Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Sprawy naszej ojczyzny Polski - Norwegia

Czytali temat:
(2704 niezalogowanych)
20 Postów
Pawel A
(paawell)
Wiking
Witam. Chciałbym poruszyć temat wg mnie b. ważny. Mianowicie sprawy Polski, jej historii, czasów współczesnych, przyszłości naszej ojczyzny i polityki. Czy jako Polacy jesteście dumni ze swojego pochodzenia? Czy interesujecie się tym w którym kierunku nasz kraj idzie? Czy zadawaliście sobie pytanie co jest źródłem tego, że w Polsce jest jak jest. Ja osobiście interesuje się tym na codzień, staram się zgłębiać historię. Interesuję się jej sprawami codziennymi. Marzę o tym by kiedyś żyć w Polsce wolnej (III RP taką z pewnością nie jest). PRL i III RP nauczyły Polaków tego by nie interesować się sprawami ojczyzny. By ludzie przyjęli do wiadomości, że jest jak jest i ,że nie mają na nic wpływu. W takiej atmosferze złodziejom i aferzystom a także pseudoelicie wywodzącej się z komuny oraz sprzedawczykom najłatwiej jest robić swoje brudne interesy. Banda szkodników zagrabiła naszą ojczyznę i wmówiła na, że to wszystko co złe to wina naszej nieudolności i mentalności. Efektem tego jest emigracja. Obrzydzili nam Polskę do tego stopnia, że wielu nie chce tam nigdy wracać. Czy gdyby był cień szansy staralibyście się naprawić to co złe w Polsce? Taki jest mój punkt widzenia. Na razie to tyle. Zobaczymy jak się dalej rozwinie dyskusja. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
prowokacja i to nieudolna


i po co to zaklamanie historii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Pawel A
(paawell)
Wiking
Nikogo nie chce prowokować, nie chce tez się sprzeczać z nikim. Chcę poznać punkt widzenia innych Polaków na te tematy. Gdzie zakłamałem historię? Na razie jeszcze prawie nic o niej nie napisałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
PRL i III RP nauczyły Polaków tego by nie interesować się sprawami ojczyzny. By ludzie przyjęli do wiadomości, że jest jak jest i ,że nie mają na nic wpływu. W takiej atmosferze złodziejom i aferzystom a także pseudoelicie wywodzącej się z komuny oraz sprzedawczykom najłatwiej jest robić swoje brudne interes


co ty wiesz o PRL ??? gimbusie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Pawel A
(paawell)
Wiking
Odpowiedz sobie sam na pytanie czemu mnie obrażasz na wstępie, kto tu prowokuje i co Cię zabolało w tym temacie? Staram się poruszyć ważny temat a Ty mnie z miejsca atakujesz. Nie mam zamiaru więcej Ci odpowiadać ani kontynuować z Tobą dyskusji. Swój poziom (zerowy) określiłeś sam. Mam nadzieję, że inni nawet jeśli się nie będą ze mną zgadzać zrobią to w bardziej kulturalny sposób. Temat ten jest bardzo ważny. Każdy z nas jeśli nawet do ojczyzny nie wróci ma tam rodzinę dla której chciałby jak najlepiej. Osobiście chciałbym by chociaż część z nas oraz przyszłe pokolenia zaznały normalności w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
odpowiesz na pytanie ????

mlokosie ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
68 Postów
jan pociecha
(kenaj321)
Początkujący
Bardzo ciekawy temat ,ale na tym forum nie dostaniesz konkretnych odpowiedzi. Na pewno dostaniesz niekonkretne od tych z niewyleczonym ADHD.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
474 Posty
Marek Keram
(Optymus_anihilacja)
Wyjadacz
patim napisał:
odpowiesz na pytanie ????

mlokosie ???


No wie o Poznaniu, Gdansku, Radomiu, stanie wojennym i okraglym stole. Czytal o kartkach na mieso i wypedzeniu zydow w 68, itd itp.

Pewnie teraz Polska jest suwerenna tylko z nazwy. Powie, ze "majatek narodowy" wyprzedany zydom i niemcom. Strach do kraju wracac a rodzina w niebezpieczenstwie.

Tuska wina, Jaroslaw to by zbudowal IV, ale mu brata mgla i wybuchem zabili. Kwiat prawicowego rycerstwa polegl w Smolensku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
474 Posty
Marek Keram
(Optymus_anihilacja)
Wyjadacz
kenaj321 napisał:
Bardzo ciekawy temat ,ale na tym forum nie dostaniesz konkretnych odpowiedzi. Na pewno dostaniesz niekonkretne od tych z niewyleczonym ADHD.

A co tu ciekawego? Analiza zyczeniowa, Spoleczenstwo spolaryzowana wokol brzozy. Sa zli-czyli Tusk i dobrzy czyli Jaroslaw. Nie dziwie sie, ze mlodziez to olewa i wymiotuje gdy slyszy o tym jak to ta Polska nieszczesliwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
ile masz lat, ????

ale chcieliscie kapitalizmu to go macie.
Tak wyglada i to wszedzie - dobrze zyje sie nielicznym, wiekszosc tyra od czeku do czeku ale nigdy sie niczego w zyciu nie dorobi a czesc zyje w ubustwie.

Jak Urban 30 lat temu chcial wysylac Ameryce spiwory dla bezdomnych to wcale nie byl to zart, a calkiem inteligentna odpowiedz na amerykanska, antypolska propagande

. I to nie rzady doprowadzaja do takiego stanu jaki jest (zreszta znajdziesz w Polsce cala mase ludzi, ktorzy zyja niezle i sobie chwala) ale system kapitalistyczny, ktory polega na wyzysku jednych przez drugich.

Tak samo zwalanie winy na komunistow jest glupota, bo o ile mozna bylo miec zarzuty do systemu 25 lat temu o tyle dzisiaj jest to smieszne.

W kapitalizmie trzeba albo miec wyksztalcenie ) albo smykalke. Jak sia jest przecietniakiem to sie nic nie osiagnie i panstwo nie jest od podcierania tylka kazdej niedojdzie.


i dlatego miljony pompuja w Ukraine zeby ukrasc miljardy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok