Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zielony - Praca w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Patrycja Ciszewska bartosz sieniek (10180 niezalogowanych)
8 Postów
Robert R
(Robert7777)
Wiking
Witajcie .. Zarejestrowałem się tutaj z jednego powodu, chce dowiedzieć się, jak najwięcej o życiu w Norwegii. Mam 23 lata, skończyłem szkołę średnią, pracuję aktualnie, jako ratownik WOPR na basenie, mam narzeczoną i chcieliśmy coś zmienić w naszym życiu, bo zarobki w Polsce zamykają nam drogę do "marzeń" o własnych czterech kątach. Chcieliśmy wyjechać za pracą w celu odkładania pieniążków na lepszą przyszłość w Polsce, lecz nie wiem od czego zacząć .. Bardzo zależało by mi, gdyby ktoś z Was, Polaków mieszkających w Norwegii zainteresował się moją prośbą o pomoc na starcie, jakiś kontakt z osobą, był by dla mnie wielkim sukcesem (email: lukasz71991@onet.pl). Jestem skłonny nawet zapłacić za pomoc w znalezieniu pracy, zakwaterowaniu, choć jak mówię, dla mnie będzie wielkim sukcesem, gdy ktoś napisze na email .. Wtedy mógłbym powiedzieć więcej ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
lukasz71991 napisał:
Witajcie .. Zarejestrowałem się tutaj z jednego powodu, chce dowiedzieć się, jak najwięcej o życiu w Norwegii. Mam 23 lata, skończyłem szkołę średnią, pracuję aktualnie, jako ratownik WOPR na basenie, mam narzeczoną i chcieliśmy coś zmienić w naszym życiu, bo zarobki w Polsce zamykają nam drogę do "marzeń" o własnych czterech kątach. Chcieliśmy wyjechać za pracą w celu odkładania pieniążków na lepszą przyszłość w Polsce, lecz nie wiem od czego zacząć .. Bardzo zależało by mi, gdyby ktoś z Was, Polaków mieszkających w Norwegii zainteresował się moją prośbą o pomoc na starcie, jakiś kontakt z osobą, był by dla mnie wielkim sukcesem (email: lukasz71991@onet.pl). Jestem skłonny nawet zapłacić za pomoc w znalezieniu pracy, zakwaterowaniu, choć jak mówię, dla mnie będzie wielkim sukcesem, gdy ktoś napisze na email .. Wtedy mógłbym powiedzieć więcej ..wrzuć zdjęcie narzeczonej zobaczymy co da sie zrobić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
AndersB napisał:
lukasz71991 napisał:
Witajcie .. Zarejestrowałem się tutaj z jednego powodu, chce dowiedzieć się, jak najwięcej o życiu w Norwegii. Mam 23 lata, skończyłem szkołę średnią, pracuję aktualnie, jako ratownik WOPR na basenie, mam narzeczoną i chcieliśmy coś zmienić w naszym życiu, bo zarobki w Polsce zamykają nam drogę do "marzeń" o własnych czterech kątach. Chcieliśmy wyjechać za pracą w celu odkładania pieniążków na lepszą przyszłość w Polsce, lecz nie wiem od czego zacząć .. Bardzo zależało by mi, gdyby ktoś z Was, Polaków mieszkających w Norwegii zainteresował się moją prośbą o pomoc na starcie, jakiś kontakt z osobą, był by dla mnie wielkim sukcesem (email: lukasz71991@onet.pl). Jestem skłonny nawet zapłacić za pomoc w znalezieniu pracy, zakwaterowaniu, choć jak mówię, dla mnie będzie wielkim sukcesem, gdy ktoś napisze na email .. Wtedy mógłbym powiedzieć więcej ..wrzuć zdjęcie narzeczonej zobaczymy co da sie zrobić


eee... swoja fote tez niech wrzuci...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
norweskiego sie naucz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(karlossobon)
Wiking
Witam, jak juz zauwazyles po odpowiedziach otrzymanie konkretnych porad od naszych ziomali jest jak wygranie w totka...
To dlatego ze malo jest tu osob z jakimis normalnymi cechami ludzkimi , wiekrzosc to pazerne swinie ktore tylko mysla o sobie.
Postaram sie w wolnej chwili napisac ci troche informacji przydatnych, ale z gory mowie ze bez angielskiego nie ma nawet jak startowac bo czlowiek skazany jest tylko na ,,naszych,,wyzyskiwaczy. J angielski to kilka procent szans przy obecnej sytuacji na rynku pracy.
Narazie moge poradzic ze przyjazd obecnie w waszej sytuacji jest bez sensu jesli by to mialo byc w ciemno. Proponuje przyjazd wczesna wiosna i zalapanie sie na zbior truskawek, potem mozna poszukac czegos w swoim zawodzie, najwazniejsze zeby szukac pracy w tym jaki ma sie zawod, do tego potrzebne jest przetlumaczenie swiadectw szkolnych na norweski i wszelkich dokumentow o zdobytych kwakifikacjach, w polsce bedzie taniej. Poki co mozna szukac pracy wysylajac podania na mail do roznych firm, tylko ze oferty sa po norwesku....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
karlossobon napisał:
Witam, jak juz zauwazyles po odpowiedziach otrzymanie konkretnych porad od naszych ziomali jest jak wygranie w totka...
To dlatego ze malo jest tu osob z jakimis normalnymi cechami ludzkimi , wiekrzosc to pazerne swinie ktore tylko mysla o sobie.
Postaram sie w wolnej chwili napisac ci troche informacji przydatnych, ale z gory mowie ze bez angielskiego nie ma nawet jak startowac bo czlowiek skazany jest tylko na ,,naszych,,wyzyskiwaczy. J angielski to kilka procent szans przy obecnej sytuacji na rynku pracy.
Narazie moge poradzic ze przyjazd obecnie w waszej sytuacji jest bez sensu jesli by to mialo byc w ciemno. Proponuje przyjazd wczesna wiosna i zalapanie sie na zbior truskawek, potem mozna poszukac czegos w swoim zawodzie, najwazniejsze zeby szukac pracy w tym jaki ma sie zawod, do tego potrzebne jest przetlumaczenie swiadectw szkolnych na norweski i wszelkich dokumentow o zdobytych kwakifikacjach, w polsce bedzie taniej. Poki co mozna szukac pracy wysylajac podania na mail do roznych firm, tylko ze oferty sa po norwesku....


Pierdzielisz p tych truskawkach a chociaz wiesz jaka jest tam konkurencja ?
Tam na jedno miejsce jest dziesięciu znajomych
Jestes taki pomocny to mu podaj linki z ofertami pracy z jego doświadczeniem i znając życie "komunikatywnym" angielskim
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
wszyscy wiedzą, że w branży olejowej siedzisz
po same łokcie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
lukasz71991 napisał:

Mam 23 lata, skończyłem szkołę średnią, pracuję aktualnie, jako ratownik WOPR na basenie, mam narzeczoną i chcieliśmy coś zmienić w naszym życiu, bo zarobki w Polsce zamykają nam drogę do "marzeń" o własnych czterech kątach ..


Nie, to nie zarobki w Polsce zamykaja wam droge..... to wy sobie sami zamykacie droge.
Co ty oczekujesz po szkole sredniej ? w Polsce nie znajdziesz dobrej pracy, bo nie masz zawodu. Czy uwazasz, ze w Norwegii to jest to ulatwienie ? Tu, nie dosc, ze nie masz zawodu (w dalszym ciagu tak jak w Polsce), to na dodatek nie znasz jezyka. Tutaj nawet ie moglbys byc ratownikiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Robert R
(Robert7777)
Wiking
A skąd Ty możesz wiedzieć, że nie mam zawodu, przecież nic na ten temat nie napisałem .. I skąd też wiesz, że nie znam języka, heh .. Ta mentalność Polaków.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
47 Postów
M. M.
(M12tri)
Nowicjusz
karlossobon napisał:

To dlatego ze malo jest tu osob z jakimis normalnymi cechami ludzkimi , wiekrzosc to pazerne swinie ktore tylko mysla o sobie.

Takich ludzi, jak autor wątku, są setki. Temat poszukiwania pracy w stylu "na litość" jest średnio raz dziennie.

...ze bez angielskiego nie ma nawet jak startowac

Zapomnijmy już o j. angielskim, który jest "standardem". Język norweski komunikatywnie w mowie i piśmie - to tak.

potem mozna poszukac czegos w swoim zawodzie

Nie dość, że w swoim zawodzie. Liczy się czy umiesz robić coś w praktyce czy tylko wiedza książkowa. Później dopiero jest temat dokumentów i tłumaczenia, co chyba w tym wszystkim jest banałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok