Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

ADECCO - Norwegia

Czytali temat:
(1232 niezalogowanych)
12 Posty

(Beattrix)
Wiking
Mam pytanie odnośnie firmy Adecco. Czy ktoś z was był przez te firmę zatrudniony w Norwegii.
Czy jest to firma wiarygodna, czy załatwiaja pracę np tam gdzie by sie chciało czy narzucaja tam gdzie oni chcą. Jak to się ma ze szkoleniami bo słyszłąm że daja też szkolenia w jakimś zawodzie, ale czy to prawda.?
Czy zapewniają nauke języka i czy to odbywa sie w Polsce czy tam na miejscu. Oraz czy sa z nimi po podpisaniu jakeś zobowiązania np: oni cie wykształca i musisz u nich pracowac mninmum przez 3 lata.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
812 Posty

(optimus reaktywacja)
Maniak
Beattrix napisał:
Mam pytanie odnośnie firmy Adecco. Czy ktoś z was był przez te firmę zatrudniony w Norwegii.
Czy jest to firma wiarygodna, czy załatwiaja pracę np tam gdzie by sie chciało czy nażucaja tam gdzie oni chcą. Jak to się ma ze szkoleniami bo słyszłąm że daja też szkolenia w jakimś zawodzie, ale czy to prawda.?
Czy zapewniają nauke języka i czy to odbywa sie w Polsce czy tam na miejscu. Oraz czy sa z nimi po podpisaniu jakeś zobowiązania np: oni cie wykrztałca i musisz u nich pracowac mninmum przez 3 lata.


Czy cie wykrztalca ? nie sadze, ze to mozliwe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Beattrix)
Wiking
miało być wykształecnie.....
Juz poprawiam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1189 Postów

(Izzy)
Maniak
Beattrix napisał:
miało być wykształecnie.....
Juz poprawiam...



jaja beatko sobie robisz czy nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Beattrix)
Wiking
no robie jaja...hihihi



zresztą sama już nie wiem.... jaja nie jaja, czekam na odpowiedzi w związku z Adecco..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1189 Postów

(Izzy)
Maniak
Beattrix napisał:
no robie jaja...hihihi


uffff

odnośnie adecco wiele ludzi tak zaczyna a nawet pracują ,jednym to odpowiada inni się rozstają z firmą zależy na ile się czujesz na siłach sama sobie radzić ,poszperaj w wyszukiwarce były takie tematy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Beattrix napisał:
miało być wykształecnie.....
Juz poprawiam...

Za nerwowa jesteś ... i jeżeli to Ty szukasz tam pracy ... to odpadasz w przedbiegach ! .
Jeżeli coś się pisze na necie , to trzeba to robić spokojnie i sprawdzać , przecież nikt Ciebie nie goni ...
A tak wychodzą JAJA do sześcianu .
---
Niemniej sprawy z Adecco ...mają się z grubsza tak :
- Firma ta , nie uczy żadnego zawodu , a wręcz odwrotnie szuka Ludzi z udokumentowaną wieloletnią praktyką w danym zawodzie .
- Firma ta , dla zakwalifikowanych /wybrańców / organizuje stacjonarny kurs językowy w swoim ośrodku z pełnym utrzymaniem = spanie , posiłki , itd ....
Kurs językowy jest profilowany pod kątem zawodu , np. Spawacze uczą się innych zwrotów zawodowych , niż Pielęgniarki ... .
Obie grupy zawodowe , mają jednak tą samą naukę języka , pod kątem życia codziennego w Norge .
---
Przed rozpoczęciem Nauki języka , podpisuje się umowę /zrozumiałe/ jednak umowa nie dotyczy pracy ...a jedynie samego kursu , za który jeżeli się odpadnie z Własnej Głupoty to i się płaci .../ również zrozumiałe /
Po skończonym kursie są egzaminy językowe , jeżeli klient jest bardzo dobry to jest super i robota jest na pniu , jeżeli inni są gorsi to wiadomo .... można i czasem czekać na przydział do pół roku , jednak za kurs się nie płaci o ile zdało się pozytywnie egzamin językowy .
---
Umowę pośrednictwa w pracy , Kiedyś podpisywało się na Jeden Rok ...Obecnie Podobno Tylko na PÓŁ Roku ...!?! .
---
Jednak znam Gości którzy pracują z Tą firmą i po cztery lata , nie chcąc przejść na Norweski Pełny Etat ... Cóż każdy jest własnym Kowalem na tym Ziemskim Padole .
---
Zapultałem się odrobinę .

Mniemam jednak iż tekst Mój , jest dla Ciebie jednak dość zrozumiały w ogólnym zarysie .
ECH...!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Beattrix)
Wiking
Gabriel..... masz rację troszeczke ostatnio jestem nerwowa... to tylko te małe problemiki no ale kto ich nie ma....

Dziękuję za jasne wyjaśnienie, zrozumiałam dokładnie wszytko co trzeba.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
Maniak
gabriel napisał:
jednak za kurs się nie płaci o ile zdało się pozytywnie egzamin językowy

Gabriel, to zdanie jest niezwykle interesujace.

Czyli ten "niby-kurs" jest "za darmoche"
w przypadku "wybrakowanego niewolnika",
na ktorego nie reflektuje firma "kupujaca?


Z tego co ja doczytalam to "kurs"
jest jedynie "pretekstem" do skasowania
po "dotransportowaniu" w miejsca pracy "aplikanta".

BTW
Co by nie napisac jestem ZA i POPIERAM
uslugi firmy ADECCO!

Dla mnie jest to takie "dyskontowe" rozwiazanie
dla zainteresowanych rynkiem "niewolnikow".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
beauty napisał:Dla mnie jest to takie "dyskontowe" rozwiazanie
dla zainteresowanych rynkiem "niewolnikow".

A Ty jak zwykle Pieprzysz od rzeczy ...
---
Adecco jest tylko jedną z dziesiątków Firm w Norge , które wynajmują Ludzi do Pracy .
---
W Polsce to się mało sprawdza , jednak Tutaj jest to swoisty Przemysł Personalny .
---
Ponad 90 % Ludzi w Norge jest na takiej zasadzie zatrudniana ...
Z kadrą Inżynierską Włącznie .
---
Są Firmy , Które Nikogo Inaczej Nie Przyjmą do pracy , jak nie przez pośrednika .
---
Pośrednik daje gwarancję -/REFERENCJE wstępne/- iż pracownik jest odpowiednio wykształcony i przystosowany , do danej pracy , na danym konkretnym stanowisku .
---
... ZASTANÓW SIĘ NIERAZ , JAK COŚ MASZ GŁUPIEGO NAPISAĆ ... A NIE JESTEŚ W DANYM TEMACIE ...!!!
---
Pośrednik nie bierze żadnych pieniędzy od pracownika , TEN LEGALNY ....
---
A to , że dana osoba daje się walić w rogi na godzinach i gnieździ się jak w kurniku lub chlewie ... to nie jest winą Pośrednika .!!! tylko tego bydła które ma zakażenie Funtozą

Pośrednik jeżeli nadarza się okazja to umiejętnie to wykorzystuje jak każdy na tym świecie z Tobą Włącznie .
---
Co do "darmowej" nauki ... przez pośredników .
---
Im Pośrednik dostarczy bardziej wykształconego Pracownika , tym większą ma Prowizję od łebka .
---
Mądry Pośrednik , zainwestuje w kandydata poprzez naukę języka , na zajęciach jest jeden Nauczyciel i co najmniej 20 uczniów . a koszty od łebka z językiem są niewspółmierne od razowca .
Ponadto ostatnio , jak wszem wiadomo , Norgi podnieśli pułap językowy .
---
ECH...!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok