Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

amstaff w norwegii - Norwegia

5 Postów
Monika Kowalska
(kukuryku)
Wiking
Witam! mam pytanie odnoście posiadania (przywozu) psa rasy amstaff... czy ktoś z obecnych na forum spotkał się z przypadkiem wwiezienia takiego psa na teren norwegii (oczywiście, wiem że ta rasa jest tu zakazana...) ale zastanawiam się czy gdy zarejestrować psa np. pod inna rasą np. irish staffordshire bull terrier to czy udałoby się z nim tu przyjechać ?? (nie znalazłam inf. na temat zakazu tej rasy). Spotkałam kilka razy amstaffy w tym kraju, żałuje że nie podpytałam właścicieli co, jak i gdzie .. Zaznaczam, że mój pies nie posiada rodowodu, nie ma kopiowanych uszu, posiada wszystkie niezbędne badania i dok. potrzebne do podróżowania (mój wet. zgodził się że gdyby coś to możemy mu wyrobić nowe dok. i zarejestrować na inną rasę.. nawet na yorka hahaha ;D
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
kukuryku napisał:
zastanawiam się czy gdy zarejestrować psa np. pod inna rasą np. irish staffordshire bull terrier to czy udałoby się z nim tu przyjechać ?? (nie znalazłam inf. na temat zakazu tej
Obie rasy sa podobne, wiec trzeba sie pewnie znac, zeby zobaczyc roznice. Psow rasy staffordshire bull terrier jest w Norwegii duzo. Trzeba by tez pewnie psa bardzo pilnowac, zeby nikogo nie ugryzl, lub zeby nie ugryzl innego psa, bo poszkodowany moze sie wtedy sprawa bardziej zainteresowac.

Zakaz posiadania amstaffa wszedl w Norwegii w roku 2004, wiec sie jeszcze kilka takich psow sie w Norwegii znajdzie.
No i ostatnia sprawa - w Norwegii nie obcina sie psom ani ogonow ani uszu, wiec wszystkie te psy sa tak jak twoj.

Podsumowujac, to w sumie nic ci nie moge doradzic. Wez, porownaj swojego psa do staffordshire bull terrier i pomysl, czy moglby z wygladu jako takowy przejsc. Jak moglby, to pewnie by nie bylo problemu. Rodowodu ten twoj pies nie ma, wiec moze nie kupilas amstaffa lecz staffordshire bull terrier
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...juz

kiedys byl

ten temat poruszany

wypowiadal sie w temacie

pracownik przychodni weterynaryjnej

niejaka - yzia - wedlug niej,wystarczy tradycyjna

norweska uczciwosc,czyli wpisanie w dokumenty - rasa: mieszaniec...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Monika Kowalska
(kukuryku)
Wiking
dzięki za odp.

"Rodowodu ten twoj pies nie ma, wiec moze nie kupilas amstaffa lecz staffordshire bull terrier"


więc tak mój pies jest bez rodowodu wiec jet w typie amstaffa... bo nie mam udokumentowane że to takowy. staffordshier bull terier to też nie jest bo jest zdecydowanie większy, wręcz porównując jednego do drugiego to jest ogromny ale mniejsza o to...

Wydaje mi się, że "mieszaniec" też nie bardzo można wpisać w paszport gdyż mieszanki wszystkich tych raz które są tu zakazane również nie mają prawa bytu w Norwegii :/ a przecież ciężko byłby wmówić celnikowi że to mieszanka yorka z pudlem

A teraz kwestia tego czy ktoś podróżował z psem promem ??
ja planuje płynąc z dani liniami Corol Line .... może ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
Czy pies może wejść na pokład, czy musi zostać w samochodzie, czy trzeba wykupić jaką specjalną kabine? dodam tylko że rejs trwa ok 3 godzin
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Ja podrozowalam promem z psem z Danii do Norwegii wiele razy (Color Line, Superspeed).
Sa 2 mozliwosci:
1. zostawiasz psa w samochodzie, 50NOK
2. wykupujesz klatke w kennlu, 100NOK
Na poklad psa wziasc nie mozesz.

Osobiscie polecam kennel. W czasie podrozy mozesz zawsze tam zagladnac i sprawdzic jak z psem.

Pamietaj o odrobaczeniu, ktore dalej w Norwegii jest obowiazkowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
pies moze zostac w samochodzie, ale zapiety na smyczy!
podczas podrózy 3,15min masz min 2x szanse do niego zejsc i poprawic mu grzywke : )
Nie dotyczy ww rasy psa > czyt.krzyzówka wszystkiego z ....niczym!
Jestem całym sercem za zakazem dla tych psów wszedzie!
To brzydkei, głupie, pojebane i nieprzewidywalne "psy"
Takze jesli spotkam polaka/polke z tym czymś, a paszport bedzie wypisany na mieszanca, to choc sie tym brzydze sam zgłosze lipe!
PS: Sorry ale widziałem juz ofiary tego czegos (dziecko) i jakos nie jestem za......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -19  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Monika Kowalska
(kukuryku)
Wiking
a ja jestem sercem aby takich ludzi jak ty walić w mordę bez powodu ... i właśni takie odrzutki polskiej rasy migrują po świecie i na takich wyjątkach opiera się opinia o polakach....

ale wracając do tematu pies jak każdy PIES ma zęby więc gryzie, nie zależnie od tego czy jest to amstaff, pudel czy jamnik i każde z może być tak samo agresywne i zrobić krzywdę ... bo TO TYLKO KWESTIA WYCHOWANIA..., ale to już temat dla osób z minimalnie przeciętna inteligencją, ale ty nawet do takich się nie zaliczasz (sądząc po Twoim poście)

P.s i jeszcze mi udowodnij mądralo że mój pies to amstaff czystej rasy anie "burek" (jeśli będę mieć tak wpisane w paszporcie....) pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 16  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
? ?
(szymanello)
Wiking
przyklej mu wąsy i niech udaje kota bez rodowodu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
FysioTeknikk FysioTeknikk
(FysioTeknikk)
Wiking
Witam!

W odpowiedzi na Twoje pytanie-pies nie musi być rodowodowym amstaffem-wystarczy że jest do niego podobny i już jest zakazanym.
Oczywiście wszystko jest możliwe - do czasu zgłoszenia psa na policje przez np. "życzliwych sąsiadów".
Wtedy sprawa jest oczywista-pies zostaje natychmiast zabrany od właściciela do kennelu i tam uśpiony po wyroku sądowym-i od tego nie ma niestety odwołania.
Już niestety bardzo dużo amstaffów w ten sposób uśpiono;-(

I jestem tego pewna bo znam miejsce gdzie takie pieski przebywają...nawet małe szczeniaki czy bardzo spokojne amstaffy usypiane są bez mrugnięcia okiem...

Pozdrawiam,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok