Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Polskie prawo jazdy w norwegii - Norwegia

2 Posty
Karolina Florczynska
(karolinaf)
Wiking
Dzisiaj przekroczylem prędkość o 25 kilometrów na 80tce , policjantka wypisała mi mandat i oddała dokumenty a następnie anulowała mi mandat i zabrała prawo jazdy tłumacząc że mieszkam w norwegii trzy lata i powinnem mieć norweskie . Sprawa ma się wyjaśnić w ciągu trzech tygodni . Nie wiem co mam robić? Prosze o rade!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty

(agam)
Nowicjusz
Wiesz co, ja już nie wiem o co tej policji chodzi. Mojego kolegę z Bułgarii zatrzymali do zwykłej kontroli i powiedzieli mu to samo, a na stronie Statens vegvesen (førekort- krav til førekort-innbytte av utenladsk førekort- EØS land) wyraźnie jest napisane, że prawo jazdy z krajów EOS jest tak samo ważne jak norweskie i że nie musisz go wymieniać. Ja osobiście wymieniłam, ale pani w Statens Vegvesen powiedziała mi, że absolutnie nie muszę i nawet była zdziwiona dlaczego wymieniam. Mój mąż nie wymienił, a jesteśmy już tutaj ponad 5 lat. Kilka razy go zatrzymywali do kontroli i nikt się nie przyczepił, ale wiem, że ludzie mają z tym problemy.
Nie wiem co masz zrobić a propos policji, może jest ktoś kto ma większe doświadczenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
kompletna bzdura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mozesz tu mieszkac i 100 lat, a prawko miec z polandii, wiec idz do nich jutro i powiedz zeby w łeb sie jebneli, najlepiej czyms ciezkim!

powiedz,ze potzrebujesz prawko do codziennych wyjazdów do pracy, etc......

A jak nie pomoze, to wez adwokata i wygrasz z nimi w kazdym sądzie+zajebiste odszkodowanie!

Co te mameły wyprawiają, to sie w głowie nie miesci......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Przekraczając o 21 do 26 km powyżej dopuszczalnej prędkości (od 70km w górę) 4900 nok do zapłaty i ewentualne punkty (jak masz norweskie prawko), ale mając prawko z PL to tylko mandat i nic więcej.... reszta jw.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Nie jest to tak do końca prawda jak piszecie , z tym pobytem i prawkiem .
---
Inaczej traktowana jest Osoba , która przebywając w Norge ma -D-numer czasowy ... , a tym samym nie ma żadnego powiązania z Norge , poza czasową pracą na Zagranicznej Delegacji .
---
Inaczej natomiast jest traktowana Osoba , która ma -F-numer stały , tym samym ma również stałe miejsce Meldunku , na terenie Norge i całkiem inne prawa i obowiązki z tym związane .
---
Dlatego , powinno paść pytanie pomocnicze , przed całą tą górnolotną i wymądrzało pyskówką ...
---
Jaki masz status na terenie Norge ... znaczy masz -D- numer czy też -F- numer...??? .
---
A dopiero następnie , można udzielać sensownej odpowiedzi ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
gabriel -- wyśpij się za nim coś napiszesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
powiatowy myśliciel napisał:
gabriel -- wyśpij się za nim coś napiszesz
NIO...ooo...ooo...
Myślę ,że się wyspałem .
---
Mogiem dali prowadzić disputię na tymati , srati ...duperati ...
---
Coby z nudów nie umrzeć , bo za oknem NORMALNA pogoda , o tej porze roku w Mojej Okolicy .
---
MIAŁEM iść na spacer ... Nakarmić Fiorda , jednak przy takiej ćmie , to się wszystkiego odechciewa .
---
ECH eh ech ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
piotr Koć
(piotrkoc76)
Wiking
OK.
Więc jeśli sie kolego orientujesz spróbuj udzielić mi porady. w 2005r dostałem nr tymczasowy.Pracowałem ok 2 lata, potem troche na boku a w 2007 dostałem nr. stały (jakoś pod koniec roku) wiosną a więc po kilku miesiącach wróciłem do kraju/cholera nie wiem do teraz co mnie podkorciło ) założyłem działalność i z norwegią nie miałem nic wspólnego oprócz epizodu czysto turystycznego.Obecnie planuje wrócić do NO na minimum 5-10lat.Czy w tej sytuacji mogę polatać troche na polskich blachach czy nie.Będę wdzięczny za pomoc.PZDRO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
petross napisał:.
Więc jeśli ...
...Czy w tej sytuacji mogę polatać troche na polskich blachach czy nie.Będę wdzięczny za pomoc.PZDRO

A WIĘC...!
............. Nie możesz polatać na polskich blachach , bo nie mają skrzydeł ... to po pierwsze .

---
Po drugie ...
Stały numer personalny -F- , jak sama nazwa wskazuje jest jednorazowy i DOZGONNY ... .
---
I nie ma żadnego znaczenia , czy jesteś w Polsce , czy też na Filipinach ...JEDEN rok , czy też roków tych pięćdziesiąt ...
---
Tym samym nie masz prawa na terenie Norge , jeździć jakimikolwiek pojazdami motorowymi po drogach PUBLICZNYCH , na obcych tablicach rejestracyjnych nie tylko Polskimi ... / są niewielkie wyjątki i trzeba mieć specjalną zgodę z Toll ./
---
To tyle w ekspresowym skrócie , przełożone na zwykły ludzki język ...
---
Resztę proszę sobie dogłębniej przestudiować
---
TUKEJ...!
---
Jako całokształt praw i obowiązków ...!!! .
toll.no/
---
JAK i tutaj
wybrane i spolszczone ździebko ...

toll.no/templates_TAD/Article.aspx?id=221710&epslanguage=en
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Piotr Chmie
(piotrus1120)
Wiking
Maniak , Ty się chyba naprawdę nie wyspałeś ... Na polskich blachach można jeździć 1 rok jeśli ma się tymczasowy personalny numer , można jeździć 3 mce jak ma się stałą pracę i stały numer. A teraz dają za każdym razem odrazu stały numer. Co do prawo-jazdy można jeździć 100lat na polskim i nie mają prawa Go zabrać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok