Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Spawacze z Polski mają trudności w norweskich urzędach. Czy pracodawcy cenią bardziej fach niż papier? - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PIG DRIVER
(PIG)
Wiking
z tych 36000 tysiecy jeszcze trzeba odjąć 10 -11 tysięcy na podatki itd wiec nie ma szalu ,mieszkanie ,auto, paliwo, bramki ,jedzenie itd ,no chyba ze śpi się w kontenerze i ma się cały bagażnik konserw w Polski pracuje od świtu do zmierzchu minimum 6 dni na tydzień heheh
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jurek68
(jurek68)
Wiking
Do tego co napisali przedmówcy , dodałbym swoje przemyślenia na temat "wynagradzania" za pracę w Norwegii , które to często jest uzależnione od zdobycia papierkowego potwierdzenia kwalifikacji tzw. fagbrev ( postawionych barier - zapór ) . Na drodze do zdobycia którego są celowe bariery które zniechęcają . Celem jest utrzymanie armii zagranicznych fachowców na niskich stawkach , bo po co przepłacać jak ma się argument że nie masz papierka . Często jest tak , że norweg z fagbrev- em zarabia więcej , a wykonuje pracę łatwiejszą od Polaka . Spotkałem się z takim przypadkiem , że szef , norweski oburzył się na norwegów z Fagbrev-em , że żle pracują , a mówi , że Polacy nie mają i robią to dokładnie i fachowo .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PIG DRIVER
(PIG)
Wiking
ja żeby mieć prace musiałem załatwiać potwierdzenie moich dokumentów i dostać norweskie,ale i tak zarabiałem jak Polak bez papierów ,i miesięcznie było maksymalnie 150 godzin bo moja firma nie pozwalała na pracowanie w nadgodzinach wiec na rękę po podatku miałem około 23 tysie,od tego odliczam kawalerke za 8 tysi ,1 tysiac na bramki miesięcznie srednio ,paliwo okolo 3,5 tysiaca miesiecznie bo dojazdy , jedzenie 4 tysie a reszta do kieszeni i od tego jeszcze trzeba odliczyć przyjemności typu wyjście w sobotę ze znajomymi albo jakiś wyjazd poza miasto itd ,wiec żeby zarobić musisz tyrać do rana do wieczora jak niewolnik ,a w dzisiejszych czasach razy 2 bo ceny cały czas idą do góry,albo ludzie nie czytacie norweskich gazet albo nie dopuszczacie tej myśli do siebie ze będzie tutaj bardzo ciężko żyć bo maja dozy kryzys w tym monecie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Zeby wydac 3.5k na paliwo to musialbys robic 160 km dziennie albo jezdzic maybachem. Budzet powinnien ci sie zamknac w 15k bez wyjscia na miasto.Robiac nadgodziny masz drugie 15k w kieszeni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Zorro Zorro
(Zorro07)
Wiking
To panowie zawijajcie soie do polski i tam pracujcie..za 12 PLN za godzine,nie bedziecie mieli klopotu z podatkami,bramkami,dojazdami itd itp..po co de dywagacje..pakowac sie i wracac do Polski..tam raj na ziemi i dostatnie zycie...buhahah-jak czytam ze zalosne wyznania zawiedzionych rogaczy to smiac mi sie chce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PIG DRIVER
(PIG)
Wiking
no dla mnie auto zaczyna się od pojemności 3 litrow pod maska reszta to przyrządy do przemieszczania się z punktu A do B
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Na pracy wlasnych rak jeszcze nikt sie nie wzbogacil. Jesli nie bedziesz mial dodatkowego dachodu pasywnego, albo przynajmniej splaconego mieszkania, to tak do smierci bedzisz pracowal.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
123WC czy jak ci tam, te 3l to sa zlozone przez polskich specow z 2 bryk mlodych
wiesniakow(BMW) i przystanku autobusowego, na ktorym oba zakonczyly zywot?
Zeby kupowac silnik 3 litry w Norwegii to trzeba byc kompletnym idiota przy jezdzie 50 km/h.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PIG DRIVER
(PIG)
Wiking
land cruiser 150 , kompletny idiota to ma na tył napęd w gorach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok