Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

„Polska pensja nie pozwala nawet na przeżycie”. Pielęgniarka opowiada o życiu na emigracji - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Wiking
2000 /etat a ile ma etatow??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(eloz)
Wiking
5 etatów, chodzimy z plecakami . Przecież nic nam nie potrzeba jesteśmy TYLKO pielęgniarkami, które potrafią opiekować się ludzmi na kilku etatach. a Ty na ile etatów pracujesz????????????????????????????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Rafael8686)
Wiking
czyli ze...jak mowi ze na miesieczne zarobki w NO pracowalaby w Polsce 6 miesiecy a w artykule jest napisane ze po 2 tys na reke zarabiaja to zarabia jakies 25-26 tys koron, a juz nie napisali ze wynajem za ktory płaci to 12 -14 tys koron czyli na jedno wychodzi bo za rzadów PiS jak beda tanie mieszkania to taka pielegniarka na wynajem wyda mniej niż połowe swoich zarobkow. Chwali sie swoim pielegniarkom ze tyle zarabia a tak naprawde kazdy wolalby życie u Siebie, tzn. w Polsce. Pozatym kazdy na stare lata i tak bedzie chciał wrócić do Polski a niewiadomo jak to Norwedzy czy nie wymysla (jesli ktos nie wie to w Norwegii prawo działa WSTECZ)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Nawet jesli odlozysz tyle samo to po 20 latach bedziesz posiadal dom o wartosci 5x wiekszej niz w Polsce plus wieksza emeryture. Ekonomicznie sie zawsze oplaca, tylko nie kazdy chce zyc na obczyznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
P.ness
(P.ness)
Wiking
Rafael8686 napisał:
czyli ze...jak mowi ze na miesieczne zarobki w NO pracowalaby w Polsce 6 miesiecy a w artykule jest napisane ze po 2 tys na reke zarabiaja to zarabia jakies 25-26 tys koron, a juz nie napisali ze wynajem za ktory płaci to 12 -14 tys koron czyli na jedno wychodzi bo za rzadów PiS jak beda tanie mieszkania to taka pielegniarka na wynajem wyda mniej niż połowe swoich zarobkow. Chwali sie swoim pielegniarkom ze tyle zarabia a tak naprawde kazdy wolalby życie u Siebie, tzn. w Polsce. Pozatym kazdy na stare lata i tak bedzie chciał wrócić do Polski a niewiadomo jak to Norwedzy czy nie wymysla (jesli ktos nie wie to w Norwegii prawo działa WSTECZ)

Dobre "będą"..... Niezły troll..

Nawet jak połowę i tu i tu wyda na mieszkanie to za 12tys kr więcej jest wstanie kupić niż za 1tyś PLN

np głupią pralkę kupi za 6 tys kr i reszta wyda na życie, a w Polsce to jej na ratę starczy żeby na jedzenie nie brakło.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
madzia2805
(madzia2805)
Wiking
Ja obecnie już trzeci miesiąc uczę się norweskiego i zamierzam wyjechać,dziewczyny nie zastanawiajcie się ,w Polsce nigdy nie będziemy szanowane.Pozdrawiam Magda
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
jaroslaw lipski
(jarlip3)
Wiking
Brawo kobieto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
hanna81
(hanna81)
Wiking
To jest historia o mnie i mojej rodzinie. Mieszkamy w Norwegii 10 lat. Jestem pielęgniareka z pod Krakowa. Pracuję w zawodzie. Od dwóch lat pracuję jako oddziałowa.Mam dwoje dzieci 4 i 10 lat obydwoje mówią po norwesku. Mój mąż nie ma przygotowania medycznego a pracuje jako prywatny asystent mężczyzny cierpiącego na autyzm. Norwegia daje nam duże możliwości, ale cieszymy się na każdy wyjazd do Polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok