Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pielęgniarki chcą rzucać pracę, pacjenci umierają w samotności? A wymagania dla obcokrajowców rosną - Norwegia

Czytali temat:
M N bernadeta patalong Andrew Mr. z s Mateusz M Andy $ jola jola Stanislaw Lisowski boj fra oszlo sweet man (575 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Oh Karol
(zielonyy)
Wiking
W temacie napisze, że ja miałem 10 letnią przerwę w zawodzie i złożyłem wniosek o autoryzacje do biura autoryzacji w Oslo. Otrzymałem odmowę ze względu na zbyt długą przerwę w zawodzie a wszystkie dyplomy zostały uznane ten iż nie straciłem prawa wykonywania zawodu także.Dostałem w odpowiedzi, iż dostane autoryzacje po przepracowaniu na praktyce 3msc. na 100% lub 6msc. na 50%. Problem w tym, iż od 2lat nikt nie chce mnie przyjąć na praktykę pomimo, że nie musi płacić mi wypłaty. Nie dostałem pomocy ani od NAV-u ani od liderów poszczególnych oddziałów tak i w szpitalach, domach pomocy i innych miejscach od Oslo przez całe Akershus po Østfold. Także wydaje mi się, iż personelu ma Norwegia aż za dużo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Oh Karol
(zielonyy)
Wiking
Dodam, że rozmawiam i pisze po norwesku i mieszkam już pare lat w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Ilekroc bylem w szpitalu w Norwegii zawsze mialem wrazenie, ze tam pracuje zbyt duzo ludzi. Bez wzgledu na pore dnia i nocy snuja sie po korytarzach cale tabuny personelu, szczegolnie pielegniarek. A to idziez po kawe, a to idzie z kawa, a to idzie do kantyny, a to z kantyny. Wydawane sa publiczne pieniadze bez jakiejkolwiek kontroli. Teraz powolano komisje, ktora bedzie pare lat bila piane. A tu trzeba po prostu wziac sie do uczciwej pracy, skonczyc z niekonczacymi sie meetingami, ukrucic biurokracje. Placic za wydajnosc, kompetencje i sumiennosc, a nie za samo przychodzenie do pracy. W obecnej chwili wiekszosc personelu jest skoncentrowana na zabezpieczaniu zwojego tylka, jakby nie daj Boze cos sie stalo. To, ze sa osoby zatrudnione to nie znaczy, ze pracuja. Sluzba zdrowia przede wszsytkim jest nieefektywna i zle gospodaruje tym co juz ma.
To samo sie tyczy szkolnictwa. W znanym mi gimnazjum na 14 klas jest 42 nauczycieli, czyli na kazdej godzinie lekcyjnej 2/3 nauczycieli nie ma co robic. Plus jest 10 osob administarcji, 8 doradcow, 6 pracownikow srodowiskowych. Na to ida pieniadze. Budzetowka to w kazdym kraju worek be dna. Zawsze bedzie za malo pieniedzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok