Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

„Nie jestem wikingiem.” Portret Polaka-emigranta - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu „Nie jestem wikingiem.” Portret Polaka-emigranta
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
A Pan Mecenas w roku 1996 na przyklad to w jakiej konkretnie Norwegii zmagal sie z odium truskawkozbieracza? Bo ja pamietam swoich partnerow norweskich klaniajacych sie w pas Nam, Polakom, za blyskawiczne zdobycie rynkow RU i reszty produktami wytworzonymi PL na licencji norweskiej. Norwegom zabraloby to ok. 2 lat swietlnych. Kiedys, dzis poza ryba i nafta nic sensownego nie produkuja.. poza rakietami dla glupa Macierewicza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Cirilla)
Wiking
Jestem w Norwegii od roku. pracuje jako farmaceuta. I tez juz uslyszalam od Norwega, ze 10 lat temu nazywano Polakow jordbærplukkere. Ale tez "Polen allergi". Stereotypy siedza gleboko w glowach. ja jestem dumna ze swojego pochodzenia, bogatej kultury i historii Polski. Wazne jest, zeby uczyc sie od siebie nawzajem i w ten sposob wybierac najlepsze rozwiazania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Teraz za to, kazdy Polak to budowlaniec. Juz chyba lepsze bylo, ze jest zbieraczem truskawek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Katarzyna Epoka
(rossan)
Wiking
czy ktoś może mi wytłumaczyć po co takie wywiady?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok