Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

„Wstyd to kraść, nie sprzątać” – mówią polskie sprzątaczki w Norwegii - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
SENTEX napisał:
najgorsze jest to ze wiekszosc tych sprzątaczy i sprzątaczek zostaje nimi na cale lata i nie próbuje wyjść poza schemat Polki sprzataczki.....taka kariera norweska ...albo ludzie z po studiach jako pomocnik w przedszkolu dla ktorych ta praca jest spełnieniem marzeń - i maja za przełożonych norweskich chamów bez szkoly super perspektywy
--------
Absolutnie trafne. Kilka miesiecy temu portalowy mentor zbesztal mnie za wysmianie belkotu pt. : Wole prowadzic smieciare w Norwegii niz pracowac w banku w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
nie mogę znaleźć
był taki rysunek satyra w polskojęzycznej gazecie w Nowym Jorku
siedzą dwie polskie lale przy stoliku w kawiarni i jedna się chwali drugiej
zaczynałam u Blumbauma, a teraz sprzątam w IBM
i puszcza dyma z długiego papierosa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
„Wstyd to kraść, nie sprzątać”?
Kiedys mowilo sie, ze wstyd to krasc i dac sie na tym zlapac. Widac czasy sie zmieniaja na niekorzysc.

Wedlug mnie praca powinna dawac zadowolenie i duzo wolnego czasu.
Dlatego tez warto jest wziac pod uwage wykonywanie wolnego zawodu jakim jest zebractwo.
Wolnosc, swoboda, swieze powietrze i mozliwosc wyboru dowolnego miasta ( zarowno w Polsce jak i Norwegii ). No i te zarobki.....

Szkoda tylko, ze konkurencja duza!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
koss
(koss)
Wiking
jak by Polacy swoich rodaków nie oszukiwali i szanowali to można i popracować jako sprzątaczka za 170 nok według minimalnych stawek. Ale w rzeczywistości wygląda to inaczej na przykład moja koleżanka pracuje u polki która płaci zaledwie 100 nok/h. Dziewczyny z Polski muszą sami z tych 100 nok zapłacić za mieszkanie za wyżywienie i za bilety . I takich jest bardzo dużo. Przecież nie każdy znajdzie pracę u Norwega bezpośrednio ale przepisy to chyba dotyczą wszystkich i Polaków tak samo jak Norwegów. Wśród swoich znajomych którzy pracują w Norwegii nie znam takich którzy zakochali się w Norwegii a tylko pojechali ze względu na marne życie w Polsce. mówiłam koleżance żeby zgłosiła swoją sytuacje do Inspekcji pracy. Ale to tez nie wiadomo czy zainteresują się.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów

(Annette)
Nowicjusz
ale kto kaze Twojej kolezance pracowac za 100 kr? niech idzie do pracy w norweskiej firmie - aaa zapomnialam trzeba znac jezyk a nie probowac belkotac po ang jedynie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Annette napisał:
ale kto kaze Twojej kolezance pracowac za 100 kr? niech idzie do pracy w norweskiej firmie - aaa zapomnialam trzeba znac jezyk a nie probowac belkotac po ang jedynie a co ty tak z tym językiem w każdym temacie...kursy prowadzisz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów

(Annette)
Nowicjusz
a może nie mam racji twierdząc ze dobrze jest mówić w jezyku obowiązującym w kraju w którym się mieszka i pracuje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
223 Posty
ALEXANDER HAZARD
(ALEXANDEROS)
Stały Bywalec
Annette napisał:
ale kto kaze Twojej kolezance pracowac za 100 kr? niech idzie do pracy w norweskiej firmie - aaa zapomnialam trzeba znac jezyk a nie probowac belkotac po ang jedynie

Ty Q....a musisz być zajebiście wyedukowana
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok