Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o uznawaniu zagranicznego wykształcenia w Norwegii - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Magda Sz
(MagdaSz_)
Wiking
Dzięki za ten artykuł, potrzebowałam takich informacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
,,,,, ,,,,,
(bbbbbb)
Wiking
Czy pewne niejasności dotyczące uznania wykształcenia można kierować w języku polskim na maila podanego w artykule?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
norge84
(norge84)
Wiking
Mozna wysylac wiadomosci do utland@nokut.no w jezyku polskim, angielskim lub norweskim. Zalecam bezposredni kontakt z NOKUTzamiast wdawania sie w zbedna dyskusje i gdybanie oraz czytanie komentarzy sosob, ktore nie braly udzialu w przygotowywaniu tych informacji, a pisza, ze tak bylo... Ponizszy komentarz mija sie czesciowo z prawda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
norge84
(norge84)
Wiking
mozna pisac po polsku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
,,,,, ,,,,,
(bbbbbb)
Wiking
Mail wysłany. Czekam z niecierpliwością na informację zwrotną. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(redakcjaMN)
Wiking
Podsumowując odpowiedzi na Państwa pytania, przekazujemy wyjaśnienia uzyskane z NOKUT:
1. Zapytania można wysyłać bezpośrednio do NOKUT w języku polskim, norweskim lub angielskim na adres e-mailowy: utland@nokut.no
2. NOKUT uznaje wykształcenie wyższe: jest to wykształcenie zdobyte na akredytowanych uczelniach wyższych, zarówno prywatnych, jak i państwowych. Wykształcenie wyższe posiadają więc wszyscy, którzy uzyskali m.in. dyplom licencjata, inżyniera (3 lub 3,5-roczne studia), magistra, magistra inżyniera (studia 5 – 6-letnie lub 1,5 – 2-letnie, w zależności od tego, czy ukończyli program jedno- czy dwustopniowy), oraz osoby posiadające stopień doktora, osoby, które ukończyły studia podyplomowe po roku 2011 i na dyplomie mają podane punkty ECTS ze studiów podyplomowych.
Redakcja MN
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marysia25
(Marysia25)
Wiking
Wg NOKUT-u brakuje mi 10 pkt ECTS z suplementu mgr odnośnie praktyk, na suplemencie mam 20 pkt za cześć praktyczną, NOKUT wymaga właśnie ode mnie udowodnienia ze mam ich 30 bo bez tego nie zatwierdza mojego dyplomu mgr, którego ukończyłem w państwowej szkole wyższej. Czy ktoś coś wie może na ten temat ? lub miał podobną sytuację ? Co można zrobić ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
eliza13
(eliza13)
Wiking
Mam pytanie jeżeli skończyłam pielegniarstwo to żeby uzyskać autoryzacje muszę wysłać dokumenty do Helsedirektoratet czy Nokut?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Helsedirektoratet
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok