Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Imigranci, którzy pracują w przedszkolach, nie znają norweskiego. Tracą na tym dzieci - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
kaliszanin napisał:
Pierw radzilbym zwolnic wszystkich pederastow z przedszkoli tzn lesby i pedalow bo to oni najbardziej przez swoje zboczenstwa wprawiaja dzieci w blad a potem brudasy ciapate i na koncu polaczkow dopiero

A potem Ciebie z tego forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
Te kursy powinny być oferowane tez Norwegom pracującym w przedszkolach. Dla wielu by sie przydalo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Magda Sz
(MagdaSz_)
Wiking
Z tym się zgadzam " Przedszkola to jedne z niewielu miejsc, w których można znaleźć pracę bez wykształcenia. Imigranci, którzy nie radzą sobie z norweskim nie tylko chcą zarobić, ale także nauczyć się języka. A to przecież miejsce, w którym uczyć powinny się dzieci, a nie dorośli!"

Ale jest też druga strona medalu. Czy na miejsce niewykwalifikowanej kadry zagranicznej znajdą wykwalifikowaną kadrę norweską? Wątpię.
Po drugie nie wydaje mi się żeby to, że dzieci nie są przygotowane do nauki w szkole było głównie winą pracowników-imigrantów. Mam do czynienia z dzieckiem, które chodziło do przedszkola norweskiego. Pobytu w przedszkolu nie nazwałabym nauką, co najwyżej aktywnym spędzaniem czasu, a bardziej dosadnie przechowaniem na czas kiedy rodzice są w pracy. Naukę pisania i czytania chłopiec zaczął dopiero w 1. klasie podstawówki. Kiedy więc pracownicy - imigranci mieli go źle nauczyć?
Po trzecie dziecko powinno spędzać w tym wieku czas również z rodzicami i to oni powinni dawać wzór poprawnej komunikacji. Nie chcę usprawiedliwiać ludzi z migracji zarobkowej, którym się nie chce uczyć języka, ale pracownicy przedszkola to nie jedyni rozmówcy z jakimi dziecko się styka.
Obligatoryjne kursy językowe dla kadry wydają mi się być dobrym pomysłem, tylko pewnie żadna kommune nie będzie chciała za nie płacić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
krzysztof ignaszak
(kaliszanin)
Wiking
oj polaczki biedaczki ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok