Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przeprowadzka do Norwegii, czyli zaczynanie od zera - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Przeprowadzka do Norwegii, czyli zaczynanie od zera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
Z całym szacunkiem: mieszkając na prowincji w PL, mieście o polowie liczby mieszk. Norwegii, myślałem o emigracji do Gdańska. Ale zachwiało mi się czegoś kameralnego, wsi de facto. Więc przeniósłem się do...Norwegii. Do Trondheim i...mam wieś w całej okazałości. Musiałem się jej uczyć od poczatku- to fakt. Do piet nie dorasta polskim metropoliom. Poza Paslekiem i Myszyncem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
toms14
(toms14)
Wiking
Ok ale w Norwegii zaczynajac pd zera po paru miesiacach jest sie na tzw powierzchni..a w Polsce zcasem przez cale zycie dyma sie na rachunki i tyle..wiec sprawa jest jasna!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
w Polsce rzond się zmienił
teraz bendzie dobrz
złodziejów bendom łapać i dadzą rzyć ubogim
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
Norwegia wcale nie jest takim fajnym miejscem do życia. Dlaczego norwescy emeryci tak zpieprzają z tąd. Jeśli jest się młodym i startuje to wiadomo o wiele łatwiej jest w Norwegi. Jeśli już osiągnęło się jakiś poziom życia w Polsce to nie warto sobie głowy przeprowadzką zawracać. Moja żona nawet nie chce słyszeć o wyprowadzce do Norwegi, nie podoba jej się tu. Mówi że jedynie przyroda jest tu godna uwagi a tak to zadupie świata. Mnie tu jedynie trzymają zarobki i znacznie mniejsze ciśnienie w w pracy. Ale to jest moja opinia, każdy ma swój sposób na życie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 20  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
Josephvol.2
Jeśli się tu dobrze czujesz to super. Ja uważam że nie jest to takie fajne miejsce. Polska jest o wiele fajniejszym miejscem. To co tu ściąga wielu ludzi są zarobki. A najczęściej to Norwedzy składają reklamację do biur podróży że w Hiszpanii było za ciepło ha ha.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Karol O
(karol01)
Wiking
Jak juz to przyjedziecie i sie osiedlicie to proponuje stad nie wyjeżdżać, najlepiej wakacje spędzić na północy i wracać na południe Norwegii. Bo jak wyjedziecie do Europy to powrót juz boli oj boli, okaże sie bowiem ze jestescie na zadupu gdzie pizdzi i wieje i leje i smutno i ponuro. wiec najlepiej zostancie juz w No bo tak bedzie latwiej i swiadomie to zakodowac jak norki maja zakodowane ze jestescie pepkiem swiata !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Na wakacje trza jezdzic i sie napatrzec jak inne ludzie zyjom
jak sie juz napatrzyta to trza wrocic i pisac na MN jak to w norwegii jest zle bo pieniendzow duzo, ludzie norweskie gupie a polak najmondrzejszy w europie a moze nawet i w swiecie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
85 Postów
Dominika P
(cukulinka)
Początkujący
Przyjechałam tu jak większość z nas ze względu na zarobki. Jadąc tu myślałam sobie, może się osiedlę. Piękna przyroda po drodze. Gdy dojechałam do Trondheim byłam w szoku co zobaczyłam. Miasto z ludnością 170 tyś w bogatej Norwegi wygląda jak zapadła wiocha, na ulicach bród, wszędzie asfalt na chodnikach, infrastruktura bez gustu. Dla porównania mam Grodno na biednej Białorusi, miasto piękne zadbane i czyste. Owszem Norwegia ma wiele swoich zalet. Ale jest to smutny i nudny kraj, nie ma takiej opcji abym chciała osiedlić się tutaj na stałe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Poki jest dobra kasa to czlowiek sie tak nie przejmuje pogoda. W 5 lat mozna sie tu lepiej ustawic niz w 40 lat zyjac w dzisiejszym PRL. Potem droga wolna, majac kase mozesz mieszkac i robic co chcesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok