Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

60 Postów
Robert En
(aries)
Początkujący
Zadam prostsze pytanie czym różni się w firmie bemanningowej umowa śmieciowa od regularnej umowy o pracę, gdzie pracodawca nawiązuje stosunek pracy z pracownikiem ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
60 Postów
Robert En
(aries)
Początkujący
Jeśli jestem pracodawcą, a jestem i chciałbym zatrudnić pracownika na umowę o pracę w takim samym stosunku jak bemanning to mogę spokojnie zerżnąć wzór umowy jaki zawiera bemanning z pracownikiem z zastrzeżeniem, że jak nie ma zlecenia to pracownik nie ma dochodów i siedzi w domu. I to będzie na pewno zgodne z prawem ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Nie kombinuj, nie kopiuj bo przedobrzysz...
Daj mu standardowa umowe o prace jako deltid, 5,5 godzin tygodniowo i jestes kryty. W razie czego jak bedziesz mial wtope poslesz go na permitering i po sprawie...
W dzisiejszych czasach w Norwegii w budowlance trzeba (nie majac pewnosci co do robot na 3 czy 4 miesiace do przodu) tylko kompletny szaleniec daje pracownikom Heltidy na czas nieoznaczony... Nawet na okresy miesieczne masz tyle mozliwosci zakombinowania...
Na jednego Zdzisia ktory jest twoim kuzynem sciagnietym z Polski i ktory "sie dlugotrwalo rozchorowal" (a mial heltid) zatrudniasz do 6 sztuk panow Benkow jako... vikar (!!!) i tez jestes kryty...

Czaszkowac trzeba kolego, czaszkowac...
Ksiazki sa dla wszystkich...
Te norweskie tez...

I norweskie kancelarie prawne oraz consultingowe tez sa dla wszystkich...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
60 Postów
Robert En
(aries)
Początkujący
Nie to nie chodzi o umowę o pracę, którą ja zawieram z pracownikiem, ale o co innego. Otóż teoria norweska znacznie mija się z rzeczywistością i to w wielu dziedzinach. Jednym z większych tzw. pracodawców w Norwegi są bemanningi. Kręcą wałki o których wiedzą wszyscy szczególnie Arbeidstilsynet i nikt na to nie reaguje. Bemanningi mają specjalne fundusze na kary, płacą i dalej kręcą wałki. W artykule otrzymaliśmy jasny przekaz Norwegia jest krajem przejrzystym gdzie każdy postępuje absolutnie zgodnie z prawem szczególnie prawem pracy, a tak nie jest. Przykładem pośrednicy pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
aries napisał:
(...)Otóż teoria norweska znacznie mija się z rzeczywistością i to w wielu dziedzinach.(...)
Bardzo odkrywcze...
(...) Jednym z większych tzw. pracodawców w Norwegi są bemanningi. Kręcą wałki o których wiedzą wszyscy szczególnie Arbeidstilsynet i nikt na to nie reaguje.(...)
Z newsow podobnego kalibru dorzuce, ze slonce wschodzi na wschodzie, a zachodzi na zachodzie...
(...) W artykule otrzymaliśmy jasny przekaz Norwegia jest krajem przejrzystym gdzie każdy postępuje absolutnie zgodnie z prawem szczególnie prawem pracy (...)
Dlatego uwazam ze prawa do tego artykulu wlasnie usiluja wykupic prawnicy Latajacego Cyrku MontyPythona.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
60 Postów
Robert En
(aries)
Początkujący
Bardziej zależało by mi na odpowiedziach firmy sygnującej ten artykuł niż polskich kolegów praktyków
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
A to juz nie o tej godzinie. O tej godzinie nikt juz nie pracuje.

PS. Rozumiem, ze oczekujesz iz Dzialajace w Norwegii biuro ksiegowe napisze ci cos "od serca"? Chcesz ich ksiegowych pozbawic uprawnien, firme pchnac w objecia bostyrmana, a dagligledera skazac na dozywotnie konkurskarantene??? Dlaczego ich nienawidzisz???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty

(wirek)
Stały Bywalec
WujekJanek napisał:
Nie kombinuj, nie kopiuj bo przedobrzysz...
Daj mu standardowa umowe o prace jako deltid, 5,5 godzin tygodniowo i jestes kryty. W razie czego jak bedziesz mial wtope poslesz go na permitering i po sprawie...
W dzisiejszych czasach w Norwegii w budowlance trzeba (nie majac pewnosci co do robot na 3 czy 4 miesiace do przodu) tylko kompletny szaleniec daje pracownikom Heltidy na czas nieoznaczony... Nawet na okresy miesieczne masz tyle mozliwosci zakombinowania...
Na jednego Zdzisia ktory jest twoim kuzynem sciagnietym z Polski i ktory "sie dlugotrwalo rozchorowal" (a mial heltid) zatrudniasz do 6 sztuk panow Benkow jako... vikar (!!!) i tez jestes kryty...

Czaszkowac trzeba kolego, czaszkowac...
Ksiazki sa dla wszystkich...
Te norweskie tez...

I norweskie kancelarie prawne oraz consultingowe tez sa dla wszystkich...


Widze, ze mnie Janie zdiagnozowales. Ja akurat daje tylko takie umowy. Coz...Schematy dominujace na MN bywaja zawodne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
wirek napisał:
benek22 napisał:swirze
a moze jakis paragraf gdzie pisze ze ma byc umowa na stale ?

Slyszalem, ze to §22. Lovdata. Trza by se znalezc. Jest tez "bis", ale slabszy.


a nie ten aml. §14-5


cvhyba pomyliles lovdate z loftem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Novum napisał:
Proszę zobaczyć tutaj
www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=246451


a po norwesku nie ma ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok