Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wpuszczeni w truskawki - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Wpuszczeni w truskawki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
az mi szkoda tych ludzi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Mariusz Lipka
(AiDec)
Wiking
Z jednej strony faktycznie bardzo szkoda ludzi. Tyle pracy, wyrzeczen, nerwow, potu
Wiem. Pracowalem.

Z drugiej strony 85 pracownikow sezonowych i nikt nie nagrywal rozmow z szefostwem, kierownictwem? Nikt nie robil zdjec, nie filmowal? Nikt nie mial telefonu czy jak???

Standardem dla mnie jest, ze podczas rozmow ze skandynawami (ze szczegolnym uwzglednieniem norwegow!) telefon w kieszeni (badz bluetooth w uchu) jest ustawiony na nagrywanie. Automatycznie nagrywana jest rowniez kazda rozmowa telefoniczna.
I bardzo lubie zadawac "trudne" pytania. Uczciwego takie pytania nie musza martwic, a "biznesmenow" latwo utrzymywac w ryzach.
I nie ma pozniej problemow z ustaleniem jakie mialy byc, a jakie byly warunki zatrudnienia.

Nie rozumiem dlaczego zadna z 85 osob nie przygotowuje sie na fakt "(...) że podczas sezonowych zbiorów owoców wykorzystuje się pracowników (...) co roku." i wlaczac nagrywanie w telefonie podczas rozmowy o prace, otrzymywania wynagrodzenia, czy podobnych kontaktow z przedstawicielami pracodawcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(rckmn23)
Wiking
Z tego co wiem (info z pierwszej reki), zapewnione wyzywienie to były bochenki chleba loff za 6,9kr i darmowa woda z kranu. Poza tym zbieranie szrotu 10h i nie dostanie ani grosza tez frustruje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Nie ma co tu się oburzać. Bardzo rzadko rolnik gdziekolwiek na świecie jest bogaczem żeby zapewnić luksusy .Co do praca przy zbiorach nie od dziś wiadomo że najważniejsze w tym wszystkim to zebranie plonów. A czy się da na tym zarobić to już zupełnie inna sprawa również dla rolnika. Ciężko liczyć na dobry zarobek jeśli jest ściągniętych 85 osób. Wszystko zależy od towaru do zbierania. Jak towaru mało to nikt nic na to nie pomoże. Z każdym wyjazdem za pracą za granicą na temat dorywczo-sezonowy , i to nie tylko w rolnictwie trzeba się liczyć że to będzie tylko impreza turystyczna a nie zarobkowa. Tym bardziej że wspaniałe czasy , wspaniałej przebitki z zarobków za granicą do cen/zarobków w Polsce dawno dawno minęły. A jak ktoś chce jeszcze może z takiej pracy utrzymać rodzinę w Polsce to niech się wogóle stuknie w głupi łeb.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ag2)
Wiking
Nie wiem kto pisze te artykuły, ale jak nie byliście tam to co piszecie takie kłamstwa. Właśnie stamtąd wróciłam, jak ktoś pracował i chciał zarobić to zarobił, a nie gówniarze pojechali i siedzieli zamiast robić to do kogo teraz mają pretensje. Warunki w szkołach super, oni chyba oczekiwali pięciogwiazdkowego hotelu, a teraz przez nich nie wiadomo czy na drugi rok szef będzie chciał jeszcze polaków i wcale bym mu się nie zdziwiła. Niech gówniarze się wezmą do roboty a nie nawet twarzy bali się pokazać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ag2)
Wiking
I niech się cieszą że chleb mieli bo jak musieli by kupować to by zobaczyli, a jedzenie wiadomo, że jak się jedzie do pracy to trzeba wziąć swoje. Proste i logiczne. Tylko gówniarzom nie chciało się pracować to woleli wymyśleć jakieś niestworzone historie. Tacy jak oni nie powinni wogóle nigdzie jeździć bo to wstyd dla polski. Mam nadzieje ze to przeczytają i się zastanowią, że tylko zaszkodzili tym co naprawdę tam jeżdzą żeby zarobić dla rodziny, a teraz to nie wiadomo jak będzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ag3)
Wiking
Spanie tez mieli za nie małe pieniądze, pracowali czasami po 15 godzin za dzienną stawkę 15 zł? no rzeczywiście wstyd dla Polski ... że młodzi wyedukowani walczą o swoje .... ryzykując, ze w ogóle, że pieniędzy nie zobaczą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co pieniądze robią z ludzi ... pozbawiają godności!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ag3)
Wiking
Lepiej będzie zobaczysz!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ZK76)
Wiking
Eh ... Wróciłam stamtąd zeszłym tygodniu i to autorom artykułu powinno być wstyd, że publikują kłamstwa usłyszane od sfrustrowanych leniwych gówniarzy.

- nie mieszkało się tylko na sali ale także w mniejszych klasach
- za nocleg NIC się nie płaciło
- chleb dostawało się za darmo ... o tym zostali wszyscy poinformowani, że reszta wyżywienia we własnym zakresie, dobrze o tym wiedzieli więc o ch.... im chodzi
- 46 koron za 6 kg. truskawek, nie żadna dniówka - ja jako kobieta potrafiłam zarobić przy takim układzie 300 zł - kto by mi tyle w PL zapłacił?

Gówniarze nic nie myślą, że niektórzy cały rok utrzymują, że z zarobków tam właśnie uzyskanych, są tacy co jeżdżą do Norwegii rok w rok od 20 lat i Oni nie mają problemu, tylko nastolatkowie wypuszczeni przez rodziców myślący, że pieniądze spadają za darmo ... ŻENADA !! !!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok