Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Ewa P
(skygirl)
Wiking
Jak obliczyc feriepenger na podstawie Trekkopggave 2014?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
ROBINCHOD
(ROBINCHOD)
Wiking
witam mój szef już mi od dawna nie płaci feriepenger twierdzi że nie będzie płacil bo go niestać na to ale co roku wplaca normalnie mi na konto te feriepenger tylko z tym że potem musze mu je zwrucic bo jak mu nie zwrucę to powiedział że się rostaniemy i jestem w tej sytuacji zastraszony bo niewiem co mam z tym zrobic dajcie jakis pomysł na to i jeszcze jedno jest to polak i ma firmę w norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
ROBINCHOD napisał:
witam mój szef już mi od dawna nie płaci feriepenger twierdzi że nie będzie płacil bo go niestać na to ale co roku wplaca normalnie mi na konto te feriepenger tylko z tym że potem musze mu je zwrucic bo jak mu nie zwrucę to powiedział że się rostaniemy i jestem w tej sytuacji zastraszony bo niewiem co mam z tym zrobic dajcie jakis pomysł na to i jeszcze jedno jest to polak i ma firmę w norwegiiGdyby tak faktycznie było jak napisałeś, jednak w moim przypadku, to bez żadnego zastanowienia, skserował bym wszystkie przelewy tur-retur i osobiście z pełną skopiowaną dokumentacją, udał bym się do Inspekcji pracy i wymusił na tej instytucji UDUPIENIA tego pseudo pracodawcy i to poniżej przysłowiowych jaj.
Ty zaś i tak zrobisz to co tobie jest wygodne chowając "ogon" pod dupę, całując szefuncia po jajach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
ROBINCHOD
(ROBINCHOD)
Wiking
Witam to nie jest tak jak piszesz nie jestem z tych co dupę liżą sęk w tym że nieznam norweskiego bo jak bym znal to bym się tak łatwo niedal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
To nie jest szef to jest ZLODZIEJ i RECYDYWISTA.czy to dotyczy tylko Ciebie czy tez innych pracownikow?chcac odzyskac feriepenger stracisz prace i w ten sposob was szantazuje.nadgodzin tez wam napewno nie placi ,nie macie tez platnych zwolnien lekarskich.palic papierosy wolno wam w pracy tez pewnie nie.. PS.juz slyszalem wczesniej o takich polskich szczurach,gdzie na umowie widnieje minimalna stawka norweska a obowiazuje ,,polska; 80kr/h i po wyplacie pseudo szef objezdza mieszkania robotnikow zbierajac Haracz.i to samo z feriepenger wyplacone i zaraz odebrane przy bankomacie. tutaj sprawa zakonczyla sie w sadzie ,bo zwolnienie zaczeli podnosic glowy. Musisz zbierac dowody tych oszustw,bo twoi koledzy pracujac nie poswiadcza oszustwa.Odszukaj pracownikow ktorzy zostali zwolnieni lub odeszliz pracy i namow ich do walki. Dla pocieszenia wsrod rumunskich i albanskich firm jest jeszcze gorzej, ale tym nie musimy sie sugerowac.WALCZ o szacunek dla siebie samego.Rozdeptujac KARALUCHA zrobisz mu przysluge.Dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
ROBINCHOD napisał:
Witam to nie jest tak jak piszesz nie jestem z tych co dupę liżą sęk w tym że nieznam norweskiego bo jak bym znal to bym się tak łatwo niedalW tym konkretnym przypadku, nie trzeba aż tak bardzo znać dzisiaj norweski, a nawet i angielski.
Bardzo dużo dokumentacji w tym temacie jest już tłumaczone na język Polski a i sami konsultanci raz w tygodniu rozmawiają z petentami po polsku.
Problem jedynie leży w tym, by samemu chcieć to "gówno" ruszyć i mieć na takie postępowanie niezbite dowody, oraz nie bać się żadnych pobocznych konsekwencji, z utratą aktualnej pracy włącznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post
maciejpajaczkowski
(maciejpajaczkowski)
Wiking
Witajcie
Mam do was pytanie , pracowałem w Bergen 2 miesiące.
Po zakończeniu pracy otrzymaliśmy zapłate za przepracowane dni , lecz do tej pory nie dostaliśmy zapłaty za feriepenger , na payslipie widnieje ona. Inni dostali zapłatę oraz potwierdzenie payslip , my nic. Oraz nie otrzymaliśmy świadectwa pracy . Dodam iż zakończyliśmy prace początek listopada.
Czy ktoś może mi powiedzieć co musze robić ?
Będę wdzięczny. Pozdrawiam !
Szczęśliwego nowego Roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok