Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
zobaczyc 86 milionowa rzesze amerykancow co zyja bez ubezpieczenia spolecznego
takie okazy zdrowia ze cale zycie lekarza nie widza

albo najstarszy zabytek 100 letnia chate gubernatora z bali

toz w Polsce ludzie w starszych kamienicach mieszkaja na codzien

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
wrzeszczot napisał:

albo najstarszy zabytek 100 letnia chate gubernatora z bali

100 lat to niedługo będzie miał 102 piętrowy Empire State Building
gazeciarzu z Lublina
pl.wikipedia.org/wiki/Empire_State_Building
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
jeszcze dlugo zanim bedzie mial 90 a co dopiero 100

. Jak to mówił Daniec: Jak po Ameryce Płn biegały bizony to my (Polska) decydowaliśmy kogo przyjąć do NATO.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Spokojnie, nie jest tak tragicznie, przy czym jak zawsze wspominam Wikipedia jest zrodlem wiedzy dla 10 latkow, a Panowie z uporem maniaka wciaz czerpiecie wiedze z tego xrodla. A efekty jakie sa kazdy widzi.

Najstarszym budymkiem w USA wcale nie jest jakas drewniana chatka gubernatora majaca 150 lat. Sam dla przykladu Independence Hall to obiekt, ktoremu juz dawno cwierc tysiaclecia stuknelo... A bywaja i starsze.
Bywaja zabytki majace i po pare tysiecy lalat, aczkolwiek nie sa to zabytki kultury Amerykanskiej. Pamietajmy iz swiatowa kolebka demokracji rozpoczela swe istnienie od tego by nieomal do nogi wytluc rdzennych mieszkancow, a potem dopiero niewolnicy zaczeli w krwi i pocie wznosic Bialym Panom zreby Swiatymi Wolnosci, Demokracji i Czlowieczenstwa.

Zas wzmiankowany Empire State Building zostal ukonczony i oddany do uzytku jakos tak na samym poczatku lat 30, nie pamietam dokladnie. Tak wiec do stulecia to jeszcze troszke poczekac musi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
WujekJanek napisał:
Pamietajmy iz swiatowa kolebka demokracji rozpoczela swe istnienie od tego by nieomal do nogi wytluc rdzennych mieszkancow,
a znów według mojej wiedzy, ci twoi tzw rdzenni mieszkańcy przybyli do Ameryki przez cieśninę Beringa około 10 tysięcy lat temu
to szybko tego rdzenia dostali
do tego to nawet koła wymyślić nie umieli
taki i ich wkład w rozwój tego kraju
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
jasta102 napisał:
WujekJanek napisał:
Pamietajmy iz swiatowa kolebka demokracji rozpoczela swe istnienie od tego by nieomal do nogi wytluc rdzennych mieszkancow,
a znów według mojej wiedzy, ci twoi tzw rdzenni mieszkańcy przybyli do Ameryki przez cieśninę Beringa około 10 tysięcy lat temu
to szybko tego rdzenia dostali
do tego to nawet koła wymyślić nie umieli
taki i ich wkład w rozwój tego kraju


Blogoslawieni Ci, ktorzy swa powierzchowna wiedze czerpia jedynie z internetu i brykow... MILCZA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Ja zawsze myslalam, ze cenne paszporty to paszporty, ktore spoczywaja w zlotym etui wysadzanym drogimi kamieniami. Najlepiej diamentami, rubinami oraz szmaragdami.

Moj tak wlasnie wyglada. Zawsze wzbudzam zazdrosc na lotnisku, kiedy dyskretnie sie nim wachluje.
W koncu oczy widza tylko to co chca - zawartosc moze byc umowna.
Najwazniejsza jest zazdrosc bliznich!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
jasta102 napisał:
Ja też widziałem taki ranking
i jak ch stała na pierwszym miejscu Canada
i o co tu chodzi


To było zanim Justyna Biber się pojawiła.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok