Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Joseph napisał:
DorHan napisał:
jasta102 napisał:
teraz się ludzie na klatkach schodowych nie znają w Polszy

A co z tymi co nie maja klatek schodowych, tylko domki na dzialce?


Ci to mają płot kuty/murowany którego więzienie z zaostrzonym rygorem by się nie powstydzilo. I jasta spróbuj się nie zgodzić że Polacy nie są w czyms najlepsi, bo ploty i pogrzeby są najlepsze/najdroższe na świecie właśnie w Polsce.


Joseph, ty masz rozmach...
Mnie chodzilo o ogrodki dzialkowe - tam wszak mieszkaja ubodzy. W domkach z dykty lub kartonu.
A oni to chyba razem sie trzymaja?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
nie ma to jak wyjechac na hytte z dykty i kartony oby jak najdalej od jakiegokolwiek sasiada
sama natura i C2H5OH
samotnosc murowana
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
samotność emigranta najlepiej pokazuje to nagranie z początku lat 90 w USA
ani komórek, ani internetu
ani możliwości polecenia do Polszy, bo większość na czarno
nagranie wykonano ukrytym magnetofonem w mieszkaniu, gdzie jak to zwykle mieszkało kilku Polaków
i jeden zrobił to dla jaj
z tych jaj podobno wyszło, że jak się Czesio później dowiedział, że to krąży po Greenpoint
to się powiesił
niemniej najcudowniejszy chyba w dziejach obraz polskiego emigranta w USA na końcu ubiegłego stulecia
osoby wrażliwe na słownictwo polskie, niech nie słuchają
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Joseph napisał:
DorHan napisał:
jasta102 napisał:
teraz się ludzie na klatkach schodowych nie znają w Polszy

A co z tymi co nie maja klatek schodowych, tylko domki na dzialce?


Ci to mają płot kuty/murowany którego więzienie z zaostrzonym rygorem by się nie powstydzilo. I jasta spróbuj się nie zgodzić że Polacy nie są w czyms najlepsi, bo ploty i pogrzeby są najlepsze/najdroższe na świecie właśnie w Polsce.


Zapomniałeś o kościołach i plebaniach, skoro mowa o najlepszych i najdroższych na świecie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
398 Postów

(Zawisz)
Stały Bywalec
napisał:
Joseph napisał:
DorHan napisał:
jasta102 napisał:
teraz się ludzie na klatkach schodowych nie znają w Polszy

A co z tymi co nie maja klatek schodowych, tylko domki na dzialce?


Ci to mają płot kuty/murowany którego więzienie z zaostrzonym rygorem by się nie powstydzilo. I jasta spróbuj się nie zgodzić że Polacy nie są w czyms najlepsi, bo ploty i pogrzeby są najlepsze/najdroższe na świecie właśnie w Polsce.


Zapomniałeś o kościołach i plebaniach, skoro mowa o najlepszych i najdroższych na świecie.


A po co sobie morde Kościołami wycierać na forach ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
141 Postów
Agata jackowska
(agataja)
Stały Bywalec
Samotnosc.
I co z tego ,ze sa telefony, internet i inne bzdury? Co z tego,ze jest tyle technologii? tu nie chodzi o komunilowanie sie przez urzadzenia i gadanie bzdur. Skonczysz rozmowe i zostajesz dalej sam. Gdzie podziala sie bliskosc?
wg mnie to bardziej o to chodzi niz o puste gadanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Zawisz napisał:
napisał:
Joseph napisał:
DorHan napisał:
jasta102 napisał:
teraz się ludzie na klatkach schodowych nie znają w Polszy

A co z tymi co nie maja klatek schodowych, tylko domki na dzialce?


Ci to mają płot kuty/murowany którego więzienie z zaostrzonym rygorem by się nie powstydzilo. I jasta spróbuj się nie zgodzić że Polacy nie są w czyms najlepsi, bo ploty i pogrzeby są najlepsze/najdroższe na świecie właśnie w Polsce.


Zapomniałeś o kościołach i plebaniach, skoro mowa o najlepszych i najdroższych na świecie.


A po co sobie morde Kościołami wycierać na forach ?


A co to, kościół to jakiś temat tabu??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
pieprzycie Agato
w obecnych czasach ludzie mieszkający razem w maleńkich polskich mieszkaniach potrafią być daleko od siebie
pomimo wyraźnego czucia smrodu pięt i innych narządów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
Jasta. Słuchałem to nagranie, to teraz wiesz co to odpowiedzialność jakaś parówa nagrała dla jaj póżniej opublikowała bez zgody ani wiedzy ajk to ja bym siebie usłyszał też nie wiadomo jak by się skończyło ale wpierw odszukał bym drania :d. Nie wszystko pisze co mówią mi ludzie bo nie które różne konsekwencje mogą mieć dlatego staram się dawać przykłady publikowanie jest zarazem bardzo niebezpieczne a w dobie internetu może być zabójcze, poprzez manipulowanie i nękanie. a co do samotności ja tam nie tęsknie bo nie ma za kim, ale kiedyś był taki czas że klołem i wydawałem dużo kasy na telefony co naprawdę nie lubię korzystać z telefonów. Wiele też zależy kto jak był wychowywany i wiek w chodzi w grę starsi ludzie troszkę inaczej patrzą na świat, oczy-wiście nie wszyscy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Turysta11 napisał:
Jasta. Słuchałem to nagranie, to teraz wiesz co to odpowiedzialność jakaś parówa nagrała dla jaj póżniej opublikowała bez zgody ani wiedzy ajk to ja bym siebie usłyszał też nie wiadomo jak by się skończyło ale wpierw odszukał bym drania :d.
ja je słuchałem jeszcze za pewno niedługo po nagraniu
wiem, że takie były realia
jest to tak prawdziwe do bólu, że aż większość myśli, że to jakiś kabaret
taka emigracja jechała 25 lat temu z Polski
tacy ludzie wyrabiali opinię o Polakach
i taka rzeczywiście była zdecydowana większość Cześków
taki był rzeczywisty obraz polskiej Polonii
trafnie opisał to Redliński w swojej książce
i cudowny wręcz tytuł oddający istotę Polaka
zwłaszcza na emigracji

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok