Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Aftenposten poszukuje eurosierot - Norwegia

Czytali temat:
(926 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Aftenposten poszukuje eurosierot
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mirek eM
(MirekeM)
Wiking
Co to do ciężkiej cholery jest "eurosieroctwo" ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
MirekeM napisał:
Co to do ciężkiej cholery jest "eurosieroctwo" ???

Nie jestem pewien, ale obawiam się z jedna z przesłanek iż ktoś jest EuroSierotą -moja Babcia określała to po prostu sierota, sierota boża, a dziadek mówił niedojda- jest zamieszczenie ogłoszenia typu:

Hejka, jestem Fredek, chciałbym przyjechać do Norwegii i zarobić dużo pieniędzy, jestem zdolny, mądry, mam doświadczenie w pracach budowlanych, jako kelner, pilot łodzi podwodnych, masażysta, przedstawiciel handlowy, ochroniarz i manager w firmie ubezpieczeniowej. Jestem profesjonalistą, szybko się uczę i mam 20 lat. Czekam na poważne oferty od osób które mogą mi załatwić pracę i mieszkanie. Odwdzięczę się.

I TO JEST WŁAŚNIE EUROSIEROTA.

CZYLI SIEROTA W WYMIARZE EUROPEJSKIM
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
a moze to osoby osierocone z euro ? albo juz wiem eurosierota to po prostu sierota z europy , mowi sie ty sieroto!! moze w skandynawii powinnismy mowic do siebie ty eurosieroto!!

Kasia tlumacz ratuj !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Może tacy co zjechali świata kawał za chlebem i wylądowali na końcu w mlekiem i miodem płynącej norwegii? Dalej sa nieszczęśliwi bo nie znaleźli złotego grala?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Zbigniew Zawada
(Zbigniew)
Wiking
Brawo, brawo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
andruciarz pospolity
(andruciarz)
Wiking
Eurosierota określenie to zazwyczaj dotyczy dzieci rodziców którzy w poszukiwaniu lepszej pracy wyjechali za granicę, pozostawiając dzieci z dziadkami, ciotkami i inną rodziną.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
hehe widzę że temat przedni jest

do (WujekJanek)
Kiedyś w Polsce były wymagania musisz mieć 18 -21 lat uregulowaną służbę wojskową i mieć 5 lat praktyki dodam służba była jeszcze 2 lata albo znajomy lekarz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Do Turysty:
Tak, ale za to jaki prestiż... Dostawałeś w firmie sprzedającej drut, śrut i gięte parasole, albo w f-mie ubezpieczeniowej stanowisko Regionalny Dyrektor d/s Sprzedaży. I dostawałeś cały region w obsługę, na przykład ulica Rumpy Wielkiej, strona numerów parzystych, od numeru 44 aż do 82...
A co do wymagań w Polsce o których piszesz [wiek do 21 lat, 5 lat doświadczenia i uregulowany stosunek do służby wojskowej] to zapomniałeś, iż wymagane były jeszcze: nienaganna prezencja, znajomość co najmniej 2 języków obcych w tym angielski biegle, oraz dyplom ukończenia uczelni wyższej.

I zawsze zastanawiało mnie to sformułowanie "wyższa"... Znaczy się, jeśli na przykład wydział ekonomii na UW mieścił się -może nadal się mieści- na ul. Długiej, a tam wysokich budynków niema, to absolwent UW ma wykształcenie z uczelni niższej, a absolwent Prywatnej Wyższej Szkoły Pompowania Rowerów która wynajęła na cały Rektorat kanciapę 12m2 na 20 piętrze biurowca to wtedy chyba uczelnia Wyższa...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
Może autorce chodziło o pary mieszane i pozostawione w norwegi np z matka lub ojcem, no ale to nie sierota.

a mieszane pary to np poznali się z 2 różnych państw,

Albo sierota która została sama bez rodziców na przykładzie filmiku przedstawionego *walka o wnuczka z bv*

kobieta zmarła i a z ojcem nie wiadomo co. Może w tym kierunku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok