Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pijani rodzice niszczą magię świąt - Norwegia

Czytali temat:
Kasia Ka (791 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Pijani rodzice niszczą magię świąt
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
krzysztof ignaszak
(kaliszanin)
Wiking
Ale sie napier... dzisiaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Ostatnio widać ze brakuje wam tematów pisząc takie bzdury. Te wasze wypociny którymi chcecie nas Polaków kompromitować wam kiepsko wychodzą. Napiszcie moze o emigrantach z bliskiego wschodu i ich muzułmańskich tradycjach( zaraza europejska)Kiedyś ten portal był interesujący i ciekawy teraz to vg i spółka Dajcie lepiej link jakas ładna kolęde. Wesołych Świat hej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
przeciez to jest o norwegach co wypija osiem litrów czystego alkoholu, czyli ilość odpowiadającą 80 butelkom wina albo 355 półlitrowym puszkom piwa


gdzie tam Polakom do tego wyniku
rocznie przeciętny Polak wypija w przeliczeniu 6,7 litra czystego spirytusu.
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873...h_Europejczykow.html

no i to sie nadaje na film NRK
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Zadne ze swiat spedzane wspolnie z dziecmi nie powinno byc okazja do picia alkoholu czy korzystania z innych uzywek ( narkotyki, leki ).

Kieliszek czy dwa mozna sie napic po pojsciu dzieci spac - chociaz to oczywisci zalezy od wieku dzieci. U mnie podawany jest cognac do kawy i deseru ( 1 kieliszek ). I jedna lampka wina do obiadu. Moje dziecko ma 15 lat i nigdy nie musialo ogladac swoich rodzicow w stanie jakiegokolwiek upojenia.

Dla mnie jest to niezrozumiale, jak np. przy obiedzie komunijnym/konfirmasjon mozna serwowac alkohol. Dorosli niestety maja tendencje do zapominanie, ze jezeli sie ma dzieci, to trzeba ich dobro stawiac najwyzej.

Co do ilosci wypijanego alkoholu w Polsce to jest to dla mnie zastanawiajace. Statystyki nie uwzgledniaja ilosci wypijanego alkoholu z przemytu. Te liczby sa na pewno odrobine inne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Sentex
Masz z pewnoscia racje.
Dodaj tylko, ze w duzej ilosci jest ten przemycany alkohol wypijany przez polakow.

Bezalkoholowych wesolych swiat dla wszystkich

OPS! Chyba to nie to forum na te zyczenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
norweskie statystyki podaja wyniki na wszystkich obywateli po, a polskie podaja wyniki na obywateli powyzej 15 lat

no i norweskiestatystyki nie uwzgledniaja tysiecy hektolitroe 60% bumbru pedzonego po hytach
a Polsce bimbrownictwo jest zakazane prawnie

o norweskim przemycie ze Szwecji i Dani nie wspomne

Dodaj tylko, ze w duzej ilosci jest ten przemycany alkohol wypijany przez polakow.
masz jakies kontakty z przemytnikami ze ci sie spowiadaja z wlasnego rynku zbytu?


bo sadzac po info od kobiet sprzatajacych w norweskich domach to w co drugim musza wyrzucac po 60 puszek po Zubrach i Tyskie co poniedzialek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Nie mam znajomosci wsrod polskich sprzataczek, tak wiec nie wypowiadam sie w tym temacie.

Zyj w przekonaniu, ze polacy sa nacja wstrzemiezliwa i dbajaca o bezalkoholowe swieta.

Z drugiej strony to ciekawie sie, kto tak duzo tutaj pije. Ja bowiem nie znam nikogo naduzywajacego alkoholu, a grono moich znajomych jest bardzo spore.

Co do wyrobu hjemmebrent...uwazam to za swietna tradycje dla potrzebujacych. Pod warunkiem, ze produkowany alkohol jest wysokiej jakosci.

Np. we Francji przysluguja prawa wyrobu napojow alkoholowych dla winnic. Poza tym kazdy mieszkaniec moze zarejestrowac swoj aparat destylacyjny w La Douane i produkowac alkohol. Musi tylko zaplacic nalezny podatek. Jezeli masz sasiada ktory ma winnice i da tobie winogrona, to mozesz na jego rachunek ( on placi podatki ) produkowac alkohol. Przepisy te nie obowiazuja Alsace i Moselle.

Sama produkcja np. cognac jest fantastycznym procesem, a sam wyrob jest niebianskim trunkiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok