Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
(2400 niezalogowanych)
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Ronn napisał:


buhaha

hehe juz to widze jak ty zyjesz pelna piersia w Norwegii z pensji kierowcy znam ta branze i wielu ludzi z tej branzy ... ty prawdopodobnie tez masz wieeelu polskich kolegow w pracy ..


a no zdarza się spać w kabinie. Wtedy przysługująca mi dieta wynosi 1200 NOK, LUB, jeśli jest w okolicy - to zamiast diety nocleg w Thon Hotel, bo z nimi mają umowę. Zawsze mam wybór, wystarczy, że do szefa zadzwonię. Ale jak już napisałem wcześniej - zdarza się. Poza tym średnio dziennie robię 20 km. Więc jeśli to nazywamy pracą w transporcie - to okej, niech będzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
roccobarocco to nie bylo do ciebie tylko do kamilio no ale widze ze ty tez kierowca...

nie wiem co robiles w PL ale ...zadaj sobie chlopie proste pytanie... podejmujac prace w tym kraju jako robol, kierowca, spodziewales sie ze bedziesz zyl w luksusie ??? Miejmy troche wyobrazni...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Czarek Panek
(Cezar43267)
Wiking
wkrótce nie będzie do czego wracać...
www.monitor-polski.pl/miziaforum-pilne-o...um-polski/#more-9980
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
Odnośnie postu powyżej dotyczącego lasów państwowych kiedyś nazywano Polskę płucami europy ile w tym prawdy to szlag go wie, Ale czy nie dostaje państwo od eu kasy na lasy, A co do samego handlu to sprzedaje się po zaniżonej cenie a po 3 latach odkupuje państwo 3x drożej na różnego rodzaju projekty np drogi. Gminy w przyszłości będą mieć problem na początku biznes kilku się ucieszy, a do lasu na grzyby możesz nie wejść.
Pytanko co my tu za granicą Polski możemy, może jakaśpodpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Czarek Panek
(Cezar43267)
Wiking
Wszystko wskazuje na to, że ogólnonarodowa sprawa walki Polaków o polską ziemię, ma zostać zmielona w niszczarce, jak wszystkie inne obywatelskie inicjatywy. 2,5 mln podpisów, które zebrano w zaledwie 3 miesiące, zostają przez rząd potraktowane jak kupa śmieci. Nie znaleziono nawet dogodnej pory na poważne przyjrzenie się prośbie obywateli.
----.tego chyba nie doczytałeś
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Czarek Panek
(Cezar43267)
Wiking
A to gdybyśmy chcieli coś zrobić
www.petycjeonline.com/akt
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Ronn napisał:
podejmujac prace w tym kraju jako robol, kierowca, spodziewales sie ze bedziesz zyl w luksusie ??? Miejmy troche wyobrazni...

ta wyobraźnia właśnie zadziałała czytając wszelkie rankingi. Norwegia zawsze w pierwszej trójce, Polska - na szarym końcu. Moja wyobraźnia wręcz buchała. Tym bardziej, że 2 lata pomieszkiwałem w najbiedniejszych krajach azjatyckich. Widziałem biedę, widziałem bogactwo. Stąd moje zdziwienie. Owszem, pod wieloma względami życie w Norwegii jest lepiej zorganizowane aniżeli w Polsce . Z prostej przyczyny: jakże łatwiej jest zarządzać społecznością liczącą 5000000 mieszkańców, w porównaniu, ze społecznością liczącą 40000000. Dlatego twierdzę: póki co standard życia miałem wyższy w Polsce aniżeli tutaj. W kwestii zarobków - ich nie wliczam do jakości życia.
Odnośnie pracy jako robol: właśnie ów robol odczuje najwyższy wzrost warunków życia po przybyciu do Norwegii - w porównaniu z polskimi. Tutaj stawki są na tyle spłaszczone, że pracownik wykształcony zarobi niewiele więcej od robola. Dla osób zdolnych i wykształconych Norwegia mg mnie nie jest atrakcyjnym krajem. Owszem, w Polsce nominalnie zarobią mniej, ale standard życia będą mieć na pewno wyższy.

Zaznaczam: powyższa wypowiedź jest moją osobistą opinią na dzień 20 grudnia 2014, godzina 8.30. Zastrzegam sobie prawo do zmiany opinii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Czarek Panek
(Cezar43267)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
ma zostać zmielona w niszczarce- czyli nie zostało zmielone mimo iż data była 17go chyba że to nie zostało dopisane. Ale nie ważne, ile na przykład było ostatnio osób w wyborach do gmin i teraz pomyśl jaką kampanię trzeba było zrobić aby zachęcić ludzi do głosowania, o tym fakcie na pewno mało ludzi wiedziało, przykład jak ktoś nie wie to nic nie zrobi proste. Ja chętnie przyłączył się do takiej akcji, i do tego można by wykorzystać wile organizacji pozarządowych. a tak z innej beczki nie wszyscy wyjeżdzają z Polski z powodu zarobkowych, *tu też lepiej nie jest tylko boją się mówić o tym*
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Instytut Sobieskiego buduje państwo oparte na prawdziwych prawach naturalnych
www.sobieski.org.pl/misja/
Naszą misją jest tworzenie idei dla Polski. Idei opartych na przekonaniu o potrzebie budowy w Polsce suwerennej republiki, silnego, sprawnego, ale też i ograniczonego państwa, które zapewnia zachowanie równowagi pomiędzy wolnością i odpowiedzialnością obywatelską, gwarantującego swobodę gospodarczą. Państwa zapewniającego ład społeczny ufundowany na prawie naturalnym i chrześcijańskim dziedzictwie narodowym oraz ogólnoludzkich wartościach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok