Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
ANDY A. Greg Greg (2165 niezalogowanych)
1 Post
Wiking
To cep żal mu dupe sciska ze ini korzystają i mają racje ja też place podatki i nie narzekam i tak emerytury nie odbiorę to poco mam być zazdrosny o innych jak ci się niepodobna to se kup auto na polskich tablicach i wyślij rodzinę do polski i też Biesz podatek 40 tys ale som cepy co zaraz norwegami się stają oj jaki ty biedny jesteś ini dostają a ty nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
ale co maja pieniadze na dzieci do samochodow
jak ojca widza tylko od swieta
nie jedno dziecko by oddalo wszystkie prezenty i samochody zeby moc jak inne dzieci z ojcem codziennie pograc w pilke
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
ooooo jest inteligentny wpis.
ale taki bialy rogacz bedzie zapladnial norweskie baby , takie mieszanie krwi, bo tu genotyp bardzo ubogi pozostal
a azylanci ba nawet ich wnuki nigdy nie pojda do pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
kamilio napisał:
Ale ci azylanci tu zyja i mieszkaja i kiedys do pracy pojda a ta cala szarancza za pol ceny pracujaca jak juz zniszczy rynek to po prostu wyjedzie i tyle. Mnie nic dupy nie sciska i nie jestem bardziej norweski jak norweg tylko zasady gry powinny byc identyczne. Musialem kiedys zapierdzielac za 125 nok za godzine bo 10 innych czekalo na moje miejsce zyjac wlasnie tak jak opisalem. Mnie sie nie oplaca tak samo i norwegowi. Ciekawe jak to dlugo potrwa. Mysle ze tyle ile w UK gdzie juz wszyscy uciekaja bo stawki jak w wietnamie. Dziwie sie ze Norwegia kopiuje bledy innych krajow. Kiedys jak byly pozwolenia i full kontrola bylo lepiej. Teraz byle kto namiot rozbija i pracuje za grosze. Wasze chamskie odzywki wogole na mnie wrazenia nie robia heheh sa smieszne. Ci co chca tu normalnie zyc, integrowac sie i nie myslec o powrocie do kraju napewno sie zgadzaja. Norwedzy juz tez zaczynaja kumac ze to nie jest zdrowe i tylko kase bija na tych przyglupach szastajac nia w Tajlandii. Ci co mysla jak ja nigdy tego tu nie napisza bo to i tak nic nie zmieni. Jedynie podku...wi niektorych wywolujac zaje fajne komentarze ) Ciekawe ilu pendlerkow ma juz w PL rogi bo zonka przy kasie w odpicowanym domku sama mloda hehehhe bedzie co dzielic przy rozwodzie. Mase takich historyjek znam. Powodzenia w liczeniu pozostalych konserw i przemycaniu zupek chinskich ......
wszystko co opisujeszznasz z autopsji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
kamilio napisał:
A mnie wlasnie to denerwuje strasznie. Ja musze miec norweskie auto, place podatek jak Norweg, zwrotu grosze a wszyscy tu mieszkamy. I teraz przyjedzie pan X sam do pracy. Dostanie pendlerka (ca. 30 000 zwrotu ) 2 klase podatkowa (ca. 5000 do 8000 nok zwrotu ). Mieszka w piwnicy, je konserwy, popija zupkami, pracuje za polowe stawki, w sklepie kupuje tylko chlebek i maslo nie napedzajac kompletnie gospodarki, kase wysyla cala do PL co tez nie wplywa zdrowo na gospodarke, samochodzik z PL przez 8 lat bo przeciez go nie zlapali a jedzi nie wiele - i tak wyjdze ze ja zaplace 130 000 skattu a on 50 000. Zonka sobie siedzi w PL w domu bo nie musi pracowac a nawet sie nie oplaca bo zarobi niewiele wiecej jak ta 2 klasa podatkowa. Kolo sie zamyka ze majac tyle ulg pracuja za polowe ceny. Gdyby to zawiesic zaden nie poszedl by do pracy za 130 na godzine. I powiedzcie czy norwega szlak nie trafi skoro mnie samego jako polaka to denerwuje ?? Skoro ja moglem przywiesc tu rodzine to czemu ci co tego nie zrobili maja miec lzej ? Tez chce cholera 30 - 40 tys zwrotu a co gorszy jestem ?? co 2 lata musze robic przeglad moich 2 zlomkow na norweskich blachach i kosztuje mnie naprawa krocie i nerwy o oplcie drogowej nie wspomne przy czym codziennie wyprzedzaja mnie fury na polskich blachac ktore w NO kosztuja ponad 700 000 nok. Mysle ze zasilek powinien byc proporcjonalny do kraju w jakim zyje dziecko i tyle. Ale mnie pewnie zaraz pojedziecie za te wypowiedz. Ciekaw jestem czy jest ktos kto czuje to samo i odwazy sie mnie poprzec. Czuje ze bedzie jazda )))))
glupcze nie rob z siebie pajaca.przepisy sa rowne wobec wszystkich i taki twoj ptasi mozg nie zmieni nic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
jakas sciema jasta sie zabawia
eukontrol kosztuje 420kr to faktycznie krocie drogowy ledwie 3500 kr
no to masakra jakas jest

no i kto wynajmie rodzinie mieszkanie w piwnicy albo da laczenie rodzin
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Kamilio upraszcza sprawe 1. Sa chytruski to nie da sie ukryc, ale raczej kto ma ciagla prace i mozliwosc zalatwienia w Norge pracy dla zony to sie nie zastanawia, mimo ze mimo dwoch pracujacych mieszkaja w ostatnim sorcie mieszkaniowym lub wlasnie czesto w piwnicach. 2. Dominuja zatrudnieni przez branze budowlana, stalosc i ciaglosc pracy w tej branzy pozostawia wiele do zyczenia nawet bezposrednio w norweskich firmach, szerzy sie praktyka ze firma przyjmuje tylko od maja /czerwca do wrzesnia a potem nawet nie wysle na postojowe ani nie ma sie nawet naskladenego brutto do zasilku. A bez posrednikow choc na sezon to i tak dosc atrakcyjny uklad w stosunku do zatrudnienia przez agencje jak co drugi tydzien a i wiecej mozna przesiedziec na pokoiku kasownym za 5-6ty. nok. Malo to juz bylo przypadkow ze pojechal do Norwegi i jakie juz byly plany ,juz dziecko w szkole pakazywalo nauczycielom srodkowy palec bo za lada moment mialo wyjechac . A wychodzilo ostatecznie tak ze mezulek zrobil maksymalny limit na karcie zony i jeszcze w Polsce zaszla potrzeba zbiorki pienieznej po rodzinie na bilet powrotny. 3. Nawet jak sie trafi bez takich przebojow to jak sie czlowiek chce jeszcze po przyjezdzie dostac do domu i nie zobaczyc reszty swoich rzeczy w walizkach przed drzwiami to musi jak najczesciej jezdzic do polski. Bez odliczenia kosztow od podstawy to czyni cala impreze z praca w Norwegi nieoplacalna. 4. Co to teraz za wielkie piniadze z tej Norwegi w Polsce, moze gdzies na wiosce jak rodzice/tescie daja dach nad glowa i jeszcze karmia swoimi kurami i swiniakem. Bo jak ktos musi rodzinie w Polsce wynajac dach na glowa , utrzymywac to naprawde szalu niema , drogo jest w Polsce od jakiegos czasu. A z pracy w Norwegi z przestojami i zwlaszcza przestojem zimowym to mozesz utrzymac rodzine w Polsce na poziomie bidy na dzien dzisiejszy. 4. Dlatego wielu by chcialo miec w Norwegi stala umowe i sprowadzic zone bo te wyskoki po zarobek na zachod to nie to co 10-30 lat wstecz , ale gdzie niby czeka w Norwegi ta praca dla zon polskich pracownikow. Nie kazdy ma zone pielegniarke jeszcze z jezykiem norweskim , a do byle firmy sprzatajacej tez chca jezyk i norweskie referencje. Efekt jest taki ze wiele zon polskich pracownikow nie ma stalej pracy ani nawet zadnej . Za to nie da sie juz czytac wszedzie ogloszen "podejme sprzatanie" , "kupie domki" .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
187 Postów
Zimny Dran
(ZimnyDran1)
Stały Bywalec
pytanie brzmi GDZIE PLACE PODATKI?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
niektórzy by chcieli aby wszyscy mieli po równo to już w historii przerabialiśmy jak się skończyło wiemy chyba wszyscy.Norwedzy dostają emerytury a żyją taniej w Hiszpanii jedzenie, ubrania , auta, benzynę, mieszkania ( to może im zmniejszyć emeryturę do poziomu w Hiszpanii ?) , Szwedzi pracują jako pendler tak samo ,tysiące ludzi żyje całe życie na socjalu dostają mieszkania darmo , umeblowanie przyniosą panie z socjalu,pralkę z socjalu,lodówkę i nawet im prawo jazdy opłaci socjal ale problem niektórzy mają, że Polacy którzy tu ciężko pracują i płacą podatki dostają pieniądze na dzieci mieszkające w Polsce, i to raptem 600 dzieci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
kamilio napisał:
Gdzie sa rowne ??? Jak pendlerek zaplaci skatt jak ja i wyda na dziecko tyle co miesiac jak ja to sie zgodze - ma prawo do swiadczen na dziecko takich jak ja. W innym wypadku tym czym mnie nazwales jestes tylko ty. Udowodnij mi te rownosc a wypluje te slowa ....
PS.
Tylko nie pisz mi o rozlace bo mi sie niedobrze robi. Rozlaka to jego wlasny wybor a ich panie w PL maja swietny argument ten z BV zeby siedziec na dupach w PL i malowac paznokcie za MOJE podatki. Tak, prawda boli .....

co cie obchodzi pendler,jego zona itp.pilnuj swoich garow i nie zagladaj do czyich nieudaczniku zyciowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok