Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

„Polak-stolarz”, czyli jak bardzo stereotypowo postrzegają nas Norwegowie - Norwegia

Czytali temat:
Mariusz Kucharski SailorMoon (1246 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu „Polak-stolarz”, czyli jak bardzo stereotypowo postrzegają nas Norwegowie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Thor ....
(thor)
Wiking
serial jest wyjątkowo gówniany,a aktorzyny więcej niż kiepskie-klan to przy tym arcydzieło kina
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Adam B
(Amarci)
Wiking
Nie jestem zwolennikiem seriali ale skusiłem się i obejrzałem 2 odcinki bo tyle krzyku narobili, że aż musiałem zobaczyć o co tam chodzi.
Ku mojemu rozczarowaniu ,bo przyznam szczerze że liczyłem na nie wiadomo co że masakra jakaś będzie ale nie, nie było nic co by odbiegało od normy,każdy zgodzi się raczej że nikt kto ma super wykształcenie i dobra prace w Polsce,nie wyjedzie za granicę za chlebem aby poprawić byt rodzinie i sobie oczywiście i nie jednokrotnie jest tak że wyjeżdżają osoby które nie maja nic do stracenia w Polsce lub takie które się nie odnajdują na ojcowiźnie bądź jest kiepski start i szukają np tu.
Początki jak zawsze nie nalezą do najłatwiejszych i przykładowy Polak zawsze znajdzie wyjście z sytuacji i jakoś sobie poradzi gdyż jesteśmy bardziej zdesperowani niż Norwedzy i łatwiej radzimy sobie w kryzysowych sytuacjach.
A cwaniactwo to rzecz powszechna bynajmniej sam osobiście spotkałem się z takimi różnymi dziwnymi ludźmi na swej drodze w Norwegii z" którymi nie chciał bym ubić nawet muchy w kiblu".
A Norwedzy jako naród surowy i zintegrowany widzą tylko to co ich razi wiec nie ma się co dziwić że tak jest opisywany postrzegany Polak i jak jeden zrobi coś złego to wszyscy lądują w jednym worze.
Temat rzeka bo gdyby cofnąć się wstecz do czasów II wojny światowej i komunizmu można było by nas zrozumieć dlaczego jesteśmy tacy a nie inni , ale teraz niech każdy pomyśli co nasze media i opinia publiczna myśli ,pisze ,mówi na temat dajmy na to Ukraińców , Rosjan, Rumunów,
....
Dzięki za uwagę
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(joannapilarczyk)
Nowicjusz
Amarci, nie każdy się zgodzi..na własnym przykładzie powiem, że z super płatną pracą, świetnym wykształceniem i dobrą pozycją społeczną nie chciałam w PL zostać, bo rozczarowanie tym krajem jest silniejsze i nie bawiło mnie płacenie ZUS, gdy pieniądze rozkradają i moje pokolenie emerytur zapewne mieć nie będzie, a trzeba myśleć też o ewantualnych potomkach przecież oraz gdy przestałam oglądać TV bo ciągle się kłócą i Katyń i Kościół w polityce i mieszają i zmieniają strony i zepsucie..mój poziom życia, prestiż zawodowy i klasa społeczna były w PL dużo wyższe, niż obecnie w NO (na początku nie może być inaczej przecież) i żyjąc jak przysłowiowy pączek w maśle sprawdziłam tabele ekonomiczne i wskaźniki i do wyboru były Japonia, Australia, Szwajcaria i Norwegia, załatwiłam sprawy w PL i pozamykałam tematy, spakowałam się i przeprowadziłam po 3 letnim oczekiwaniu i przygotowaniach (skończyć studia trzeba było)..i mimo tęsknoty za ludźmi (bo oni nadają kolorów emocjonalnych życiu) drugi raz podjęłabym tą samą decyzję przeżycia największej przygody życia i zawsze lecąc z PL do NO czuję, że wracam do domu..poza tym zawsze jest coś do stracenia, jak choćby więź emocjonalną z najbliższymi, bo kontakt następuje rzadszy po wyjeździe, czy przyjaciółmi, którzy nie zapraszają na imprezy, mimo że można wskoczyć w samolot i przybyć na weekend, nie mówią o tym co się zdarzyło ostatnio albo kto z kim co..a oprócz tego to można stracić choćby stabilizację, przyzwyczajenia, ulubione miejsca, knajpy z dobrym jedzeniem, ..zawsze jest coś za coś..nie wierzę w powiedzenie "nie ma nic do stracenia", bo zawsze jest..ale to już opowieść o stracie i nie na tutaj i nie na teraz..

poza powyższym odnośnikiem..serial interesujący, czasami smutny, czasami zabawny, przepięknie pokazujący manipulację stereotypami i ludzi w krzywym zwierciadle..obraz Polaka przerysowany tak wyraźnie, że wymusza na widzu refleksję i wiele pytań, a jeśli zmusza do myślenia, to rewelacyjny efekt..jeśli wzbudza negatywne emocje - to brawo dla reżysera, bo pamięć emocjonalna silniejsza od obrazkowej i zostanie na dłużej efekt..prowokacja dobra, aby pobudzić dyskusje, kłótnie i działania..bez tego serialu nie czytałabym artykułu o tym jak inni widzą Polaków, a temat ten warto poruszać w trosce o przyszłość nas wszystkich, co zostaną na stałe..ziarenko ciekawości zasiane - będzie kiełkować. czekam z niecierpliwością na więcej i oglądać to będę przez wiele lat, jak obraz Polaka w NO będzie ewoluował..przyjemna taka ciekawość. dziękuję. dobranoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Mało kto przyjmuje do wiadomości że ktokolwiek wyjechał z PL bo chciał, a nie musiał, Norwegia, Anglia czy Niemcy.... tu mu życie uratowały....



Hejterzy tego serialu nie pojmują podstawowej sprawy że to jest satyra, groteska, a im się wydaje że to dokument... wiec nie ma nawet sensu próbować dyskutować na ten temat....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Tunczyk)
Wiking
ta jest nie z desperacji niektorzy tu sa a z determinacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a ciekawe dlaczego Naczelnik Państwa i marszałek Polski Józef Piłsudski
zwykł publicznie mawiać, że
Polacy to kurwy
czemu wy od tej strony nie zaczynacie, że to podły, zawistny, głupi naród
i dlatego od tysiąclecia żyje w biedzie
no i się modli, aby sąsiadowi zdechła krowa, żona się puściła z czarnym itp

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty

(olszejan)
Wiking
cysiek2 napisał:

Jak śmiesz ?, zamieszczać takie klipy,skoro tu na forum, sam gnębisz POLSKICH pracowników fizycznych.
Ubliżając im personalnie w innych tematach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
o tym piszesz
olszejan napisal:
Napisałeś iż w firmie w której pracujesz norweski szef nakazał szukać polaków do pracy !.
I tylko dlatego odpisłem tobie w tym temacie jak i na prywatną pocztę.
Gdybym wiedział iż bardziej preferujesz obcokrajowców "litwinów" niż własnych rodaków POLAKÓW to nie zabierał bym sobie własnego cennego czasu na taką SZUJĘ jak ty.


ty sie lepiej nie nazywaj Polakiem ,bo tylko wstyd przynosisz .Jestes typowym przykladem osobnikow opisywanych przez Jaste102
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok