Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
(2214 niezalogowanych)
48 Postów

(joannapilarczyk)
Nowicjusz
jak dają klapsy i szarpią to nie są super kochającą się rodziną, bo w przemocy nie ma miłości - tak w ramach ścisłości..no wiesz nie mają dzieci i się wypowiadają o wychowaniu dziecka..to tak jak lekarze..czy lekarz leczący raka musi sam chorować na raka aby wysłać na chemioterapię? a czy lekarz psychiatra sam musi być chory psychicznie aby leczyć schizofrenię? czy ja muszę mieć depresję, aby wiedzieć co to i jak leczyć depresję u moich pacjentów? nie zgadza mi się..ksiądz nie może o wychowaniu dzieci mówić? a dlaczego jeśli jest po studiach teologicznych i pedagogicznych lub ze specjalnością pedagogiczną lub najzwyczajniej w świecie przez 10 lat pracował z rodzinami? nadal mi się nie zgadza..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
pracownicy BV zaczynają się bać ,, Ansatte var redde for a vaere pa jobb ,,Aftenposten 30.10.2014
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
kamil75 napisał:
joanna widocznie nie mialas dzieci normalnych bo 2-3 latkowi nie wytlumaczysz jak ma kaprys jest spiacy itd. jak ci dziecko np. wbiega na ulice aby ci zrobic nazlosc albo po to bo mowisz mu NIE a jak nie to tzrba to zrobic albo sporobowac na co sobie mozna pozwolic i testuje rodzicow dookola nas mieszka pelno rodzin z malymi dziecmi i kady daje klapsy w domu i sie tego nie wstydzi ale malo kto na ulicy i to jst normalne jezve nikomu nie zaszkodzilo a tylko pomoglo

Kamil przykro mi to powiedziec ale jest XXI wiek ... i przede wszystkim zyjemy w zupelnie innym spoleczenstwie...

..masz bardzo staroswieckie podejscie do wychowywania dzieci, a skoro spedziles w tym kraju wiele lat powinienes ta sprawe rozumiec.

Kazdy rodzic na pewno kocha swoje skarby ale czesto nie jest swiadom tego ze wyrzadza jakas krzywde...

...wychpwanie po polsku zawsze bedzie budzic kontrowersje w tym kraju chociazby ze wzgledu na stereotypy choc nie tylkko..

..zyjac w tym kraju nalezy stosowac sie do regul jakie panuja w tym kraju.....

.... PS: BV nie powstalo po to aby zabierac POLSKIE dzieci.... warto sie nad tym zastanowic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
kamil75 napisał:
jasne wiekszosc ludzi ma normalme dzieci ktore w wieku 2-4 lat sa bardzo nieznosne jak cie syn corka leje nagminie po twarzy czy gryzie? to mu tlumacusz?? po 100razy i nie pomaga tylko sie smieje bo jest male i glupie ja mam juz duze corki ale wiej jak znajomi maja masakra jak dziecka nie wychowasz za mlody to potem wyrosnie taki zjebany norek bezstresowy ktory nie szanuje nikogo, albo powie do nauczycielki polki zeby sie jebala bo jej tatus moze kupic cala jej rodzine moj bliski znajomy by zaplacic pewnie mil koron temu kto wychowa jego corke i syna i zagwarantuje mu zycie w norwe. mieszkal tu z rodzina ale kiedys jego zona mila probmy blache ale sie zaczynaly z " barne" pytania wyzyty jak sie dziewczyna przestraszyla ze mieszka w pl z dziecmi a on tutaj
matka boi sie panicznie wrocic do oslo do meza poki dzieci nie dorosna- poczesci malzenstwo mu sie rozpada a facet jako inz w statoilu zarabia wiecej niz prawnicy
ja ta dziewczyne rozumiem dobrze " barne" ma sie za boga i stoi ponad prawem w tym kraju!!!!!!!
[b]ps. spuyajcsie znajomych nowegow czy nie klepia swoich dzieci niesasiadow tylko tych co ci ufaja- wiekszosc klepie szarpie itd nie mowie o biciu pasem
[/b]

brawo Watsonie... po woli dochodzimy do odpowiedzi na pytanie skad sie wzielo Barnevernet...

... wiemy ze nie powstalo ono po to aby zabierac polskie dzieci....

terazz nalezy szczerze odpowiedziec sobie napytanie czy polska rodzina jest w 100% zasymilowana w tym kraju i spelnia wszystkie wymogi wychowania dzieciaka ?? (ja osobiscie szczerze watpie)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Jest to wielka tragedia, zarowno dla tej chorej 15-letniej dziewczyny jak i dla rodziny zabitej kobiety.

Jak zostalo wspomniane, ta dziewczyna byla umieszczona w specjalnej, malej instytucji barnevernet. Nadzorowala/opiekowala sie nia jedna osoba caly czas. Niestety zostal popelniony blad i ta chora, wymagajaca pomocy lekarskiej dziewczyna nie zostala umieszczona w instytucji, ktora moglaby jej pomoc ( byc moze cierpiala z powodu psychozy? ). Tragedia, ktora naznaczy zycie tej biednej dziewczyny.

Po tym wypadku bedzie przeprowadzona kontrola we wszystkich domach barnevernet tego rodzaju ( små enheter ).

Oby dala rezultaty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
RONN PRZYKRO MI ALE JAK SIĘ JEST CZŁOWIEKIEM TO NALEŻY ZNAĆ SWOJE PRAWA , KONWENCJE MIĘDZYNARODOWE KTÓRE NORWEGIA PODPISAŁA POCZYTAJ SOBIE POWSZECHNĄ DEKLARACJĘ PRAW CZŁOWIEKA ART 12 NIE WOLNO INGEROWAĆ SAMOWOLNIE W CZYJEKOLWIEK ŻYCIE PRYWATNE,RODZINNE ,DOMOWE ANIE W JEGO KORESPONDENCJĘ ANI TEŻ UWŁACZAĆ JEGO HONOROWI LUB DOBREMU IMIENIU KAŻDY CZŁOWIEK MA PRAWO DO OCHRONY PRAWNEJ PRZECIWKO TAKIEJ INGERENCJI LUB UWŁACZANIU I JAK TAK POUCZASZ TO POLECAM KONGRERIKET NORGES GRUNNLOV PARAGRAF 12 ENHVER HAR RESPEKT FOR SITT PRIVTALIV OG FAMILIELIV SITT HJEM OG SIN KOMMUNIKASJON . NALEŻY ZNAĆ OBYCZAJE TEGO KRAJU A ZWŁASZCZA JEGO PRAWO ,KTÓRE JEST ŁAMANE PRZEZ INSTYTUCJE.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
baga napisał:
RONN PRZYKRO MI ALE JAK SIĘ JEST CZŁOWIEKIEM TO NALEŻY ZNAĆ SWOJE PRAWA , KONWENCJE MIĘDZYNARODOWE KTÓRE NORWEGIA PODPISAŁA POCZYTAJ SOBIE POWSZECHNĄ DEKLARACJĘ PRAW CZŁOWIEKA ART 12 NIE WOLNO INGEROWAĆ SAMOWOLNIE W CZYJEKOLWIEK ŻYCIE PRYWATNE,RODZINNE ,DOMOWE ANIE W JEGO KORESPONDENCJĘ ANI TEŻ UWŁACZAĆ JEGO HONOROWI LUB DOBREMU IMIENIU KAŻDY CZŁOWIEK MA PRAWO DO OCHRONY PRAWNEJ PRZECIWKO TAKIEJ INGERENCJI LUB UWŁACZANIU I JAK TAK POUCZASZ TO POLECAM KONGRERIKET NORGES GRUNNLOV PARAGRAF 12 ENHVER HAR RESPEKT FOR SITT PRIVTALIV OG FAMILIELIV SITT HJEM OG SIN KOMMUNIKASJON . NALEŻY ZNAĆ OBYCZAJE TEGO KRAJU A ZWŁASZCZA JEGO PRAWO ,KTÓRE JEST ŁAMANE PRZEZ INSTYTUCJE.

Ale norwegia ratyfikowala rowniez Konwencja o prawach dziecka, a tam w preambule stoi jak wol:
prawo do wolności od przemocy fizycznej lub psychicznej.
co implikuje kolejny punkt: poszanowania praw i odpowiedzialności obojga rodziców (państwo respektuje autonomię rodziny i ingeruje tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach według określonych procedur)

I tu mamy do czynienie z takim wyjatkiem..

Jak sie zyje w miescie wypadaloby wiele rzeczy wiedzie, czy ja wiem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
Czyli wracamy do punktu wyjścia czyli do Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka punkt 12 i Kongeriket Norges Grunnlov art. 12. Chyba że państwo stosuje przemoc wobec rodziny to stosujemy preambułę , stoi jak wół ; mamy prawo do wolności od przemocy fizycznej i psychicznej . I takie dziecko przesłuchiwane , manipulowane przez 8 godzin przez BV aby zeznało, że ojciec jest pedofilem ma prawo do takiej wolności od przemocy i fizycznej i psychicznej czyż nie ??? No to już mamy łamanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka , Kongriket Norges Grunnlov i Konwencji o Prawach Dziecka dorzucę też Konwencję Wiedeńską (która dotyczy polskich dzieci)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
www.expressilustrowany.pl/artykul/363079...a-zabudowe,id,t.html

Norweg pokochał Łódź. Uwielbia polską babcię i komunistyczną zabudowę 37-letni Bjorn Lislegaard, muzyk, dietetyk z Oslo

W Norwegii prowadziliśmy wygodne życie, Bjorn grał w zespole, miał swoje firmy, ja pracowałam, niczego nam nie brakowało. Al e on chciał mieszkać w Polsce, bo tu lepiej wychowuje się dzieci, bo ludzie są cieplejsi, bo rodzina wiele dla nich znaczy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok