Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Bezalkoholowe święta - Norwegia

Czytali temat:
(692 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Bezalkoholowe święta
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
Jakaś bzdura. Przecież jak ktoś planuje zalać się w trupa to kupi wcześniej. A to że sklep jest otwarty nie oznacza automatycznie nakazu zakupów i picia. Trochę zdrowego rozsądku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna Nowak
(AnnaNowakk)
Wiking
a ja popieram!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
heheh redakcja juz lapie nas na tricki jak Onet czyli....??

czyli tytul zupelnie o czym innym a tresc jak zwykle o czym innym ....

napisalibyscie w koncu o czyms bardziej sensownym....

.. np wracajac przed chwila z pracy sluchalem debaty czy nalezy dawac darmowe narkotyki narkomanom czy tez nie .....?

TEmat czynnego sklepu monopolowego w jeden dzien swiateczny to pół-temat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mocarny Knur
(ulven82)
Wiking
Zauważyłem, że każde ograniczenie wolności jest tutaj motywowane tym, że coś może zaszkodzić dzieciom. Ciekawe, kiedy za niesortowane śmieci, albo za jazdę rowerem bez kasku Barnekvernet zacznie odbierać dzieci rodzicom. Norwegia - kraj, gdzie po 18 w sobotę, albo w wigilię nie kupisz alkoholu, ale za to dofinansowuje się pokoje do ćpania, gdzie można sobie wstrzykiwać heroinę pod okiem pielęgniarki...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
imię nazwisko
(mrhari)
Wiking
"Tylko jeden na 3 ankietowanych zgadza się z propozycją rządu."
Czyli 2/3 jest za propozycją by Vinmonopolet był otwarty.
Lewicowy bełkot.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Szeroki dostep do alkoholu jest jednym z powodow jego nadmiernego kupna/spozywania. Wiele osob jest przeciwko mozliwoscia zakupu jego w dni wolne od pracy i swieta.
Jezeli chodzi o ochrone dzieci w tej sprawie jestem rowniez za. Dzieci nie powinny byc swiadkami upijania sie rodzicow. Swieta spedzone z upojonymi rodzicami jest traumatycznym przezyciem dla dziecka. Niejedno dziecko z gory martwi sie co sie bedzie dzialo w swieta, jezeli w poprzednich latach na stole stalo pelno butelek a ojciec czy matka, a moze i dwoje zachowywali sie dziwnie.

Kazdy moze sie dowolnie to tego ustosunkowac, ale ja jestem calkowicie za ograniczaniem sprzedazy alkoholu. Planowanie jego zakupu jest tutaj dobrym rozwiazaniem. Nie jest to dobro spozywcze pierwszej potrzeby i jego dostepnosc moze byc ograniczana w pewnych okresach. Zaangazowanie w tym temacie jest smieszne.

Co do pomocy panstwa dla narkomanow, to osoby ktore nie maja zbyt szerokiej wiedzy na ten temat, nie powinny sie zbytnio angazowac w swoje pelne nienawisci i ignorancji wypowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
DorHan napisał:
Szeroki dostep do alkoholu jest jednym z powodow jego nadmiernego kupna/spozywania. Wiele osob jest przeciwko mozliwoscia zakupu jego w dni wolne od pracy i swieta.
Jezeli chodzi o ochrone dzieci w tej sprawie jestem rowniez za. Dzieci nie powinny byc swiadkami upijania sie rodzicow. Swieta spedzone z upojonymi rodzicami jest traumatycznym przezyciem dla dziecka. Niejedno dziecko z gory martwi sie co sie bedzie dzialo w swieta, jezeli w poprzednich latach na stole stalo pelno butelek a ojciec czy matka, a moze i dwoje zachowywali sie dziwnie.

Kazdy moze sie dowolnie to tego ustosunkowac, ale ja jestem calkowicie za ograniczaniem sprzedazy alkoholu. Planowanie jego zakupu jest tutaj dobrym rozwiazaniem. Nie jest to dobro spozywcze pierwszej potrzeby i jego dostepnosc moze byc ograniczana w pewnych okresach. Zaangazowanie w tym temacie jest smieszne.
.



jakos w krajach zachodnich europy alkohol jest ogolnodostepny i problemu z tym nie ma....
Widac taki tepy narod ktory trzeba trzymac za morde.

idac twoim tokiem rozumowania to mozna pozamykac wszystke macdonaldy i inne przybytki ze smieciowym zarciem, nie jest to przecież artykul pierwszej potrzeby i niezdrowy w dodatku. dzieci nie powinny byc swiadkami jak rodzice jedza takie jedzenie, wiec nie powielalyby takich zachowan i nie mialyby mozliwosci zniszczenia swojego organizmu.
Ja jestem za wyebaniem tego w kosmos calkowicie, ludzie wtedy jedliby wiecej jedzenia przygotowanego samemu i w dododatku we wspolnym gronie, a to spaja rodzine. Dodatkowo wiecej norweskich zdrowych produktow by ludzie spozywali takich jak fiskeboler, fiskesoupe z puchy czy tez jedyne w swoim rodzaju i najpyszniejsze na swiecie polsery.....no I warzywa najzdrowsze na swiecie, ktore rosna na naslonecznionej I zyznej glebie bez nawozow,opryskow ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Pobyt w Norwegii dla wielu ( wylaczjac przebywajacych w wiezieniu ) jest dobrowolny. Ja nie osiedlilabym sie np. w Arabii Saudyjskiej ze wzgledu na wielkie ograniczenia dla mnie jako kobiety.

Jezeli wzbudza ten kraj wielka niechec graniczaca z nienawiscia dla tutjeszych uwarunkowan, to przeciez istnieja srodki lokomocji, ktore umozliwiaja opuszczenie tego kraju.

Panstwo ( a wiec wszyscy tu zamieszkujacy przez wybranych przez siebie reprezentantow )ma duze moszliwosci oddzialywania na swoich obywateli.
Zarowno Szwecja jak i Norwegia wybraly swoja droge w ochronie obywateli przed nadmiernym spozyciem alkoholu.Nie trzeba sie z tym godzic i kazdy moze sie na ten temat wypowiedziec. I tak wiekszosc ludzi robi.

Dobro dzieci jest bardzo wazne dla kazdego obywatela. Dzieci nie sa malymi i niczego nie rozumiejacymi istotami. One ucza sie przez obserwacje og najmlodszych lat. I masz racje....zlego odzywiania rowniez. Zastraszjace sa przyklady z UK, gdzie wiele niewyedukowanych mlodych rodzicow karmi swoje dzieci produktami stanowiacymi niemalze sama chemie.

Zobacz na usportowienie dzieci i mlodziezy w krajach skandynawskich w porownaniu z innymi krajami- np. Polska.
W Polsce wielu rodzicow siedzi przy piwie i tv. Tutaj wiekszosc uprawia sporty/rekreacje ze swoimi dziecmi.

Powracajac do tematu:

Ja znam wiecej zwolennikow niz przeciwnikow tego rozwiazania jakie teraz obowiazuje. I mam nadzieje, ze bedzie ono jeszcze obowiazywalo przez wiele lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok