Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
marian marianski Jon Doe Karol Pitek wwwww oooo Agnieszka Kajka Aga ... John Boro Damian W. Katarzyna Płusa cysiek33 (4821 niezalogowanych)
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
No to musi sie teraz kosciol katolicki w Norwegii mocno tlumaczyc

www.dagbladet.no/2014/10/21/nyheter/inne...lske_kirke/35825019/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
jano30111 napisał:
Kłamstwo! Jeżeli się nie zdeklarujecie to nikt was nie wpisze bo mieszkam tu 6 lat i nikt mnie nie wpisał. Moj syn miał mieć bierzmowanie i miałem się zapisać do kościoła katolickiego. Możecie być 100% pewni że płacicie na norweski kościół Luterański. Bo on z automatu pobierał, bez mojej zgody przez 6 lat moje pieniądze z podatku 1%. Taka jest prawda.
Nieprawda.
1% z podatku nie idzie z automatu na żaden kościół luterański.
Tylko na wszystkie wyznania jakie są legalnie zarejestrowane na terenie Norwegi w systemie %.
Tym samym jeżeli Polski Obywatel nie zadeklaruje swojej konkretnej przynależności, to ten jego 1% jest w części przeznaczany również i na wyznanie mojżeszowe jak i na wyznanie islamskie.
A przecież większość Polaków gardzi w Norwegi tak Żydami jak i Islamem.
Jednak przez swoją niewiedzę, wspomaga bezpośrednio finansowo te "znienawidzone religie".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Kosciol norweski jest finansowany z budzetu panstwa i komuny na podstawie budzetu swoich wydatkow. Wynosi on ok. 3 mld. kr.. Wychodzi to ok. 780 kr. na osobe zarejestrowana w tymze kosciele. Jest to baza do finansowania innych wyznan i tyle samo dostaja na osobe ile w kosciele norweskim.
Nie ma zadnych procentow od podatku....... bo przeciez wszystko jest placone z podatkow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Ja nusz
(jano30111)
Wiking
Niestety to prawda.Sprawdziłem to i wiem na 100%. Jeżeli się nie zdeklarujesz to z automatu idą pieniądze na kościół Luterański. Koniec.Kropka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
www.pb.pl/3922431,49475

Norweski Kościół Katolicki przyznał się do rejestrowania tysięcy obcokrajowców bez ich wiedzy jako swoich wiernych. Dzięki temu pozyskiwał większe pieniądze z kasy państwa.
Jak ujawnił biskup Bishop Bernt Eidsvig, dotychczasowa praktyka polegała na tym, że automatycznie uznawano za członków norweskiego Kościoła Katolickiego wszystkich imigrantów pochodzących z „katolickich” krajów. Media informują, że wysoka liczba członków Kościoła Katolickiego w Norwegii zapewnia mu ok. 130 mln NOK
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Kasia L
(KasiaL)
Wiking
Ale nie rozumiem o co ten krzyk. Norweski kosciol luteranski - Den norske kirke, otrzymuje automatycznie podatek koscielny od kazdej osoby, ktora pracuje i odprowadza podatki. Wiec jezeli sama osoba sie nie zdeklaruje na przyklad jako katolik to jest traktowana jako luteranin poniekad z automatu. I o tym rowniez nikt nikogo nie infromuje. Wiec jesli osiedleni tu katolicy - do was teraz mowie, nie zdeklarowaliscie sie, ze przynalezycie do Katolickiego Kosciola, ani wlasnie Kosciol Katolicki nie zrobil wam przyslugi i nie wciagnal was sam na liste w wyzej wymieniony sposob (z racji Chrztu) to i tak placicie podatek koscielny - tyle za zamiast na swoj Kosciol Katolicki placicie go na luteranski. Ale jakos nie widze zeby tutaj ktokolwek robil problem z tego, ze kosciol luteranski rowniez wciaga ludzi na swoja liste bez zapytania o zgode. A swoja droga jesli juz rozpatrywac problem to uwazam, ze wieksze prawo ma Kosciol Katolicki wciagac na swoja liste czlonkow na podstwaie Chrztu niz kosciol luteranski, tylko dlatego, ze ktos zaczal pracowac w Norwegii i zaczal placic tutaj podatki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Beti M.- K.
(BetiMK)
Wiking
Niestety to prawda, ze K.K bez zgody zapisuje w swoje szeregi i to nie tylko ochrzczonych katolikow! Wystarczy polskie pochodzenie i w NO juz jestes katolikiem i to bez wczesniejszego pytania o zgode!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
Osobiscie nie do pomyslenia dla mnie jest jak kler pcha lapy po pieniadze,narzedzie jakim jest 1 % podatku probowali sie wlamac do naszych kieszeni,zlodzieja sie lapie a nie wybiela..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
Co to znaczy wogole,ze ktos jest chrzczony?To jakis kredyt,ktory trzeba potem splacac cale zycie?Dobrze te koscielne hieny wiedza,ze manipuluja potem danymi na swoja korzysc,niemowle jak moze zdecydowac o swoim wyznaniu jedynie wymawiajac "leee",jest to dziecko katolikow a nie katolik w moich oczach
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Katarzyna Płusa
(KatarzynaPlusa)
Wiking
nikt do niczego nie zmusza a my jestesmy rodzicami i decydujemy tego sie podejmujemy jako katolicy to jest wlasnie wiara
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok