Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Sykepenger podczas pobytu w Polsce - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Sykepenger podczas pobytu w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
wikingo wiki
(wikinkowiki)
Wiking
A jak wygląda sprawa kiedy ma sie zwolnienie chorobowe z norwegii a następne kontynuacja zwolnienienia jest z polski L4 ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
jeśli jesteście na chorobowym to prosicie lekarza o zaświadczenie , że w trakcie choroby możecie wyjechać zanosicie do NAV u i możecie spokojnie wyjechać , jeśli macie zwolnienie L4 to należy udać się z tym do lekarza tutaj i on powinien wystawić wam na podstawie L4 zwolnienie lekarskie. Jeśli jesteście na avklaringu to na stronie NAV u jest druk ,,Soknad om a beholde arbeidsavklaringspenger under opphold i utlandet,, Wypełniacie go (2 egzemplarze) wysyłacie elektronicznie lub zanosicie osobiście prosicie o stempel z datą przyjęcia, to wszytko ,ale należy pamiętać jak będziecie wysyłać meldunek taki który wysyłacie co dwa tygodnie do NAVu nie wpisujcie w rubryce, że mieliście ferie bo wam zabiorą pieniądze , zanosicie tylko ten soknad i wszytko możecie spokojnie jechać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
wikingo wiki
(wikinkowiki)
Wiking
okey wszystko rozumiem ale w jaki mam sposób postąpić kiedy chce kontynuować leczenie w polsce z rozpoczętym zwolnieniem w norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Zachorowales w Norwegii, a teraz jestes w Polsce ? Nav wyplaca zasilek chorobowy? Zglosiles, ze chcesz wyjechac do Polski i wypelniles wniosek o utrzymanie zasilku chorobowego podczas pobytu za granica?
Jesli nie, to daruj sobie to zwolnienie z Polski, bo opusciles Norwegie lamiac zasady pobierania zasilku chorobowego i tera bedzie dupa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
wikingo wiki
(wikinkowiki)
Wiking
jestem w norwegii mam na złamaną ręke, chciałbym pojechać do polski i tam kontynuować leczenie w jaki sposób mam to rozegrać żeby było tak jak należy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
No dobrze... czyli sie dowiedzialem ze mnie tez NAV wyruchal z moim fastege na czele , poniewaz pytalem kilkakrotnie o m ozliwosc wyjazdu do kraju podczas choroby, glownie lekarz ... no i co teraz im zrobic? przeciez jak tam pojde do Navu to znowu bedzie kolejny artykul o tym na jakie niebezpieczenstwa sa narazeni pracownicy NAVU......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
wikinkowiki napisał:
jestem w norwegii mam na złamaną ręke, chciałbym pojechać do polski i tam kontynuować leczenie w jaki sposób mam to rozegrać żeby było tak jak należy
1.Fastlege wypisuje opinie, ze wskazany jest wyjazd do Polski w celu dalszego leczenia.
2.Idziesz z tym do NAVu wypelniasz wniosek "søknad om å beholde sykepenger under utenlandsopphold" i czekasz na decyzje, ktora przyjdzie poczta. Otrzymasz zgode, albo i nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
nie musisz czekać na zgodę z NAV u znajomy składał podanie i wyjeżdżał po przyjeździe po 2 tyg łaskawie odpisywali , że się zgadzają nie jesteś niewolnikiem i masz prawo wyjechać uczciwie ich informujesz o tym zostawiasz soknad i wyjeżdzasz .Pamiętajcie ze NAV i lekarze celowo dezinformują Polaków nie pierwszy i nie ostatni raz zresztą . Macie prawo wyjechać a lekarz ma psi obowiązek wystawić ci takie zaświadczenie pozdrawiam i nie dajcie się urzędowym oszustom.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów

(Crow)
Nowicjusz
Tez jestem za tym ! Przerobic ten pieprzony NAV na poski ZUS i bedziemy sobie ich doic ile wlezie. Po co czytac przepisy jak mozemy sobie wtedy ustalic swoje Nie beda nam chamy mowic jak dysponowac pieniedzmi. My wiemy wszystko najlepiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -17  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok