Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Ile norwescy rodzice wydają na prezenty urodzinowe? - Norwegia

Czytali temat:
Joanna Kuchnicka mart enty Angelika Mojak boj fra oszlo Renata B kmg gz tedimakuch (1653 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Ile norwescy rodzice wydają na prezenty urodzinowe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Rafał M.
(moon5)
Wiking
Za 120 NOK można kupić pudełko kredek zawierające około 12 do 24 kredek, w zależności od marki.
Co za te pieniądze można kupić? Czemu pani Elin Reitan tak się dziwi tej kwocie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
no straszny wydatek i dlatego norweskie dzieci zaraz jak przyjda na urodziny to pytaja kiedy bedzie jedzenie ?
jeszcze butow nie zdejma a juz mowia ,ja jestem glodny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Adam Kowalski
(szponnn)
Wiking
100 koron? moze sie myle ale czy to nie prawie tak jakby wysłać w polsce dziecko z prezentem za 10zł ? Co za to można kupic ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
lsinesones lsinesones
(lsinesones)
Wiking
Is it from the Gucci iPhone 6 Cover team? I want to make sure before make the final decision.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
a kupisz za 10zl 28 bochenkow chleba?
albo 20 puszek fasoli w pomidorach?
lub 7 litrow benzyny ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
93 Posty
Początkujący
Oj te norweskie sknery
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Czasami na zebraniach rodzicielskich sa ustalane ile moze wyniesc maksymalnie prezent. Na przyklad na zebraniu rodzicielskim u mojego syna ustalono, ze prezent ma wynosic 100 NOK (lub mniej) i ma byc dawany w formie gotowki. I wtedy skonczyly sie raz na zawsze problemy co kupic i za ile, oraz przypadki, ze dziecko dostalo kilka jednakowych prezentow.
Wbrew temu co by sie wydawalo, to gotowka jest popularna u dzieci, szczegolnie, jezeli zaraz po urodzinach dziecku wolno za te pieniadze kupic to, co sobie wczesniej upatrzylo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Radek napisał:
Oj te norweskie sknery

Oj, te polskie "pany"
100 zl na urodziny dla znajomego dziecka, obowiazkowo laptop na I komunie, samochod na wesele itp...
Nie ma to, jak polskie "pany"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
Dziwi mnie fakt, że wielu rodziców wydaje ponad sto koron na prezenty dla znajomych swoich dzieci. To duży wydatek, zwłaszcza, jeśli rodzina jest wielodzietna – mówi ekonomista pracujący dla banku Nordea, Elin Reitan.




Urodzinowe podarki dla jednych mogą stanowić duży i trudny do pojęcia wydatek, a dla drugich niemal niezauważalny zakup, który nie uszczupla rodzinnego budżetu – tłumaczy Storm-Mathisen.


Ardis Storm-Mathisen, naukowiec z Narodowego Instytutu Badań Konsumentów (SIFO), potwierdza, że koszt kupowanych prezentów waha się w zależności od zamożności danej rodziny.


Ardis Storm-Mathisen , Elin Reitan.
to nie moga byc rodowici norwedzy
zreszta co mozna kupic w Polsce za 100zl ?
jeszcze mniej niz za 100kr w norwegi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok