Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
renata gustavsen Tomasz Nowak Arek Klimek (3246 niezalogowanych)
197 Postów
Dupek Stary
(Kolega)
Stały Bywalec
tedeor napisał:
Popracuje jeszcze 5-lat i przechodzę na emeryturę .Będę miał 16 lat tutaj i wyjadę następnego dnia albo szybciej.Owszem kasa tu jest , reszta to dziura zabita dechami

A ile to masz wiosen???? jeżeli ukończysz 67 lat to otrzymasz 66% brutta zarobku podzielone przez 16/40 wypracowanych lat..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
Jednym się tu podoba innym nie od co normalne
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mocarny Knur
(ulven82)
Wiking
Ja się po prostu przyzwyczaiłem do Norwegii i w tym wieku nie chciałbym już zaczynać na nowo w innym kraju. Dużo rzeczy du denerwuje, bramki (większość bramek łamie prawo obowiązujące na terenie EOS), kiepski wybór jedzenia w sklepach, ceny nieruchomości, polityka zagraniczna oraz to, że wszyscy mają fioła na punkcie ekologii. Podatek dochodowy to wprawdzie 35 procent, ale kwota wolna od podatku to 85 tys. koron na rok. Za każdym razem, jak jestem wkurzony na Norwegię, to przypominam sobie, jak było w Polsce w 2009, gdy kończyłem tam karierę zawodową. 2 lata płaciłem 40 % podatku (klin podatkowy brutto, netto) a potem dostałem 440 zł miesięcznie zasiłku na 6 miesięcy, od którego jeszcze potrącano mi podatek. Bo kwota wolna od podatku w Polsce to jakieś śmieszne 6000 koron.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Australię i Nową Zelandię
nie to pytanie za trudne dla mnie
za cholerę nie wiem dlaczego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
Kod:

2 lata płaciłem 40 % podatku


nie ma takiego podatku w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Wiking
życzę każdemu żeby mógł tutaj przyjechać i spróbować swoich sił,samemu jest ciężko,tęsknota,ale gdy przychodzi wypłata humor się poprawia.Kraj piękny,ale deszczowy,choć w te lato słońca było dużo,ewenement podobno od wielu lat,poza tym Norwegii brakuje do krajów europy zachodniej,kasy za to mają nadmiar.Próbujcie marzenia się spełniają.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
Jeżeli przekroczysz pulap w Polsce podatek wynosi 40% do tego ukryte podatki akcyzy itp.wychodzi dużo więcej :
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
sa 3 progi podatkowe i 40 % placi sie od nadwyzki powyzej progu ,a nie od calosci dochodu

akcyza nie jest na wszystkie produkty
ale jak ktos duzo pije wody to placi duzo akcyzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
Akcyza wbrew pozorom w Polskiej firmie to duza czesc kosztów,np.wegiel ,prad,gaz nie mowiac o paliwie itp. w Polsce energia jest drozsza niż w państwach" starej Unii " a Zus mowi się ze to "najwiekszy złodziej w majestacie prawa "wiec jak wszędzie przeciebiorca jest zdrowo krojony
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
Marius13 napisał:..."wiec jak wszędzie przeciebiorca jest zdrowo krojony
Cóż, jeżeli jest się w Polsce tylko zwykłym przeciebiorcą to nie ma się co dziwić iż taki dziwoląg,
jest walony po garbie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok