Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Tradycje wielkanocne w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
(646 niezalogowanych)
82 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Tradycje wielkanocne w Norwegii
Tak naprawde znam wielu norwegow, pracuje z nimi, mieszkam w jednej klatce i kolege swojego ze mnie robia na sile przez caly rok. Na kazde świeta znikaja, albo zamykają sie w domu. Po świętach niby pytają co robiłem, mówię że byłem w domu za ścianą. Ja się nie wychylam, a oni nie zapraszają do wspólnego spędzenia czasu świąt, sami sobie. Nie interesuje mnie Czy to religja, czy wychowanie, wiem że to dzikusy i tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Do Pana Jacka

Jestem na wszelkie święta w Norwegii. Dlaczego?

Bardziej mi odpowiada protestanckie "Keep smile" niż wszelkie OBŁUDNE zachowania katolików.

Pozdrawiam God Påske
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
340 Postów
Sigurd I
(tosenevrati)
Stały Bywalec
hGuru napisał:
Do Pana Jacka

Jestem na wszelkie święta w Norwegii. Dlaczego?

Bardziej mi odpowiada protestanckie "Keep smile" niż wszelkie OBŁUDNE zachowania katolików.

Pozdrawiam God Påske

ale to jedno i to samo ...nie jest prawdziwe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Zabek57 napisał:
[quote]W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu [url=index.php?option=com_content&task=view&id=7718&Itemid=130] a oni nie zapraszają do wspólnego spędzenia czasu świąt, sami sobie. Nie interesuje mnie Czy to religja, czy wychowanie, wiem że to dzikusy i tyle.
Niby dlaczego maja ciebie zapraszac. Rodziną ich jestes, czy co?
Zreszta sytuacje mozna odwrocic - dlaczego ty ich nie zapraszasz? Tez pewnie dzikus i tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Krzysztof Janicki
(Leader84)
Wiking
Keep smile i bądz aktywny...narty wycieczki piesze, rower ......No tak dzikusy.....wszystko to "gorsze" od Polskiego picia przez wszystkie wolne dni i obrzerania się....Aaaaa +Jedyna aktywnosć to wyjscie do koscioła + Niedzielny spacer na KACA..... FAKTYCZNIE KTOS TU JEST DZIKUSEM.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Alkoholu nie piję, wiec nie trafiłeś Krzyśku. Teraz młodzi ludzie inaczej żyją. Do nas w latach 80 i 90 w nasze rejony, przyjeżdżali do pracy pracownicy z za wschodniej granicy i się z nimi dobrze żyło. Każdy był zaproszony na święta.
Z chama nie zrobisz pana nawet jak dostanie mnóstwo kasy, tak jak tu te chłopki jak ropę znaleźli, bo obycia nie ma, takie mam zdanie o większości norków i nie tylko, o nowobogackich ludziach nie ważne z jakiego kraju są jeśli nie mają w sobie człowieczeństwa, współczucia dla innych i żyją sami dla siebie.
Do polski nie jeżdżę już wiele lat, czasami jak wymieniam paszport, czy prawo jazdy, lub do lekarza. Wyrwałem się z biedy, moim domem stawały się kolejno różne miejsca, gdzie były warunki do życia. Tyle na ten temat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Krzysztof Janicki
(Leader84)
Wiking
Nie miałem na myśli bezpośrednio Ciebie kolego....Ogólnie widzę co się dzieje w kraju....Norków nie bronię bo sam mam alergię na nich....ale swięta uważam że spędzają nieżle.....w stosunku do sporej części Rodaków....Wesołych swiąt
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
czesio.:* napisał:
od tygodnia w polsce...święta nadchodzą...kościoły pełniutkie....a ja mam dziwne wrażenie że wszyscy dookoła chcą mnie zrobic w huja...niektórzy nawet sie z tym nie kryja... ...to nie dzikusy? to cywilizacja?

Jak byłem Holandii to tubylcy się dziwili jak to może być, że w niedziele to prawie wszyscy Polacy do kościoła gnają, a w tygodniu to rowery kradną....

Widać Polacy nie mieszają wiary z życiem świeckim i potrafią to połączyć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Wesołych Świąt dla wszystkich, zdrówka i zadowolenia ze spędzonego czasu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok