Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zasilek rodzinny i zasilek opiekunczy - Norwegia

4 Posty

(dragon48)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Zasilek rodzinny i zasilek opiekunczy
czy ktos wie jak długo sie czeka na zasilek jeżeli papiery zlożylem w lutym 2009 i czy zwracają całośc odkąd pracuje legalnie ponad rok
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(Iwonn)
Wiking
my składalismy wniosek prawie półtora roku temu na rodzinne w Norwegii,kiedy ja z dziećmi jeszcze byłam w Polsce.Miesiąc temu pogoniłam męża do NAV-u by zapytał jak długo jeszcze to potrwa.No i okazało się,ze naszych dokumentów nie ma!ZAGUBILI.Narobiliśmy trochę szumu,przysłali pismo że chcą potwierdzenie ze już jestem z dziećmi w Norwegii i...znowu czekamy.Taki tutaj jest system,ze trzeba swoich spraw pilnować.Więc dobrze co jakiś czas pójść i zapytać,na jakim etapie jest sprawa!poza tym mam nadzieję,ze spłaca od momentu kiedy mąż zaczął prace w NO bo tak powinno być.Ja w Polsce nie pobierałam.No więc czekam na decyzję...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
agnieszka janusz
(agucha1110)
Wiking
Ja czekam już ponad rok.Tydzień temu byłam w NAV i pani powiedziała że moje papiery juz mają zkąpletowane od 4 miesięcy , ale na decyzję moge jszcze czekać kilka tygodni.Mają mi zapłacić za 3 lata.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(dragon48)
Wiking
dzien dobry. pracuje w norwegi od ponad roku i chcialem sie dowiedziec czy jak urodzi mi sie dziecko to otrzymuje "becikowe" tak jak to jest w polsce kiedy rodzi sie dziecko to otrzymuje piniądze z pzu (jeżeli pracuje )oraz czy w razie śmierci najbliższych z rodzinynp.(ojciec lub matka ktorzy mieszkają w polsce) prosze o odpowiedż.dziekuje i pozdrawiiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(gosia29220)
Wiking
ja złożyłam w marcu w zeszłym roku o zasiłek opiekuńczy w Norwegii .. składa sie to miesiąc po 1 roczku dziecka... polska z norwegia nie mogły sie zgrać.. co chwile komus cos nie pasowalo... ale po 6 miesiacach przyznali mi prawo do tego zasiłku i wszysto od marca do wrzesnia spłacili takze nie martw sie ivonn wszystko spłacą...
co do wątku urodzenia dziecka w norwegii... zasiłek rodzinny dostalam automatycznie po urodzeniu mojego syna w norweskim szpitalu pozdrawiam..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mariusz Maciążek
(norge0708)
Wiking
Dlugo sie czeka na wyplate zasiłku ale wyplacaja,wszystko co do korony poczawszy od 2 miesiaca pracy w Norwegii,bez wzgledu kiedy zlozy sie papiery czy po miesiacu pobytu czy po 3.Zawsze 1 miesiaca pracy w Norwegii nie zaliczają,Jesli chodzi o Konstatote to placa tylko wstecz 3 miesiace,papiery o konstatote mozna zlozyc w trakcie oczekiwania na rodzinne,(nieraz NAV nie chce przyjasc ,ale przyjmuje w zleznoisci na jakiego pracownika sie trafi)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marzena dudek
(mazienka)
Wiking
Czy ktos moze wie ile czasu sie czeka na otrzymanie potwiedzenia zasilku,ja i maz mieszkamy w norwegi,corka sie urodzila w norwegi,miesiac po skonczeniu roku corki zlozylismy wnoisek o dalszy zasilek,mija trzeci miesiac i nie mamy zadnego potwierdzenia.Jezeli sie ktos orietuje bardzo prosze o odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jolanta Cichocka
(Jolanta 6)
Wiking
CZESC WAM WSZYSTKIM MAM PYTANIE NIEDŁUGO URODZE DZIECKO W NORWEGI I CHCIALBYM SIE DOWIEDZIEC JAKIE DOKUMENTY MAM ZAŁATWIAC PO URODZENIU DZIECKA ABY OTRZYMAĆ PASZPORT I CZY ZASIŁEK RODZINNY MAM ZAŁATWIAC MIESIĄC PO URODZENIU DZIECKA CZY MOGĘ WCZEŚNIEJ BARDZO PROSZE JEZELI KTOS WIE ODPISZCIE
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów
PIOTR MARCINKOWSKI
(PETER34)
Nowicjusz
hej,,,witam wszystkich,,,jakie dokumenty nalezy zlozyc zeby dostac zasilek na dziecko,,z gory dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(Iwonn)
Wiking
zasiłek owszem nam przyznano,ale dopiero od miesiąca po przyjeździe do Norwegii.Uważam że to nie w porządku i będę temat drążyć.Do No przyjechaliśmy w 2008 r a dokumenty o przyznanie zasiłku złożyliśmy w 2007 r.Ja z dziećmi mieszkałam wówczas w Polsce i bynajmniej nie informowałam NAV-u że za rok zamierzam przeprowadzić się do Norwegii,no chyba że oni tam również jasnowidzów zatrudniają...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok