Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

FENOMEN DorHan - Norwegia

Czytali temat:
Agata Dymna (1551 niezalogowanych)
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Sprawa jest moim zdaniem ciekawa z socjologicznego punktu widzenia i choć odpowiedź na postawione pytanie została już dawno udzielona, to dla higieny psychicznej tego forum postanowiłem ten watek poruszyć. Może ktoś wyciągnie dla siebie jakieś wnioski...

Zauważmy... DorHan publikuje swoje opinie w sposób jasny i wyrazisty, oraz argumentuje je posługując się żelazną logika. Nie używa wulgaryzmów. Nie wyśmiewa ani konkretnych osób, ani środowisk. Ortodoksyjnie przestrzega zasad kultury osobistej. Jest merytoryczna w sposób technicznie brutalny. Informacje przez nia przedstawione są wiarygodne.

Nie posługuje się argumentem siły, a jedynie siłą argumentu. Tak niekiedy niezbitego, że aż w piety idzie...

I CO???

I z dnia na dzień ma coraz więcej minusów.

Czy w związku z tym nie jest uzasadniony wniosek, że dla statystycznego bywalca tego forum nie trzeba wcale atakować jego poglądów, aby spotkać się z brakiem akceptacji? Czy to nie jest tak, że do furii doprowadza nas świadomość, iż ktoś na jabłuszkach i gruszeczkach wyłożył nam, iż pozostajemy w błędzie??? Czy te wszystkie minusy dla niej nie są tym samym, co argument dziecka w piaskownicy które nie wiedząc co ma powiedzieć krzyczy bezsilnie: A ty jesteś gupi bo jesteś najgupszy!!!

Sensei Gichin Funakoshi który był wielki, nauczał: BĄDŹ UCZNIEM KAŻDEGO NAPOTKANEGO CZŁOWIEKA. Powtarzał to za Konfucjuszem. Może więc nauczymy się czegoś od DorHan, albo od siebie samych na wzajem. Wszak najlepiej uczyć się na błędach, a najkorzystniej na cudzych...

Na koniec zaznaczam, iż osoba DorHan nie ma żadnego absolutnie konkretnego znaczenia. Chodzi o zjawisko, istotę problemu, a nie o konkretnego internautę. Ją użyłem jako idealnego przykładu dla niepokojącego zjawiska. Mam nadzieję, iż nie będzie mi tego miała za złe - a jeśli jednak będzie, to Bardzo Przepraszam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
85 Postów
Dominika P
(cukulinka)
Początkujący
WujekJanek
No przyznam trafne jest twoje spostrzeżenie.
Skrytykowana zostałam w jednej wypowiedzi przez DorHan
I nie zgodziłam się z nią ale jakoś o minusie nie pomyślałam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów

(Crow)
Nowicjusz
To tylko wykazuje ze Sandemose ma racje. To polskie wydanie "Janteloven".
No i jeszcze inna rzecz Dla niektorych, anonimowosc jest namiastka poczucia dominacji. Gdy dominacja okazuje sie byc tylko iluzja, wywoluje to agresje. Stad obelgi, wyzwiska i ponizanie. Bezsilnosc to bardzo zly doradca. No i minusa mozna dac, bo nie trzeba sie z tego spowiadac ani tego bronic a satysfakcja pozostaje Taki sobie prymitywny sposob na dowartosciowanie siebie.
Moze tez byc tak, ze tych co najbardziej tutaj rzucaja obelgami, nikt nigdy w zyciu za nic nie pochwalil. Skad wiec maja wiedziec jak to sie robi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
no tu sie popisala w stylu jasta 102
www.mojanorwegia.pl/forum/view/3/dyskusj...go_10,20.html#334435
same klamstwa i BAN dla tych co to udowodnili +usowanie niewygodnych postow
jej dzialalnosc jest dyskusyjna na tym forum zwlaszcza jak sie poczyta jej pierwsze posty
insynuacje i oczernianie innych no i generalizowanie ze wszyscy sa tacy jak ona uwaza +obrazanie innych uczestnikow a nawet rodziny sie tez czepia

wiec lepiej z nia nie zadzierac bo jak sama twierdzi napisze do barnevernet
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
wrzeszczot napisał:
no tu sie popisala w stylu jasta 102
www.mojanorwegia.pl/forum/view/3/dyskusj...go_10,20.html#334435
same klamstwa i BAN dla tych co to udowodnili +usowanie niewygodnych postow
jej dzialalnosc jest dyskusyjna na tym forum zwlaszcza jak sie poczyta jej pierwsze posty
insynuacje i oczernianie innych no i generalizowanie ze wszyscy sa tacy jak ona uwaza +obrazanie innych uczestnikow a nawet rodziny sie tez czepia

wiec lepiej z nia nie zadzierac bo jak sama twierdzi napisze do barnevernet


No tak, tylko żę:
1.Piszemy o tej DorHan, która jest teraz, od kilku tygodni, a nie o jej pierwszych postach gdzie kreowała wizerunek słodkiej ograniczonej umysłowo idiotki.
2.A poza tym, de facto nie jest nawet DorHan przedmiotem rozmowy, tylko zjawisko opisane w poście.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
to zjawisko to ma ze 4 matki
ot taka kolorowa tworczosc redaktorek i redaktorow portalu MN byle pozycjonowanie roslo
jak poczytasz kilka jej postow to zobaczysz ze to pisze kilka osob

a co do zjawiska to zobacz ile jest gosci na forum oraz uczestnikow co od lat nie napisali zadnego posta

no i multikonta polonorkow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:
Sprawa jest moim zdaniem ciekawa z socjologicznego punktu widzenia i choć odpowiedź na postawione pytanie została już dawno udzielona, to dla higieny psychicznej tego forum postanowiłem ten watek poruszyć. Może ktoś wyciągnie dla siebie jakieś wnioski...

Zauważmy... DorHan publikuje swoje opinie w sposób jasny i wyrazisty, oraz argumentuje je posługując się żelazną logika. Nie używa wulgaryzmów. Nie wyśmiewa ani konkretnych osób, ani środowisk. Ortodoksyjnie przestrzega zasad kultury osobistej. Jest merytoryczna w sposób technicznie brutalny. Informacje przez nia przedstawione są wiarygodne.

Nie posługuje się argumentem siły, a jedynie siłą argumentu. Tak niekiedy niezbitego, że aż w piety idzie...

I CO???

I z dnia na dzień ma coraz więcej minusów.

Czy w związku z tym nie jest uzasadniony wniosek, że dla statystycznego bywalca tego forum nie trzeba wcale atakować jego poglądów, aby spotkać się z brakiem akceptacji? Czy to nie jest tak, że do furii doprowadza nas świadomość, iż ktoś na jabłuszkach i gruszeczkach wyłożył nam, iż pozostajemy w błędzie??? Czy te wszystkie minusy dla niej nie są tym samym, co argument dziecka w piaskownicy które nie wiedząc co ma powiedzieć krzyczy bezsilnie: A ty jesteś gupi bo jesteś najgupszy!!!

Sensei Gichin Funakoshi który był wielki, nauczał: BĄDŹ UCZNIEM KAŻDEGO NAPOTKANEGO CZŁOWIEKA. Powtarzał to za Konfucjuszem. Może więc nauczymy się czegoś od DorHan, albo od siebie samych na wzajem. Wszak najlepiej uczyć się na błędach, a najkorzystniej na cudzych...

Na koniec zaznaczam, iż osoba DorHan nie ma żadnego absolutnie konkretnego znaczenia. Chodzi o zjawisko, istotę problemu, a nie o konkretnego internautę. Ją użyłem jako idealnego przykładu dla niepokojącego zjawiska. Mam nadzieję, iż nie będzie mi tego miała za złe - a jeśli jednak będzie, to Bardzo Przepraszam.



Dokladnie ,piszesz wujek to ,co spedzalo mi zdrowy sen z powiek od dluzszego czasu.
Problem ten implikuje do permanentnych enuncjacji i jest rzecza wysoce chwalebna,ze go wyartykulowales.
Nie trudno tez dostrzec,ze patrzac selektywnie dochodzimy do nieuniknionych fragmentacji zagadnienia.
I aby ustrzec sie tej pulapki proponuje wyeliminowac elementy brzegowe ,ktore jedynie wprowadzaja
niepotrzebne nieuporzadkowanie w koherentna wizje problemu.
Mam tu na mysli pierwsze wpisy DorHan na forum MN,ktore swiadcza o pewnej propederacji
w poczatkowj fazie inicjacji.Z tym zalozeniem ,ze ta opinia wymaga pewnego doprecyzowania w nieoznaczonej wieloznacznosci.
Synchronizacja analityczna fundamentalnego pytania. jakie zadales w tym wpisie:
Cyt.
Czy w związku z tym nie jest uzasadniony wniosek, że dla statystycznego bywalca tego forum nie trzeba wcale atakować jego poglądów, aby spotkać się z brakiem akceptacji?
Koniec cyt.
absolutnie nie burzy struktury obiektywnej modelu ,ktory niejako sam egzystuje w przestrzeni niezaburzonej,
a nawet go wzmacnia bodzcami egzogennymi.Wiec proponuje ze wzgledu na trywialnosc zagadnienia ,pozostawic go w zawieszeniu bez wnioskow koncowych,co prawdopodobnie pozostaje w pewnej sprzecznosci z niektorymi zaleceniami,ktore sam Sensei Gichin Funakoshi uznalby za niezbedne w tej sytuacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
co jak co, ale kombinację CTR+C i CTR+V masz opanowaną
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
to ja przekontempluje te konfabulacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Nigdy nie sadzilam, ze bede przedmiotem zaciekawienia socjologicznego....

Juz milam odlozyc nettbrett, a tutaj taka niespodzianka. Nie myslalam, ze stane sie osoba kultowa na tym forum......to oczywiscie zart....

Moich przeciwnikow chce bezskutecznie zapewnic, ze posiadam tylko jedno konto. Jestem z natury leniwa i dobrze mi z tym. Lenistwo zobowiazuje, wiec nie chce sie wysilac do pisania z kont wielu ( uklon w strone cycka ).

Drogi Janku, jestem osoba zasadnicza i nad wyraz unikatowo- specjalna. Takie osoby jak ja wzbudzaja agresje.
I niech tak zostanie.
Mnie nie bola agresywne komentarze innych pod moim adresem. Jestem tylko zazenowana poziomem wypowiedzi niektorych osob.

Moze osiagne upragniona liczbe 666 minusow, jak moj idol Jasta?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok