Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Ginekolog, ciąża - Norwegia

1 Post

(MonikaGrabowska)
Wiking
Hej jestem w 22 tygodniu ciąży i planuje wyjechać do Norwegii. Orientuję się ktoś ile kosztuje wizyta u polskiego ginekologa w Oslo (Witold Szczesny)? I jak wyglądają wizyty u lekarza rodzinnego i położnej?Jaki jest koszt takiej wizyty i czy można zbadać się tak na kasę chorych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
marcela mrozowicz
(marcela35)
Wiking
Hej co do wizyty u gin. Polskiego w Oslo to nie wiem bo nie jestem z Oslo a jeśli chodzi o wizytę u lekarza rodzinnego i położnej to musisz posiadać numer personalny i takie wizyty są bezpłatne. ( opieka zdrowotna kobiet w ciąży jest za darmo). Lekarza rodzonego lub położna odwiedza się średnio co 5-6 tygodni ( można na przemian raz u położnej raz u lekarza rodzinnego). Tyle co się orientuje z własnego doświadczenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Agata Konop
(Kikaa)
Wiking
Cześć. Czyli ogólnie żeby korzystać z usług lekarzy należy mieć numer personalny tak? A dostanę go jeśli nie pracuję?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
marcela mrozowicz
(marcela35)
Wiking
To zależy jako "kto przyjeżdżasz do Norwegii" jeżeli masz partnera który pracuje juz w Norwegii i ma pozwolenie na prace to możesz się starać o pozwolenie na tak zwane " łączenie rodzin" wtedy bez problemu dostaniesz numer personalny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Gizia Be
(Gizia)
Wiking
USG u polskiego lekarza od 1000 do 1400 koron za wizytę .
Wizyta u polskiej położnej w Sinsenkliniken ( tam gdzie przyjmował szczęsny , ale już nie przyjmuje ) 400 - 500 koron .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Agata Konop
(Kikaa)
Wiking
No tak, mam męża ze stałą umową o pracę Dziękuje za informacje A jeśli zapiszę się do jakiegoś ośrodka zdrowia to wizyty będę mieć płatne?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
marcela mrozowicz
(marcela35)
Wiking
Jesli zrobisz na tak zwane łączenie rodzin z automatu dostaniesz lekarza rodzinnego z wajblizszej placówce zdrowia bodajże tego samego co ma twój mąż ( tak było w moim przypadku ze dostaliśmy tego samego) nie musisz sie nigdzie zapisywać "oni sami cię znajda" gdy zostanie przypisany ci numer personalny. Wizyty dla kobiet w ciąży są bezpłatne chyba ze dodatkowe badania np "badania krzywej cukrowej " musiałam uiścić drobna kwotę. Jeżeli nie byłabyś w ciąży to wizyty wtedy są płatne. Myśle ze w jakiś sposób pomoglam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Agata Konop
(Kikaa)
Wiking
baardzo Ci dziękuje!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok