Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

becikowe i zasiłek na dziecko - Norwegia

Czytali temat:
Sylwia Czajka agata xxx Karolina . Sandra Stawiszynska (540 niezalogowanych)
10 Postów
Aneta Skupińska
(stokrotka78)
Wiking
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy o becikowe za urodzenie dziecka w Norwegii powinnam się starać ja ( jestem tu od miesiąca i nie pracuję i pracy nie podejmę z uwagi na zaawansowana ciążę ) czy lepiej żeby starał sie o nie mój pracujący mąż? A co z zasiłkiem na 2-letniego syna urodzonego w PL? Z góry dziękuję za wszelkie info.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(wiolka2901)
Wiking
Witaj. Jeżeli mąż na zasadzie łączenia rodzin zarejestrował ciebie i synka w urzędzie i macie już numery personalne to o te świadczenia możesz się starać ty. Jeśli jeszcze nie macie tych numerów to lepiej zgloście się do urzędu żebyś przed porodem go miała bo potem mogą być problemy w szpitalu itd.Wiem z własnego doświadczenia bo jak urodziłam to sie okazało że jednak nie mam numeru personalnego bo jakiś urzędnik popełnił błąd i przez to dostałam ogromny rachunek za szpital a na akt urodzenia ze szpitla czekałam 3 miesiące. Rachunek na szczęscie anulowali ale trochę nerwów to wszystko kosztowało. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok