Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

ciąża a umowa o prace - Norwegia

9 Postów
Ola Kowal
(olakowal)
Wiking
Kobitki jak to jest w prawie norweskim? umowę o pracę mam od października do końca grudnia( to moje pierwsza praca sezonowa w tym kraju), co jeśli w tym czasie zajdę w ciążę(z mężem pracuje już w norwegii) jestem chroniona do porodu tak jak ma to miejsce w polsce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Ola Kowal
(olakowal)
Wiking
człowieku czy ty w ogóle wiesz co piszesz, zastanowiłeś się przez chwilę jaki poziom reprezentujesz? mniej niż zero
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Mama Nisi
(MamaNisi)
Wiking
Ola, jelsi masz pozwonenie na pobyt tutaj, to spoko jestes chroniona czy mas zprace czy jej nie masz. To nie jest tak jak w pl, jesli masz pobyt bezterminowy, bo Twoj maz ma prace, to Ty jej nie musisz miec, zeby rodzic tutaj, miec opieke lekarska Ty jak i Twoje dziecko
pozdrowionka...a prymitywami sie nie przejmuj na forach Oni sa wszedzie !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
A mąż jak długo pracuje? Jeśli wystarczająco długo, mógłby się ubiegać o urlop ojcowski i zasiłek tacierzyński.

Pani nie ma prawa do macierzyńskiego, jedynie becikowe wchodziłoby w grę.

Chroniona Pani jest.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis
9 Postów
Ola Kowal
(olakowal)
Wiking
w polsce ciąża gwaranuje przedłużenie umowy do czasu porodu i o to chodzi w tej ochronie czyli w norwegii kończy mi sie umowa i ciąża nie gwarantuje mi jej przedłużenia?szkoda
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Krzysiek Nowaczek
(krzynow)
Nowicjusz
olakowal napisał:
w polsce ciąża gwaranuje przedłużenie umowy do czasu porodu i o to chodzi w tej ochronie czyli w norwegii kończy mi sie umowa i ciąża nie gwarantuje mi jej przedłużenia?szkodaNie gwarantuje ponieważ jeśliby tak było to byłoby to prawo nadużywane przez nasze rodaczki z powodów finansowych. Osobiście znam przypadek kiedy kobieta w zaawansowanej ciąży przylatuje tutaj do męża żeby tylko urodzić w Norwegii. Rodzi i zmywa się do polski. Pazerność na najwyższym poziomie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Ola Kowal
(olakowal)
Wiking
a co jej to da że urodzi w norwegii? jaki ma z tego profit? becikowe dostaje tak o to chodzi?

nie kumam o co chodzi z nadużyciem? skoro pracuje legalnie to dlaczego mam zostać na lodzie przy zajściu w ciążę? wiadomo ze nowej pracy w tym stanie nigdzie nie znajdę więc jakaś ochrona mi przysługiwac powinna przynajmniej w polsce tak jest, ale norwegowie do ciąży i porodu z tego co wiem to mają przedpotopowe podejście, niby rozwinięty gospodarczo kraj a momentami sto lat za jaskiniowcami..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
olakowal napisał:
a co jej to da że urodzi w norwegii? jaki ma z tego profit? becikowe dostaje tak o to chodzi?

nie kumam o co chodzi z nadużyciem? skoro pracuje legalnie to dlaczego mam zostać na lodzie przy zajściu w ciążę? wiadomo ze nowej pracy w tym stanie nigdzie nie znajdę więc jakaś ochrona mi przysługiwac powinna przynajmniej w polsce tak jest, ale norwegowie do ciąży i porodu z tego co wiem to mają przedpotopowe podejście, niby rozwinięty gospodarczo kraj a momentami sto lat za jaskiniowcami..


To niechze paniusia w Polsce(cywilizowanej) zachodzi w ciaze, przedluza prace, bo jest chroniona i rodzi tam.
Przywiezli do Norwegii w kajdankach, paszport schowali i kaza sie tu meczyc z jaskiniowcami ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
jasne NORWEDZY SIE NIE PIOERDOLA zrobia skrobanke w 8 miesiacu ciazy

bo sie z daza


a usg to jestr luksus



tak potrzac na OWSIAKA
TO W pOLSCE JEST tyle spårzety dla noworodkow ze mozna by obdzielic ze 60 krajowe takich ja NORGE a
i to nie pod wzglendewm ludzi ale powierzcvhni





a OSLO NA RERZONANS czekasz 40 miesiecy


a w polsce tylko 6 dni








i dlatego wszyszkie NORY wala do POLSKI
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
WLASNE MNIE KOLEGA / norweg/ zaprosil na wklasne urodziny do Gdanska
no bo wudka jest 50x tansza i hotele 80x tansze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok