Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Tomek ... agata laskowska judyta now Angelinaa **** oskar_wolny22 (3099 niezalogowanych)
11 Postów

(godejrowa)
Wiking
Nie odmawiali mi cesarki przez 48 godzin i zarowno ja jak i dziecko dostalo sepsy z tego powodu. Porozumiewac to ja raczej sie potrafie skoro pracuje tu legalnie i na 100% od 2001 roku. Moj maz jest norwegiem to i on ma mgliste pojecie wzgledem komunikacji norweskiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
EMilia :*
(emileczka90)
Wiking
Wogole jakie porozumiec co ty sie uparles porozumiec… ludzie nawet jak dobrez mowia po Norwesku to nie gwarantuje ze wszystko pojdzie pieknie i cudownie. Ja rodzilam rok temu mialam zagrozona ciaze … opieke mialam cudowna ale trzeba im wszytsko mowic i wszystkiego pilnowac. Cesarskie ciecie robia juz w ostatecznosci w zagrozeniu zycia taki maja zwyczaj czego nie popieram bo jest to glupota czekanie bo musi byc naturalnie. Jezeli lekarz do ktorego chodzisz posiada Usg to bedzie ci robil co miesiac bez problemu . Ale zeby tu rodzic i dostac zasilki musisz miec nr personalny nie jest to hop siup przyjade urodze i dostane pieniadze nie dziala to tak ale nie musisz wczesniej pracowac za urodzenie dziecka ci sie bedzie nalezec i rodzinne ale musialabys miec slub i zrobic laczenie rodziny w NO. zalatwic wszystkie papierki jeszcze teraz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
ewelina dźwil
(ewelina3024)
Nowicjusz
W norwegii ale weźcie ślub cywilny bo musisz mieć tu ubezpieczenie za urodzenie dostaniesz becikowe chyba 35 tysięcy koron tylko trzeba złożyć podanie no i musisz być tu legalnie dlatego ślub tłumaczenie aktu małżeństwa a do tego pieczątka apostile z MSZ w warszawie tu do skatu i będzie ok no i do lekarza by tu wypadało jeszcze zdążysz ja miałam termin na październik a w czerwcu zalatwilismy wszystkie formalności
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Agnieszka Wal
(agidobi)
Wiking
Rozmawiałam niedawno z koleżanką po fachu (Polka), która jest położną w Norwegii i mówi, że są znaczące różnice jesli chodzi o prowadzenie ciąży i porodu.
W Polsce jak wiadomo - nadal ciążę prowadzi lekarz, chociaż położna ma do tego pełne uprawnienia, robi się masę badań w odpowiednich momentach trwania ciąży, przy porodzie teoretycznie jest lekarz, choć sama z doświadczenia wiem, że często gęsto na niego nie dociera.
Z tego co mówiła koleżanka w Norwegii ciążę prowadzi położna - o ile nie ma wskazań (poważna choroba matki/dziecka), by prowadzil ją lekarz.
Poród też odbiera sama położna - lekarz wzywany jest w ostateczności.
Norweskie położne nastawione są na porody naturalne, stąd te zwlekające decyzje z cięciem cesarskim, nastawione są również na ochornę krocza i z tego co wiem, są w tym naprawdę dobre (masowanie, nacieranie krocza zwykłym olejem i tego typu rzeczy).
Nie ma co ukrywać, że znajomość języka jest tutaj bardzo ważna, gdyż nie każda położna zna angielski, nie mówiąc już o pacjentkach, które często w trakcie porodu zachowują się jak szalone i odchodzą od zmysłów - wiadomo emocje, itd.
Nie wiem co prawda jak to wygląda od strony prawnej i od strony kosztów, ale ja - z perspektywy polskiej położnej, po tym co widzę w krakowskich szpitalach, uważam, że lepiej rodzić w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Anna Truskawka
(AnnaTruskawka)
Wiking
ja tez rodzilam w NO i SUUUPERRRR!!!!

Polecam jaknajbardziej w NO!!!!!!!!!!!!!!
wsyzstko extra, opieka ludize mili, sympatyczni, pomocni, porod mojej coreczki wspominam wspaniale
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok