Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
ta a gdzie sa przepisy okreslajace minimalne wynagrodzenie dagmamma
bo te 30kr to z podatkiem jest przeciez
albo skattepliktig
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
LenaGutkowska napisał:
No to wszystkim ktorzy w ten sposob wykorzystuja pracujace z ich dziecmi opiekunki zycze aby sami zarabiali taka ogromna kase! Niedouki, a jakie sprytne!
Ludzie nie moga placic opiekunce tyle ile sami zarabiaja. Jezeli ktos zarabia 160 NOK na godzine, to po oplaceniu podatku zostanie mu z tych 160 NOK cos okolo 110-120. Nie moze wtedy placic opiekunce 100 NOK na godzine, bo z czego by sam zyl.

Opiekunki w Norwegii, to glownie mamy na macierzynskim, co biora 1-2 dzieci dodatkowo do opieki, zeby sobie dorobic.
Czasami sa to osoby co tylko sie tym zajmuja - pilnuja wtedy te 4-5 dzieciakow i maja te 20-26 tys. na miesiac, calkiem OK zarobek, jak na osobe bez wyksztalcenia pedagogicznego.

No, ale to bylo pisane juz xxx razy, tylko widac jakos nie dociera.

A jezeli ty sama wykonujesz taka prace z placą 30 na godz. i dlatego to ciebie tak strasznie wkurza, to jest zawsze wyjscie - trzeba zmienic prace lub znalesc bogatszą rodzine.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
A jezeli ty sama wykonujesz taka prace z placą 30 na godz. i dlatego to ciebie tak strasznie wkurza, to jest zawsze wyjscie - trzeba zmienic prace lub znalesc bogatszą rodzine.
albo wrocic do szkoly ,zdac mature i zdobyc jakis zawod
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(LenaGutkowska)
Wiking
Wkurza mnie glupota i wyzysk. Twoje zas wypowiedzi mnie tylko smiesza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
a to ze sprzataczka zarabia wiecej niz budowlaniec albo przedszkolanka cie nie wkurza?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Elise napisał:
LenaGutkowska napisał:
No to wszystkim ktorzy w ten sposob wykorzystuja pracujace z ich dziecmi opiekunki zycze aby sami zarabiali taka ogromna kase! Niedouki, a jakie sprytne!
Ludzie nie moga placic opiekunce tyle ile sami zarabiaja. Jezeli ktos zarabia 160 NOK na godzine, to po oplaceniu podatku zostanie mu z tych 160 NOK cos okolo 110-120. Nie moze wtedy placic opiekunce 100 NOK na godzine, bo z czego by sam zyl.

no właśnie
to jest świadoma polityka, aby rozmnażali się jedynie zamożni ludzie
tacy, co są coś warci
mają dobre geny i kapitał gromadzony od pokoleń
w obecnych czasach nie potrzeba już prostej ciemnoty
na wojnie będą się bić drony, sputniki i inżynierowie
towary produkują roboty, maszyny, albo w Chinach
także rządy nie mogą sobie pozwolić, aby ciemna masa się płodziła i z zasiłków żyła
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
M R
(Mirka36)
Wiking
20 - 30 kr??? To ja za opieke nad moim kotem place wiecej ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
Mirka36 napisał:
20 - 30 kr??? To ja za opieke nad moim kotem place wiecej ...
kota to ty masz w glowie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
M R
(Mirka36)
Wiking
Moze i mam, ale za to nie wyzyskuje ludzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Zuza zaworska
(jeeona25)
Nowicjusz
wiadomo , kazdy chce zarobić możliwie jak najwiecej, czy to opiekunka, sprzątaczka, budowlaniec itd srutu tutu. rodzice na ile wyceniacie bezpieczeństwo własnego dziecka? grunt zapłacić jak najmniej ale to juz jak sie babka zajmie dzieckiem jest najmniej ważne, biorę ta która bedzie chciała najmniej ? żal ! co mnie obchodzi ze kobieta na rękę dostaje np" 120 nok wiec nie moze mi zapłacić 90 ? a to proszę, zostań w domu i zajmij sie dzieckiem. żadna z dziewczyn szukająca pracy jako opiekunka nie powinna schodzić poniżej 60 koron. skończyłyby sie stawki po 20 koron. pomijam fakt cwanych mam, ktore obiecują codzienna opiekę a wychodzi, ze jestes z dzieckiem 3 razy w tyg albo niepłaca jak sie należy. wy mamy oczekujcie wiec i opiekunka oczekuje. ale cóż w opiece nad dzieckiem najważniejsza jest stawka ! zastanówcie sie jak kobiety dostające po 20-30 koron za opiekę zajmują sie waszymi dziećmi. zaznaczam ze nie opiekuje sie żadnym dzieckiem, ochota na wypowiedz padła po przeczytaniu pozostałych komentarzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok