Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

MACIERZYŃSKI A WYJAZDY DO POLSKI - Norwegia

Czytali temat:
adam Sz Anna Szkwerko Dorota ... Róża Więcław Patrycja _1805 agata laskowska Paula9279 Ka Wu (3947 niezalogowanych)
3 Posty
Aga Nowak
(angnieszka)
Wiking
Witam,

Mam pytanie a propos macierzyńskiego wypłacanego w Norwegii.
Czy jest jakaś określona liczba dni przez które muszę znajdować się na terenie Norwegii? Ja często mogę jeździć do Polski?
Jak się jest na zasiłku dla bezrobotnych to za dni kiedy się jest poza Norwegią nie ma się wypłacanego zasiłku. Czy w przypadku macierzyńskiego jest tak samo czy mogę pojechać sobie na 3 miesiące z dzieckiem do Polski i zasiłek mimo wszystko będzie wypłacony?

Interesują mnie najświeższe informacje najlepiej z tego roku(wiem jak było kiedyś ważne czy coś się w tym temacie zmieniło).

Dziękuję i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Joanna D
(azja211)
Wiking
Mozesz spokojnie wyjechać i bedziesz otrzymywać pieniążki to jest jak najbardziej legalne ale chyba musisz to zglosic do navu !!! )) urlop macierzynski to nie zasilek dla bezrobotnych !!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Monika Sitek
(MonikaSitek)
Wiking
Pieniądze będziesz otrzymywać, jednak musisz też poinformować helsestation bo będzie Cię odwiedzać położna i bedziesz miała wyznaczone terminy szczepień.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Joanna D
(azja211)
Wiking
Szczepienia w pierwszych miesiącach sa często tak jak i bilanse mozesz zaszczepić dziecko w Polsce odpłatnie wtedy potrzebujesz z helsestasjon taka kartę szczepień bo w Polsce jest inna kolejność np nie ma szczepień przeciw pneumokokom a to sa aż trzy szczepienia i w Polsce one kosztują i to sporo koleżanka płaciła 700 zł za szczepienie 3 w 1 tu masz za darmo wiec musisz trochę pomyśleć tez o zdrowiu dziecka bo to najważniejsze powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Aga Nowak
(angnieszka)
Wiking
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź

Pozdrawiam serdecznie,
Aga
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Renia PL
(Renia_PL)
Wiking
Ja praktycznie cały macierzyński przesiedziałam w Polsce (od kiedy dzidzia skończyła 3 miesiące i mieliśmy paszport ) nigdzie tego nie zgłaszałam i zasiłek był wypłacany co miesiąc bez problemów. Na wizyty w helsestasjon przylatywałam w określonych terminach ale po 3 miesiącu nie są już one tak częste

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Justyna Matujza
(stynka)
Wiking
czesc dziewczyny mam pytanie.Jestem obecnie w polsce i chce tu zostac na dluzszy czas,ale dostaje rodzinne dla malego czy bede te rodzinne dalej dostawala czy tez nie ??bo slyszalam ze jak moj synek sie urodzil w norwegi to naleza mu sie te pieniadze bez zadnego ale,ale ja wole sie upewnic czy ktoras z was byla w takiej sytuacji prosze o odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok