Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

ciężarne z Sogn og fjordane, poród w Førde - Norwegia

Czytali temat:
baska krzyś Róża Więcław (2136 niezalogowanych)
8 Postów
kasia dw.
(Harmii)
Wiking
Cześć! Szukam kobietek które rodziły bądź będą rodzić w Forde. Chciałam się wypytać o szpital, opiekę medyczną i tysiące innych spraw Poza tym strasznie mi się nudzi w domu więc chętnie popaplam na wszelkie inne tematy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
konan m
(muma1)
Wiking
Hejja rodziłam w Forde i wspominam b.dobrze tylko to zależy od ciężarnej jak i co np,jak przebiega ciąża jakie są zalecenia itd,fakt trzeba miec ręke na pulsie bo im się nie spieszy z niczym ale samą opiekę położnych miałam dobrą i nie narzekam,a co chcesz wiedziec dokładniej ????pytaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
kasia dw.
(Harmii)
Wiking
O jak miło ,że sie ktoś odezwał
Z moja ciążą na szczęście wszystko w porządku,a przynajmniej o żadnych nieprawidłowościach mi nie wiadomo i mam nadzieję że ich nie ma. Jestem w 7 miesiącu i przydało by się żebym już sobie przyszykowała jakąś torbę do szpitala, może mi podpowiesz co warto ze soba wziąść? Słyszałam i czytałam ,że jeśli chodzi o jakiekolwiek kosmetyki dla dziecka czy pampersy to nie ma co się martwić, wszystko jest na miejscu, ale może jest coś o czym bym nie pomyślała nawet żeby spakować?..kurcze ciężko jest mi się nawet pytać o konkretne rzeczy, to moje pierwsze dziecko, trochę się czuję z tym wszystkim zagubiona, boję się że coś przeoczę.
Druga sprawa jest taka ,że do Forde mam kawałek drogi, 150 km więc przydało by się żeby mąż mógł gdzieś przenocować, słyszałam ,że w szpitalu maja jakis hotel na ostatnim piętrze, orientujesz sie może ile kosztuje tam nocka? Albo ewentualnie czy jest jakies inne miejsce gdzie można niedrogo ( hehe śmiesznie to brzmi w odniesieniu do norweskich cen bo z przyzwyczajenia wszystko nadal na złotówki przeliczam ) przenocowac?
Czy jest cos o co powinnam sie sama upominać przed albo po porodzie, jakieś badania dla dziecka albo dla mnie? Hmmm..to wszystko co mi narazie do głowy przychodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Kasia B-S
(Kasia.BS)
Wiking
CZesc Ja tez jestem w 7 miesiacu. Bylam w Forde na USg jakies 3-4tygodnie temu. JAk siedowiedzieli, ze jestem Polka, to zadzwonili po polskiego ginekologa, niestety to bylyjegoostatnie 2 tygodnie tym szpitalu, bo sie przenosi. Ja nie bede rodzila w Forde, planujerodzic w Volda, bo do Volda mam teraz ok 35 min., bo otworzyli nowy tunel, a do Forde tez ok 150 km.


A na kiedy masz termin i skad dokladnie jestes?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
kasia dw.
(Harmii)
Wiking
Mieszkam w Luster, a termin mam na 22 grudnia. Niedaleko nas jest jeszcze szpital w Lærdal ale juz od ok 2 lat nie odbierają tam porodów. Z reszta chyba nawet jak bym miała wybór pomiędzy tymi dwoma szpitalami to bym wybrała Forde, w razie jakichkolwiek komplikacji jest więcej specjalnego sprzętu itd.. tylko te masakryczne 150 km. Niby taki bogaty kraj a nawet na USG do Forde wysyłają, troche mnie to zdziwiło, że np w Sogndal nie ma sprzętu, niby większe "miasto", albo chociąż w Lærdal mogli zostawić samą możliwość zrobienia USG ciąży. Wiem ,że sprzęt maja nadal bo mnie tam wysyłali na USG nogi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
On ...
(przyjemniaczek)
Wiking
Witaj ja też mam termin na grudzień a dokładnie na 13 . to być może sie spotkamy w forde w szpitalu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Ines Fernholc
(Tuptusiowata)
Wyjadacz
Ja od siebie dodam, że polecam wziąć ze sobą laktator ktory pomaga w pobudzeniu laktacji a z tym początki sa ciężkie i nie zawsze przystawienie dziecka pomaga oraz rożek usztywniany do noszenia i trzymania dziecka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Dorota Bernacka (Buda)
(DorotaBernacka)
Wiking
Drogie panie jeśli jesteście jeszcze w Norwegi i okolicach Fore a wasze pociechy mają około 2 lat to może macie ochotę na znajomość z inną mama? Mam 16mcznego syna, chętnie poznamy nowe osoby i wyjdziemy z domu forde, sande okolice
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok