Podatek norweski - przydatne narzędzia od MultiNOR
Zwrot podatku z Norwegii
-MultiNOR
a1968cf27211f056719e8fea36793edc

jakie papiery na macierzynski? - Norwegia

Czytali temat:
Kasiunia P Mateusz Jerzak (148 niezalogowanych)
23 Posty
Kasia Nowak
(dajmon12)
Czy kos moglby mi pomoc i podac link do Nav jakie papiery musiala bym wypelnic starajac sie o macierzynskie,ale nie jednorazowa wplata tylko na 11 lub 13 miesiecy,prosze opomoc i z gory dziekuje,i jesli ktos sie orientuje jakie papiety,dokumenty musze zlozyc zeby ten zasilek otrzymac?
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8998 Postów
12kasia napisał:
... jakie papiery musiala bym wypelnic ...
...Na pewno ...nie...PAPIERY... TOALETOWE... .
One z reguły są w rolkach , trudno było by Je kserować ...
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
478 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Najdluzej to na rok mozesz isc na macierzynski. Ja dawalam trzy ostatnie kwitki z wyplat, zaswiadczenie od lekarza ze jestem po 26 tygodniu ciazy, wniosek wypelniony przez pracodawce (jedna strona) i oczywiscie wniosek z NAV. Mozesz isc na 57 lub 47 tygodni.
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kasia Nowak
(dajmon12)
a jak nazywa sie ten wniosek ktory ma wypelnic pracodawca?gdzie mozna go znalesc?i czy musze koniecznie dodawac dokumenty od pracodawcy,czy nie wystarcza kwitki,a mogla bys mi odpowiedziec kiedy najlepiej te dokumenty wysylac i jaki mam czas na to?z gory dziekuje
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

()
Obecnie wypelnia sie wniosek o foreldrepenger (rodzice) i 'Inntektsopplysninger for arbeidstaker' (pracodawca). Druk mozna sciagnac ze strony:
www.nav.no/Familie/Svangerskap%2C+f%C3%B...nger+ved+f%C3%B8dsel
kod: NAV 08-30.01 Wpisz ten kod po prawej stronie gdzie jest søk i znajdzie Ci formularz ktory ma wypelnic pracodawca. Musisz go dac.
Dokumenty mozesz skladac po 26 tygodniu ciazy.
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kasia Nowak
(dajmon12)
Witam
Mam pare pytan i mam nadzieje ze jest na tym forum jakas osoba ktora moze mi pomoc.Jestem w 30 tygodniu ciazy,chciala bym zlozyc podanie do Nav o przyznanie mi zasilku macierzynskiego.moja sytuacja wyglada nastepujaco,od roku 2006 zaczelam pr w jednej firmie,po 3 latach znalazlam inna prace i tam pracowalam od 2009 do sierpnia 2011,od wrzesnia uzyskalam zasilek dla bezrobotnych oraz pracowalam po kilka godzin w kolejnej firmie,tam popracowalam 2 miesiace do listopada tego roku,na chwile obecna jestem tylko na zasilku,nie pracuje.Chciala bym wiedziec jak bedzie naliczany moj zasilek macierzynski?czy z tej pracy ktora trwala do sierpnie,czy zasilek dla bezrobotnych tez jest brany pod uwage,czy moze z ostatniej firmy gdzie praca trwala 2miesiace?
czy ktos sie orientuje kiedy moge wyslac te podanie,tak aby nie stracic zasilku dla bezrobotnych,i czy moge sama sobie wybrac z jakiego miejsca pr chce miec naliczony zasilek macierzynski
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
402 Posty
Szara Myszka
(gama28)
Zapytaj w Nav. Mi naliczono średnią z trzech lat pracy (kilka różnych firm i dagpenger), ale prawa się zmieniają. Podanie składasz po 26 tyg ciąży, więc najwyższa pora to zrobić. Na macierzyńskie możesz przejść najwcześniej 12 tyg przed terminem porodu (popros lekarza o wypisanie zaswiadczenia o terminie porodu), a najpóźniej 3 tyg przed terminem. Jeśli nie pójdziesz na macierzyński 3 tyg przed terminem, to stracisz te 3 tyg.. Po skończonym macierzyńskim, jeśli nie będziesz miała pracy, to możesz wrócić na dagpenger. Jeśli byłabyś chora i niezdolna do pracy w trakcie ciąży, to możesz za zgodą lekarza przejść na svarneskappenger (zaoszczędzisz wtedy trochę z dagpenger).
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kasia Nowak
(dajmon12)
dziekuje za pomoc
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


a1968cf27211f056719e8fea36793edc

Bliżej nas