Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

jakie papiery na macierzynski? - Norwegia

23 Posty
Kasia Nowak
(dajmon12)
Wiking
Czy kos moglby mi pomoc i podac link do Nav jakie papiery musiala bym wypelnic starajac sie o macierzynskie,ale nie jednorazowa wplata tylko na 11 lub 13 miesiecy,prosze opomoc i z gory dziekuje,i jesli ktos sie orientuje jakie papiety,dokumenty musze zlozyc zeby ten zasilek otrzymac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
12kasia napisał:
... jakie papiery musiala bym wypelnic ...
...Na pewno ...nie...PAPIERY... TOALETOWE... .
One z reguły są w rolkach , trudno było by Je kserować ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
Najdluzej to na rok mozesz isc na macierzynski. Ja dawalam trzy ostatnie kwitki z wyplat, zaswiadczenie od lekarza ze jestem po 26 tygodniu ciazy, wniosek wypelniony przez pracodawce (jedna strona) i oczywiscie wniosek z NAV. Mozesz isc na 57 lub 47 tygodni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kasia Nowak
(dajmon12)
Wiking
a jak nazywa sie ten wniosek ktory ma wypelnic pracodawca?gdzie mozna go znalesc?i czy musze koniecznie dodawac dokumenty od pracodawcy,czy nie wystarcza kwitki,a mogla bys mi odpowiedziec kiedy najlepiej te dokumenty wysylac i jaki mam czas na to?z gory dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
Obecnie wypelnia sie wniosek o foreldrepenger (rodzice) i 'Inntektsopplysninger for arbeidstaker' (pracodawca). Druk mozna sciagnac ze strony:
www.nav.no/Familie/Svangerskap%2C+f%C3%B...nger+ved+f%C3%B8dsel
kod: NAV 08-30.01 Wpisz ten kod po prawej stronie gdzie jest søk i znajdzie Ci formularz ktory ma wypelnic pracodawca. Musisz go dac.
Dokumenty mozesz skladac po 26 tygodniu ciazy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kasia Nowak
(dajmon12)
Wiking
Witam
Mam pare pytan i mam nadzieje ze jest na tym forum jakas osoba ktora moze mi pomoc.Jestem w 30 tygodniu ciazy,chciala bym zlozyc podanie do Nav o przyznanie mi zasilku macierzynskiego.moja sytuacja wyglada nastepujaco,od roku 2006 zaczelam pr w jednej firmie,po 3 latach znalazlam inna prace i tam pracowalam od 2009 do sierpnia 2011,od wrzesnia uzyskalam zasilek dla bezrobotnych oraz pracowalam po kilka godzin w kolejnej firmie,tam popracowalam 2 miesiace do listopada tego roku,na chwile obecna jestem tylko na zasilku,nie pracuje.Chciala bym wiedziec jak bedzie naliczany moj zasilek macierzynski?czy z tej pracy ktora trwala do sierpnie,czy zasilek dla bezrobotnych tez jest brany pod uwage,czy moze z ostatniej firmy gdzie praca trwala 2miesiace?
czy ktos sie orientuje kiedy moge wyslac te podanie,tak aby nie stracic zasilku dla bezrobotnych,i czy moge sama sobie wybrac z jakiego miejsca pr chce miec naliczony zasilek macierzynski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Zapytaj w Nav. Mi naliczono średnią z trzech lat pracy (kilka różnych firm i dagpenger), ale prawa się zmieniają. Podanie składasz po 26 tyg ciąży, więc najwyższa pora to zrobić. Na macierzyńskie możesz przejść najwcześniej 12 tyg przed terminem porodu (popros lekarza o wypisanie zaswiadczenia o terminie porodu), a najpóźniej 3 tyg przed terminem. Jeśli nie pójdziesz na macierzyński 3 tyg przed terminem, to stracisz te 3 tyg.. Po skończonym macierzyńskim, jeśli nie będziesz miała pracy, to możesz wrócić na dagpenger. Jeśli byłabyś chora i niezdolna do pracy w trakcie ciąży, to możesz za zgodą lekarza przejść na svarneskappenger (zaoszczędzisz wtedy trochę z dagpenger).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kasia Nowak
(dajmon12)
Wiking
dziekuje za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok