Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

abonament telewizyjny - Norwegia

Czytali temat:
Wojciech Przybylski xxx xxxx andrzej handzel Kamil Wisniewski (2217 niezalogowanych)
14 Posty
Eryk Gibała
(from86)
Wiking
Witam. Kupiłem telewizor w elkjop podając swoje dane. Telewizor był prezentem dla znajomego w Polsce. Wziąłem papier do podpisania na granicy tax return. Otrzymałem fakture do zapłaty. Czy ten papier podpisany przez celników jest podstawą do odwołania się od tego abonamentu? Dziękuję za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
ErykGibala napisał:
Witam. Kupiłem telewizor w elkjop podając swoje dane. Telewizor był prezentem dla znajomego w Polsce. Wziąłem papier do podpisania na granicy tax return. Otrzymałem fakture do zapłaty. Czy ten papier podpisany przez celników jest podstawą do odwołania się od tego abonamentu? Dziękuję za pomoc.Właśnie mojemu cwanemu koledze dojebali abonament plus zaległe niezapłacone bo się okazało że tylko przewiózł telewizor przez granicę żeby sobie odliczyć trochę. NRK już się domyśliło że rodacy kombinują w ten sposób i po jakimś czasie sprawdzają delikwenta a jak się okazuje że telewizor wciąż jest w Norge to robi się nieciekawie. To nie tylko brak zapłaty abonamentu ale też wyłudzenie VATu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Eryk Gibała
(from86)
Wiking
Ja nie chciałem zwrotu watu. Nie znałem procedury zakupy. Pan w sklepie powiedział bym mu dane podał bo mi nie sprzeda. Gdy podpisze ten papier u celników analiza mi ten abonament?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
valdez valdez
(valdez76)
Wiking
Jeśli kupiłeś TV w Norwegii i zapłaciłeś norweską kartą to abonament Ci przyjdzie na 100%. Jak masz taxfree refund to masz szanse pół na pół. Zależy od urzędnika i Twojej znajomości języka. Prościej 'sprzedać TV koledze bez norweskich numerów id' i po sprawie.Ale pytanie? Zarabiasz tutaj to płacisz opłaty,tak? Nie bądź jak Ci,którymi gardzisz widząc ich w Navie,stajesz się taki sam!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok