Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Proszę o poradę ELEKTRYKA . - Norwegia

2 Posty
Ric Ser
(Ric)
Wiking
Witam .
Ponad 2 miesiące temu PSEUDO FACHOWIEC ELEKTRYK oczywiście Polski wymieniał u mnie w korytarzu Ściemniacz (Dimmer ) . Pierwszy ściemniacz wymienił i okazało się ze nie reaguje w ogóle . Drugi ściemniacz wymienił i okazało się ze wszystkie żarówki migają i co ledwo świecą . A do tego bardzo buczy i po około 15 sekundach czuć spalenizną . Oczywiście pseudo elektryk miał się zjawić z trzecim ściemniaczem ale nie odbiera już telefonu . No cóż przerosło go ZADANIE .
Bardzo proszę elektryka z prawdziwego zdarzenia o dobranie parametrów ściemniacza do 9 halogenów 12V 35 W . Z góry DZIĘKUJE .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ale czy to dalej ma być polski ściemniacz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Ric napisał:
Witam .
Ponad 2 miesiące temu PSEUDO FACHOWIEC ELEKTRYK oczywiście Polski wymieniał u mnie w korytarzu Ściemniacz (Dimmer ) . Pierwszy ściemniacz wymienił i okazało się ze nie reaguje w ogóle . Drugi ściemniacz wymienił i okazało się ze wszystkie żarówki migają i co ledwo świecą . A do tego bardzo buczy i po około 15 sekundach czuć spalenizną . Oczywiście pseudo elektryk miał się zjawić z trzecim ściemniaczem ale nie odbiera już telefonu . No cóż przerosło go ZADANIE .
Bardzo proszę elektryka z prawdziwego zdarzenia o dobranie parametrów ściemniacza do 9 halogenów 12V 35 W . Z góry DZIĘKUJE .

A dlaczego sam nie wymienisz? Ja poszlam do zwyklego sklepu co sprzedaja lampy i tam kupilam. Powiedzialam tylko pani w sklepie ile watow ma lampa i czy kontakt wewnetrzny czy schowany w scianie.
W tym sklepie kupilam:
www.lampemagasinet.no/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Elise napisał:
Ric napisał:
Witam .
Ponad 2 miesiące temu PSEUDO FACHOWIEC ELEKTRYK oczywiście Polski wymieniał u mnie w korytarzu Ściemniacz (Dimmer ) . Pierwszy ściemniacz wymienił i okazało się ze nie reaguje w ogóle . Drugi ściemniacz wymienił i okazało się ze wszystkie żarówki migają i co ledwo świecą . A do tego bardzo buczy i po około 15 sekundach czuć spalenizną . Oczywiście pseudo elektryk miał się zjawić z trzecim ściemniaczem ale nie odbiera już telefonu . No cóż przerosło go ZADANIE .
Bardzo proszę elektryka z prawdziwego zdarzenia o dobranie parametrów ściemniacza do 9 halogenów 12V 35 W . Z góry DZIĘKUJE .

A dlaczego sam nie wymienisz? Ja poszlam do zwyklego sklepu co sprzedaja lampy i tam kupilam. Powiedzialam tylko pani w sklepie ile watow ma lampa i czy kontakt wewnetrzny czy schowany w scianie.
W tym sklepie kupilam:
www.lampemagasinet.no/


Czyli wykonalas samowolkę niestety nawet taka prosta czynność jak wymiana gniazdka/bezpiecznika wymaga zatrudnienia elektryka. Inaczej nici z ubezpieczenia w razie czego
samemu mozna w NO tylko poprzeciagac przewody i zamocowac puszki ale nie instalować gniazdek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
PJo napisał:
Czyli wykonalas samowolkę niestety nawet taka prosta czynność jak wymiana gniazdka/bezpiecznika wymaga zatrudnienia elektryka. Inaczej nici z ubezpieczenia w razie czego
samemu mozna w NO tylko poprzeciagac przewody i zamocowac puszki ale nie instalować gniazdek.

Co za roznica czy Ric montuje sam czy tez PSEUDO FACHOWIEC ELEKTRYK oczywiście Polski.
Ten przeciez tez nie ma uprawnien.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
bodys napisał:
Ric napisał:
Witam .
Ponad 2 miesiące temu PSEUDO FACHOWIEC ELEKTRYK oczywiście Polski wymieniał u mnie w korytarzu Ściemniacz (Dimmer ) . Pierwszy ściemniacz wymienił i okazało się ze nie reaguje w ogóle . Drugi ściemniacz wymienił i okazało się ze wszystkie żarówki migają i co ledwo świecą . A do tego bardzo buczy i po około 15 sekundach czuć spalenizną . Oczywiście pseudo elektryk miał się zjawić z trzecim ściemniaczem ale nie odbiera już telefonu . No cóż przerosło go ZADANIE .
Bardzo proszę elektryka z prawdziwego zdarzenia o dobranie parametrów ściemniacza do 9 halogenów 12V 35 W . Z góry DZIĘKUJE .



Wydaje mi się,że tu problem tkwi w zbyt słabym transformatorze.Ja z reguły stosuję o połowę wyższą moc,niż jest wymagana.A równie dobrze może,gdzieś być któryś przewód draśnięty wkrętem do regipsów...
Napisz do Josepha.To ponoć elektryk -jak się patrzy.A gdybyś jeszcze był,była skłonny napisać skąd jesteś,bo po tym wpisie ,to można Cię przyrównać do tego elektryka-Wie,że prąd jest,ale nie wie gdzie...


Czy aby prąd Ciebie nie popieścił zbyt mocno? Pisałem kilka razy w tematach elektrycznych bo jestem na bieżąco z przerabianiem instalacji, ale nigdzie nie pisałem że jestem elektrykiem.



www.schneider-electric.pl/documents/elec...eciemniacze-RS02.pdf

można się doszkolić.

ten powinien być ok, elby.no/Bryter-og-Dimmer/Lysdimmer/Lysdi...RS16-630-GLE-Hvit-El

tyle że ja swoje pomysły konsultuje z elektrykiem..

www.conrad.pl/%7cciemniacz-na%C5%9Bcienn...10&otp1=tablink2

może taki by się nadał, tańszy sporo i mocy wystarczy na te żarówki tylko to fachowca lepiej zapytać czy takie cudo z poza NO przejdzie, najlepiej kupować takie jakie montuje się w NO jak już coś z zagramanicy jest..

Czy oświetlenie jest sterowane w łazience, bo jak tak to trzeba dwupolowy?

I z tymi ubezpieczeniami to bez przesady, jak ktoś sobie sam wymieni coś co spełnia normy i dobrze to zrobi to nikt się nie czepi, rozumiem że przeróbki instalacji, wymiana całych obwodów, grzebanie w szafie z bezpiecznikam to mogą być ptoblemy.

i jeszcze www.jula.no/dimmer-exxact-400545
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Ric Ser
(Ric)
Wiking
Dzięki za odp a w szczególności Jon Doe .
Oczywiście ze sam chce wymienić tylko
który ?
www.elektroimportoren.no/elektromateriel....html?Event=shopmenu

muszą być dobrane odpowiednie parametry .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Ric napisał:
Dzięki za odp a w szczególności Jon Doe .
Oczywiście ze sam chce wymienić tylko
który ?
www.elektroimportoren.no/elektromateriel....html?Event=shopmenu

muszą być dobrane odpowiednie parametry .


Najpierw sprawdź jaki ten dimmer masz już założony, czy jest do halogenów i moc wystarczająca? Może problem jest w instalcji,(podłączeniu???) a nie w dimmerze?
Co do tego jaki wybrać z tych co podeslales to zapytam kolegę elektryka jaki będzie się nadawał do tego. Jednak najlepiej jak elektryk sprawdzi co tam jest faktycznie nie tak, bo możesz tylko wydac kasę na dimmer, a okaże się że i tak trzeba elektryka szukać albo chalupe gasić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
krzysztof Kupracz
(krzyskubus)
Wiking
oświetleniu 12 wlotowym jest użyte urządzenie elektryczno-elektroniczne do obniżenia napięcia oraz zamienienia z napięcia z przemiennego na stałe , kiedyś powszechnie były używane transformatory i mostek Greca lub jakiś układ scalony plus kondensator do wygładzenia napięcia zęby nie było szumu i migotania, obecnie są stosowane urządzenia elektroniczne bez transformatora ,
używając dimera możemy regulować płynie napięcie w transformatorze w urodzeniach elektronicznych jest to nie zalecane ponieważ układy te potrzebują stałych wartości zasilania oczywiście w jakiś granicach,
teraz jest pytanie jakie masz urządzenie do obniżenia napięcia na halogeny na jakich p[podzespołach jest to zbudowane jeżeli na transformatorze to jest możliwość regulacji napięcia obniżając i światła powinny być regulowane jeżeli na układzie elektronicznym to nie będzie migotanie .
najprościej by było cała instalacje zamienić na 230 v i zamontować dimer .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Migrena Balagan
(bałagan)
Wiking
Witam

Czy ktos z Was ma doswiadczenie zwiazane z montowaniem polskich bezpiecznikow przez norweskich elektrykow. Zastanawiam sie czy jest istotna roznica miedzy miedzy polskimi wylacznikami nadpradowymi (bezpiecznikami) a norweskimi. Zarowno skrzynka jak i wkrecane bezpieczniki w naszym domu sa bardzo stare. Dlatego tez zastanawiam sie czy jest mozliwosc instalacji polskich nowoczesnych bezpiecznikow i czy ktos z Was wie czy norwescy elektrycy w ogole podjeliby sie takiego zadania.

-
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok