Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

10 pytań do.. czyli Stavanger w pigułce:) - Norwegia

Czytali temat:
marek przydzial Jarek K Ewa Żółtowska Jan Maryjan Beata 89ma Paweł Kocjan Pawel Stateczny Andrzej Wichrowski Tomasz Nowak Piotr G boj fra oszlo mateusz911 caroolajna Lucky 7 (2115 niezalogowanych)
4 Posty
Ewa Rozanska
(lukrecJa)
Wiking
Hey, za parę dni przylatuje do Stavanger, zdobywać okoliczne fiordy. Poza lotem i hostelem (
Stavanger Vandrerhjem Mosvangen, nie mam pojecia gdzie to jest )) nie mam nic ogarniętego. Nie do końca wiem jak się dostać z lotniska do centrum i pózniej jak się dostac z miasta na okolicznych fiordy. Dlatego potrzebuje paru porad i wskazówek jeśli chodzi o przemieszczanie się po tych okolicach,a także pytanie nieco z innej beczki (ale tez w sprawie transportu) czy nie zechciał by mi ktos pozyczyc roweru na 5 dni (oczywiscie za opłatą),w zamian dodatkowo moge podzielić się dobrociami z Uk lub Polski )

acha i co warto tez zwiedzić w tym rejonie ..??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
87 Postów
Tomasz Kacperski
(Niezniszczalny)
Początkujący
Z lotniska najlepiej bedzie Ci wziasc sobie autobus lotniskowy do stavanger centrum (bialy flybussen).
Wysiadziesz na przystanku forum stavanger a stamtad bedziesz miala juz bardzo blisko do mosvangen. zaraz obok jest camping tak wiec wszyscy beda wiedziec o co chodzi. Kup sobie bilet powrotny od razu(jest taniej w dwie strony)
Mosvangen jest o tyle dobre ze znajduje sie blisko centrum. Na nogach parkiem jakies 15min. z centrum jest wiele mozliwosci. mozesz kupic rejs wzdluz fiordow statkiem. Wybrac sie na Prekeinstolen. Autobusy kursuja z centrum(najpierw promem do Tau a pozniej parenascie kilometrom autobusem(warto).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Ewa Rozanska
(lukrecJa)
Wiking
dzieki za szybka i tresciwą odpowiedz chwali się!
zdobywasz +10 karma punktów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Tomasz Nowak
(Tomek9)
Początkujący
a ja polecam zielony miejski autobus nr 9 jesli liczysz koszty,bilet w nim kosztuje 37koron a w bialym flybusie 110koron tez dojedziesz tam gdzie flybusem tylko okolo 20min dluzej jedziesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
87 Postów
Tomasz Kacperski
(Niezniszczalny)
Początkujący
Oj nie do konca jest tak jak piszesz. Po pierwsze przystanek 9 jest dosc spory kawalek od lotniska, po drugie jedzie do sandnes i na forus musisz sie przesiasc. tak wiec jest to troche bardziej skomplikowane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
Przystanek autobusowy nr 9 jest na lotnisku obok hali przylotów i nie trzeba się przesiadać. Natomiast z centrum miasta do vandrerhjem to jakieś 20 minut spacerkiem.

Jeśli chcesz uderzyć na Lysefjord polecam taxi z Ålgård do Dirdal za 25 nok od osoby. Info na www.kolumbus.no bestillingsrute Ålgård...

Stąd idziesz na wodospad månafosen przez Mån gdzie możesz przenocować w chatce aż do Kjerag możesz dojść. Wciąż jest śnieg w górach. Troszeczkę ale można poślizgać się troszeczkę. Z Lysebotn promem do Oanes å stąd stopem na Prekestolen.

Sprawdź www.couchsurfing.org tam jest dużo info, darmowych podwózek i noclegów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Ewa Rozanska
(lukrecJa)
Wiking
Takiej odpowiedzi potrzebowałam!!!! Chyle czoła, dzieki ))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Wiking
po ktorej stonie przy rondzie na madla trzeba stanac zeby dojechac flybussem na lotnisko ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
66 Postów
Ewa Żółtowska
(Ewula123)
Początkujący
Po prawej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
marek przydzial
(jelcyn1111)
Początkujący
Niema autobusu 9 teraz 42 . Do Sandnes bezpośrednio do Stavsnger przesiadka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok