Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

norweskie prawo jazdy - Norwegia

1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
hej
orientuje sie ktos jak wyglada wymiana polskiego prawo jazdy na norweskie podczas ostatnij kontroli policjant zasugerował ze powinnam to zrobic czy ktos sie orientuje czy trzeba zdawac norweski egz czy poprostu wymieniaja na podstawie dokumentow????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
naprawde nikt nic nie wie w tej kwestii????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Wiem tylko tyle ,że jeżeli ma się nowe plastikowe prawo jazdy Kat-B- ze znakiem unii to niema takiej ustawowej potrzeby do wymiany na norweskie .....
Niemniej politi w pewien sposób do tego czynu przymusza ,ba nawet straszą mandatami i to dość sporymi ...
Ja dwa razy taką sytuację miałem , powiedziałem tylko tyle , nie trzeba bo polska należy do strefy z Schengen i po bulu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
172 Posty
Marek S
(telemarek)
Stały Bywalec
Pan Policjant chyba był bardzo nadgorliwy. Polskie prawo jazdy jest tak samo ważne w Norwegii jak i w innych krajach unijnych. To była jedna z pierwszych spraw, o jakie pytałem po przybyciu do Norwegii, a pani policjant, która sama nie była pewna, dzwoniła nawet do Oslo, żeby sie upewnić.

Chyba, że masz stare papierowe prawo jazdy, które chyba nawet w Polsce już straciło ważność (?)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
www.nyinorge.no/modules/module_123/proxy...=315&D=1&I=0
podpunkt prawo jazdy. Ja nie wiem czy trzeba wymienic?jak potwierdzic ? kiedys prubowalem znalezc na necie jak do tego podejsc ale mi sie nie udalo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
ale blad-PROBOWALEM!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
230 Postów
joanna kidawa
(asia68)
Stały Bywalec
gdzieś wyczytałam,że wystarczy w pl wyrobić międzynarodowe prawo jazdy i po problemie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów

(SUZII)
Początkujący
i po bolu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(SAS)
Wiking
Bez problemu w kazdym lokalnym Statens Vegvesen mozna wymienic polskie prawo jazdy na norweskie. Kosztuje to okolo 200NOK, ale trzeba zostawic polskie prawko.
Wystawiaja tymczasowe zaswiadczenie... taki maly papierek a po tygodniu przysylaja nowe prawo jazdy do domu... lekko, latwo i przyjemnie ...

Oczywiscie nie ma przymusu do wymiany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
sas jestes pewien ???
mi pan policjant powiedział ze jak jestem tu 3 lata to juz musze pomimo ze mam europejskie praffko powiedział ze takie jest prawo norweskie a jak nie zrobie tego to podczas nastepnej kontroli wlepi mandat
wiec komu wiezyc????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok