Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Videregående rejestracja. - Norwegia

Czytali temat:
13 Posty
Adam Małysz
(hindus)
Wiking
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Moja żona wraz z córką (16lat) w przyszłe wakacje mają zamiar przeprowadzić się do mnie w Norwegii.
Córka pójdzie tutaj do Videregående (od połowy sierpnia 2017r
Ponieważ jestem świeży w Norwegii tak jak i na tym forum bede potrzebować paru informacji w tym temacie.

1.Najpierw musze zarejestrować córke w UDI. Czy moge to zrobić w czerwcu 2017 czy musze wczśniej
2. Mieszkam w Vestfold, gdzie i do kiedy mam zarejestrować córke żeby mogła przeskoczyć z Polskiego gimnazjum do Norweskiej Videregående
3. córka nie zna języka norweskiego więc bedzie musiała iść na roczny kurs języka - czy to załatwia się w tej samej szkole Videregående
4. Gdzie moge znaleść liste szkół Videregående w Vestfold - dowiedzieć się jakie mają profile itp.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Tu mozesz zobaczyc jakie sa szkoly:
www.vilbli.no/
A tu sklada sie podanie:
www.vigo.no/vigo/servlet/vigo
Chociaz w twoim wypadku to nie wiem jak z podaniem, skoro twoja corka nie mieszka w Norwegii. Na twoim miejscu zadzwonilabym do kommuny - oni pokieruja ciebie tam gdzie trzeba.

Co do jezyka to niestety nieciekawa sprawa. Darmowe nauczanie jezyka norweskiego jest do lat 16. Bowiem do lat 16 szkola jest obowiazkowa. Po skonczeniu gimnazjum szkola nie jest juz obowiazkowa, dlatego nauka norweskiego jest na wlasny koszt i we wlasnym zakresie. Watpie czy w videregående mja nauke jezyka norweskiego dla obcokrajowcow nie znajacych norweskiego.
Jednym slowem poszkapiłes sie o 1-2 lata.
www.imdi.no/opplaring-og-utdanning/hvem-...va-slags-opplaering/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Dodam jeszcze, ze termin skladania podan do szkoly to 1. marca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok