Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czy ktos zdawal Fag prøve, BMK3102 Bilfaget ? - Norwegia

Czytali temat:
Tomasz Grabowski (2354 niezalogowanych)
3 Posty
Marcin Chwalba
(MarcinC1979)
Wiking
Witam, 4 grudnia bede zdawal skritflig fagprøve BMK3102, bilfaget, lette kjøretøy.
Jestem ciekaw jak taki egzamin wyglada, jakie byly pytania w poprzednich latach i w ogole. Probowalem poszukac w sieci czy ktos nie udostepnil czegos podobnego, ale niestety nic nie udalo mi sie znalezc. Prosba z moje strony, jesli zdawaliscie taki egzamin lub znacie kogos kto zdawal, bardzo bym byl wdzieczny za przeslanie mi kopi. Moj adres szuter79@gmail.com

Pozdrawiam

Marcin
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
MarcinC1979 napisał:
Witam, 4 grudnia bede zdawal skritflig fagprøve BMK3102, bilfaget, lette kjøretøy.
Jestem ciekaw jak taki egzamin wyglada, jakie byly pytania w poprzednich latach i w ogole. Probowalem poszukac w sieci czy ktos nie udostepnil czegos podobnego, ale niestety nic nie udalo mi sie znalezc. Prosba z moje strony, jesli zdawaliscie taki egzamin lub znacie kogos kto zdawal, bardzo bym byl wdzieczny za przeslanie mi kopi. Moj adres szuter79@gmail.com

Pozdrawiam

Marcin
Dlaczego podchodzisz do tego egzaminu? Nie uznali polskiego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Marcin Chwalba
(MarcinC1979)
Wiking
Nie mam polskiego. Szkoly konczylem zupelnie w innych kierunkach, przy samochodach zaczalem pracowac przez przypadek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
Rozumiem, a co z praktycznym? Też masz jakiś termin?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
MarcinC1979 napisał:
Witam, 4 grudnia bede zdawal skritflig fagprøve BMK3102, bilfaget, lette kjøretøy.
Jestem ciekaw jak taki egzamin wyglada, jakie byly pytania w poprzednich latach i w ogole. Probowalem poszukac w sieci czy ktos nie udostepnil czegos podobnego, ale niestety nic nie udalo mi sie znalezc. Prosba z moje strony, jesli zdawaliscie taki egzamin lub znacie kogos kto zdawal, bardzo bym byl wdzieczny za przeslanie mi kopi. Moj adres szuter79@gmail.com

Pozdrawiam

Marcin

Widocznie źle szukałeś, ponadto w Norwegi nie ma tradycji "legalnego" "ściągania"/ kopiowania egzaminów państwowych.

Tu masz oficjalny egzamin z 2013 roku jako przykład:
www.stfk.no/upload/Eksamen/Eksamensoppga...%C3%98ST/BMK3102.pdf
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Marcin Chwalba
(MarcinC1979)
Wiking
Dzięki za linka, faktycznie musiałem źle szukać. Poza tym nie liczę na to że pytania się powtórzą, z ciekawości chciałem zobaczyć jak coś takiego wygląda. Nie czuję się za pewnie z norweskim w tej dziedzinie, choć mam zdany norskprøve3 to mało używałem tego języka w pracy. Po prostu chciałbym przeczytać czyjąś gotową prace, i nie uważam że jest w tym coś złego. Nawet kiedy się przygotowywałem do norskprøve3 to miałem udostępnione do wglądu gotowe prace z ubiegłych lat.

Odnośnie terminu egzaminu praktycznego.
Jeśli nie ma się szkoły w danej dziedzinie tak jak, najpierw musisz zdać egzamin pisemny.
Dopiero jak już to masz zaliczone, musisz udokumentować doświadczenie w zawodzie,
w moim przypadku 4 lata. Mniej więcej 125 % czasu trwania szkoły w danym kierunku.
Dopiero wtedy ustalasz datę egzaminu praktycznego.

Nadal chętnie rzucę okiem na czyjąś prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok