Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

25 Postów
Mirek Biłek
(mirecque)
Wiking
Moze ja cos dorzuce. Ostatnio konczyla mi sie waznosc kategorii C i postanowilem przedluzyc ja tutaj co wiazalo sie z wymiana na norweskie prawo jazdy. Wymieniajac nic nie trace, bo ono jest wazne w tych samych krajach co polskie.
Procedura wygladala jak opisana powyzej: oddalem moje polskie prawo jazdy, oni dali mi zastepcze, wazne we wszystkich krajach skandynawskich przez trzy miesiace. Proces sprawdzania waznosci w Polsce trwal okolo dwoch miesiecy. Po tym czasie przyslali mi pismo, ze moja aplikacja zostala rozpatrzona pozytywnie i moge przyjsc wymienic. Po przyjsciu do trafikkstasjonen w Drammen a wlasciwie w Lier, kazali mi zrobic zdjecie w automacie, ujscic oplate (cos ponad 300 NOK, nie pamietam albo 320 albo 380) i dali mi znowu zastepcze prawo jazdy wazne chyba dwa tygodnie albo cos. Ale po trzech dniach dostalem juz to plastikowe, norweskie. Dopisali mi kategorie na motorower (AM), skuter sniezny (S) oraz traktor (T). Przedtem mialem B,C a teraz mi sie zapelnilo. . Mysle, ze jak komus nie szkoda tej kasy to czemu sobie nie wymienic?
Za wymiana przemawia to, ze na norweskim prawie jazdy jest norweski numer personalny oraz zdjecie, przez co stanowi ono jakis dowod tozsamosci, chociazby jak sie idzie wykupic recepte.

Pozdrawiam


Mirek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
przeciw wymianie prawka na norweskie przemawia fakt,że przy przewinieniu na polskim dostaje się mandat bez punktów karnych...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
134 Posty
Stały Bywalec
czy po tej wymianie kat. C ,kurs do świadectwa kwalifikacji będzie obowiązkiem zrobienia tylko w NO ?

w mojej sytuacji posiadajac polskie prawo jazdy kurs musialem zrobic w PL,lub wymienic dokument na norweski i wtedy moglem robic w norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
134 Posty
Stały Bywalec
secondo napisał:
przeciw wymianie prawka na norweskie przemawia fakt,że przy przewinieniu na polskim dostaje się mandat bez punktów karnych...


za przekroczenie prędkości dostałem 7800 nok i dwa punkty na dwa lata.jechałem autem na polskich numerach i posiadam polskie prawo jazdy.max punktów jest 6
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
474 Posty
Marek Keram
(Optymus_anihilacja)
Wyjadacz
secondo napisał:
przeciw wymianie prawka na norweskie przemawia fakt,że przy przewinieniu na polskim dostaje się mandat bez punktów karnych...

Chyba w twoich snach.

Statsborgerskapet til den som fører motorvognen er ikke avgjørende. Ordningen omfatter kun motorvognførere med fast bosted i Norge. Utenlandske statsborgere med fast bosted i Norge er dermed omfattet av ordningen. Norske statsborgere med fast bosted utenfor Norge er heller ikke omfattet av forskriften selv om den ulovlige kjøringen skjer på norske veger.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mirek Biłek
(mirecque)
Wiking
Tego nie wiem. Prawdopodobnie w Norwegii nie ma czegos takiego jak swiadectwo kwalifikacji i kurs na przewoz towarow. Ale nie jestem tego pewien, gdyz nie pracuje jako kierowca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mirecque napisał:

Za wymiana przemawia to, ze na norweskim prawie jazdy jest norweski numer personalny oraz zdjecie, przez co stanowi ono jakis dowod tozsamosci, chociazby jak sie idzie wykupic recepte.

Pozdrawiam


Mirek

Polaku
teraz następny krok
wymień sobie polski paszport na norweski
za wymianą przemawia możliwość bezwizowego wjazdu do USA
a i szpan w Polsce większy
co tam Polsza
na całym świecie inaczej będą na ciebie patrzeć i traktować
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Kolego. Nie wiem kiedy wymieniales prawko ze dostałeś je w 4 dni, ale ja wymieniłem je w ten poniedziałek i na razie dostałem tylko kopię mojego prawka z polski i zaświadczenie tymczasowe na jazdę po skandynawii. Na prawko czeka się teraz ok 6 tyg. A to z powodu wysyłania zapytan do polski, weryfikacji etc. Cena się zgadza ale nie czas oczekiwania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
djmemphis napisał:
wow jestem pod wrazeniem naszej polskiej umiejetnosci koloryzujacej rozne info na jakis temat

kiedy zmienily sie przepisy dotyczace otrzymywania pozwolenia o prace mozna bylo tyle dziwnych rzeczy sie dowiedziec jak co gdzie i kiedy. I najlepsze jest to ze kazda historia byla ''prawdziwa'' a teraz jest piekne 7 stron na forum w sprawie prawa jazdy i tez kazda historia jest prawdziwa Tylko skoro wszyscy jestesmy takimi specjalistami i kolegami policjantow to moze by bylo warto zajrzec najpierw w przepisy polskiego prawa, pozniej w norweskie a pozniej pisac te historie.


Jezeli obywatel polski przebywa powyzej 176 dni w innym kraju ma obowiazek wymienic PRAWO JAZDY na nowy dokument danego kraju w ktorym przebywa.

Osobiscie mam norweskie prawo jazdy ktore wymienilem i okres otrzymania wynosil 4 dni!!!! Po 4 dniach prawo jazdy przyszlo poczta w kopercie. Koszt calej operacji wyniosl mnie niecale 300koron !!!! Prawo jazdy mozna tez wyrobic na podstawie zaswiadczenia o zdobytych kwalifikacjach wydanego przez polski wydzial komunikacji. zaswiadczenie musi byc przetlumaczone na jezyk norweski lub angielski. W polsce koszt otrzymania zaswiadczenia to okolo 60 zl.

Kolego. Nie wiem kiedy wymieniales prawko ze dostałeś je w 4 dni, ale ja wymieniłem je w ten poniedziałek i na razie dostałem tylko kopię mojego prawka z polski i zaświadczenie tymczasowe na jazdę po skandynawii. Na prawko czeka się teraz ok 6 tyg. A to z powodu wysyłania zapytan do polski, weryfikacji etc. Cena się zgadza ale nie czas oczekiwania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
jasta102 napisał:
mirecque napisał:

Za wymiana przemawia to, ze na norweskim prawie jazdy jest norweski numer personalny oraz zdjecie, przez co stanowi ono jakis dowod tozsamosci, chociazby jak sie idzie wykupic recepte.

Pozdrawiam


Mirek

Polaku
teraz następny krok
wymień sobie polski paszport na norweski
za wymianą przemawia możliwość bezwizowego wjazdu do USA
a i szpan w Polsce większy
co tam Polsza
na całym świecie inaczej będą na ciebie patrzeć i traktować

nie osmieszaj sie imbecylu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok