Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

studia w norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Kasia K (5881 niezalogowanych)
2 Posty
Artur Kowalski
(foorcik)
Wiking
Witam.
Moja dziewczyna chciałaby zacząć studiować w No, aktualnie mieszka w Polsce. Chciałbym sie dowiedzieć jakie wymagania trzeba spełnić i czy można sie starać o jakieś stypendium, żeby móc sie utrzymać, jeśli tak to ile można otrzymać takiego stypendium. z góry bardzo dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
1. jezyki: norweski - zdany Bergenstest, angielski test Teofl
2. Kasa na koncie, albo legalna praca na maks. 52% etatu, ewentualnei wykazac, ze beda Cie utrzymywac rodzice.
3. Mozna szukac stypendiow typu Norwegian Grants (tylko najlepsi moga na nie liczyc)
4. Zaczac w Polsce i pojechac na Erasmusa.

Ewentualnie mozna zaczac studiowac jako osoba uczaca sie norweskiego przez pierwszy rok, a po roku zaczac studia. Chhba to sie NOMS nazywa. W tej chwili nei pamietam

Wszelkie dokladniejsze informacje mozesz zasiegnac na stronie Ambasady Norweskiej, stronach uczelni wyzszych w Norwegii.

Prosze!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
foorcik napisał:
Witam.
Moja dziewczyna chciałaby zacząć studiować w No, aktualnie mieszka w Polsce. Chciałbym sie dowiedzieć jakie wymagania trzeba spełnić i czy można sie starać o jakieś stypendium, żeby móc sie utrzymać, jeśli tak to ile można otrzymać takiego stypendium. z góry bardzo dziękuje

Z tego co wiem, to podstawa dostania pozwolenia na pobyt z okazji studiow jest udokumentowane posiadania NOK 94 400 na rok oraz miejsca zamieszkania.
Stypendium obcokrajowcom sie nie nalezy, choc sa wypadki, ze ludzie je dostali - na ogol jezeli przebywali w Norwegii z rodzina.
www.udi.no/Sentrale-tema/Studier/Slik-so...etillatelse/?id=7356
www.lanekassen.no/nb-NO/Stipend-og-lan/H...tte/Statsborgerskap/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok