Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

PREZENTY GWIAZDKOWE - Norwegia

Czytali temat:
Agnieszka Łapińska Małorzata (19657 niezalogowanych)
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
hej ma ktos z was pomysły na prezennty dla blizesz jak i dalejszej rodziny ???
bo ja jak co roku pustak w głowie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
wedlug mnie najlepsze prezenty to takie,ktore kazdy kupi sobie sam
wprowadzilam taki zwyczaj juz kilka lat temu i teraz jestem wolna od tych wszystkich niechcianych klamotow,ktore tylko przekladalo sie z miejsca na miejsce,bo nie wypada wyrzucic czy puscic dalej w obieg(bo i takie historie w rodzinie sie zdarzaly-jedna ciotka zapomniala,ze trzy lata wczesniej dostala koszule nocna od drugiej i wreczyla ja w imieninowym prezencie.....oczywiscie w sklerozie tej ciotce,od ktorej ja otrzymala )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
truskawkowa napisał:
wedlug mnie najlepsze prezenty to takie,ktore kazdy kupi sobie sam
wprowadzilam taki zwyczaj juz kilka lat temu i teraz jestem wolna od tych wszystkich niechcianych klamotow,ktore tylko przekladalo sie z miejsca na miejsce,bo nie wypada wyrzucic czy puscic dalej w obieg(bo i takie historie w rodzinie sie zdarzaly-jedna ciotka zapomniala,ze trzy lata wczesniej dostala koszule nocna od drugiej i wreczyla ja w imieninowym prezencie.....oczywiscie w sklerozie tej ciotce,od ktorej ja otrzymala )


   Prezenty przechodnie funkcjonują również w mojej rodzinie i także potrafią wracać. Otrzymałem kiedyś ozdobny gadżet, niebrzydki wyrób artystyczny, niestety nie pasujący do wystroju. Puściłem go w obieg i wrócił do mnie w postaci prezentu od kolejnego członka rodziny . Podarowałem go znajomemu, dzięki czemu opuścił rodzinny krąg i zapewne krąży gdzieś do dziś. Może kiedyś dostanę go znowu .
   Po tej przygodzie wprowadziłem podobny zwyczaj w rodzinie i od tego czasu prezenty są uzgadniane, co nie przeszkadza wręczać oprócz nich jakiegoś drobiazgu - niespodzianki (drobnica zajmuje mało miejsca i rzadko wchodzi w obieg) i pozwala na składkowy zakup droższych prezentów dla dzieci. Nie zapobiega to jednak otrzymywaniu "super" prezentów od osób spoza rodziny, ale wtedy wędrują do dalszych znajomych aby zminimalizować szanse powrotu.

   Według mnie najlepszym prezentem dla kobiety jest biżuteria, nie musi to być kolia z brylantami, wystarczy czasem srebrny drobiazg, byle tylko był dopasowany do jej wyglądu i stylu. Problem dopasowania rozwiązuję poprzez znalezienie sklepu z ekspedientką o zbliżonym typie urody i wielokrotnych przymiarkach, co dodatkowo uprzyjemnia zakupy. Przy zakupie biżuterii z kamieniami pamiętać trzeba również o kolorze oczu obdarowanej.

   Wesołego świątecznego czyszczenia portfela.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
W ubiegłym roku ja zrobiłam prezenty w formie takiej: teściom i rodzicom kupiłam tutaj pamiątkę typowo(jak ja to mówię) norweską, w sklepie z tymi ich norweskimi rzeczami,chodzi mi o te trole? byli zadowoleni bo coś innego każdy miał niż tradycyjnie mamom dodatkowo zakupiłam kosmetyki-cienie w kuferkach czy też walizeczkach jak kto woli, też były zadowolone
nie obyło się bez perfum i tradycyjnych prezentów takich jak uzupełnienie szufladki z bielizną czy też odzieżą
dzieciom jak to dzieciom zabawki, klocki lego, lalki barbie, maskotki, ubranka. teraz wiem, że u dziewczynek panuje szał przez reklamę na lalkę barbie na rolkach z pieskiem wiec "ciotka" musi zakupić takie 3 barbie bo każda z tych dziewczynek ją chce hahah przypomniało mi się jak raz tacie kupiłam maszynkę do golenia i moi dwaj starsi bracia też chcieli taką samą do dziś im działają a kupowałam je 4lata temu tak samo było z perfumami:farenheit (czy jak to się pisze ) każdy chciał oj wtedy to portfel miałam wypróżniony

...ciekawe co w tym roku od męża dostanę? perfumy? biżuterię? a może wieczorowo-nocną bieliznę? a co? kobieta czasami marzy żeby mąż coś takiego jej kupił
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(vanessa 30)
Wiking
Nie podzielam zdania,żeby dawać gotówkę i każdy sam sobie ma kupić prezent,
gdyż często gęsto ta gotówka nie jest przeznaczona na prezent,
tylko zużyta na inne cele i nie ma pamiątki...
Kupuję takie prezenty, na jakie mnie stać,bo wiem po sobie,
że nawet drobiazgiem można się bardzo cieszyć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(giovi2)
Wiking
vanessa 30 napisał:
Nie podzielam zdania,żeby dawać gotówkę i każdy sam sobie ma kupić prezent,
gdyż często gęsto ta gotówka nie jest przeznaczona na prezent,
tylko zużyta na inne cele i nie ma pamiątki...
Kupuję takie prezenty, na jakie mnie stać,bo wiem po sobie,
że nawet drobiazgiem można się bardzo cieszyć


Podpisuje sie pod tym Vanessa,dodam jeszcze od siebie ,ze obdarowujac sie gotowka(ktora ma byc przeznaczona na prezent)nie ma takiego wyczekiwania z ciekawoscia co tez kryje sie pod choinka.Cale to zamieszanie z prezentami ma swoj urok i wplywa na atmosfere Swiat.
W mojej rodzinie rowniez zdazaly sie sytuacje z wedrujacym prezentem,ale to moze byc zabawne.No i w takiej sytuacji mamy gotowy prezent dla kogos nastepnego bez chodzenia po sklepach
Osobiscie, zdecydowanie wole obdarowywac i otrzymywac prezenty niz gotowke
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Kiedys zartowalam na forum ze mi sie lózko zepsuło. Niestety 3 dni pozniej zepsulo sie na prawde. Dlatego ja chce sofe z ikea na prezent. Jak ktois jest chetny zrobic mi taki prezent, to na priv dam namiary jaka to sofa. Potem mozemy wyprobowac czy wygodna
Spragniona prezentow Hilton.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Hilton napisał:
Kiedys zartowalam na forum ze mi sie lózko zepsuło. Niestety 3 dni pozniej zepsulo sie na prawde. Dlatego ja chce sofe z ikea na prezent. Jak ktois jest chetny zrobic mi taki prezent, to na priv dam namiary jaka to sofa. Potem mozemy wyprobowac czy wygodna
Spragniona prezentow Hilton.




Ojejej Hilton nie pij już może więcej tego piwka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
ale o co ci retier chodzi ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
Hilton napisał:
Kiedys zartowalam na forum ze mi sie lózko zepsuło. Niestety 3 dni pozniej zepsulo sie na prawde. Dlatego ja chce sofe z ikea na prezent. Jak ktois jest chetny zrobic mi taki prezent, to na priv dam namiary jaka to sofa. Potem mozemy wyprobowac czy wygodna
Spragniona prezentow Hilton.

Jak już znajdziesz ją pod choinką, to próbuj dopóki na gwarancji (zawsze można wymienić ). Tylko niech ten "ktoś" Mikołaj kwita zostawi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok